10 найжахливіших професій

341

Втомилися від роботи? Вважаєте її нудною, нудною, огидною в кінці кінців? Можливо, ви переглянете свої погляди, якщо ознайомитеся зі списком з 10 найжахливіших професій у світі.
Вони низькооплачувані, умови праці – огидні, а ризик отримати травму набагато вищий, ніж у представників інших професій. Так що наступного разу, коли надумаєте гордо кинути заяву про звільнення на стіл начальника, подумайте, а може бути, у вас все не так погано? Принаймні, альтернативою в світлі економічної кризи можуть стати саме ці професії.

10 найжахливіших професій

Мийник посуду в ресторані
Іноді їх називають «свиня з тарілкою», натякаючи на те, що вони весь день проводять по лікоть в чужих недоїдках. Працювати посудомийницею весь день драять підгорілі каструлі і сковорідки, псують шкіру рук миючими засобами, вдихають шкідливі хімічні сполуки, виливають жир від фритюру в окремий бак для жиру, який пахне так, що важко стримати блювотні позиви. Крім того, вони працюють в обстановці постійного стресу: ними командують все, від офіціанта до шеф-кухаря. Їхня робота вкрай травмонебезпечна: кожну хвилину вони ризикують порізатися, обпектися, вколотися, при цьому не допоможуть ні йод, ані пов’язки: адже відразу ж після травми доведеться занурювати руки в раковину з брудним посудом. Інфекція і тривале загоювання рани – гарантовані.

Працівник конвеєрної стрічки на рибній фабриці
Їх завдання – відрубувати рибі голову, розпорювати черево, виймати нутрощі і вкидати на конвеєрну стрічку. Начебто нескладно, але умови роботи жахають. Працівники весь день перебувають в неопалюваному приміщенні заводу, робочий день проводять на ногах, по щиколотку в крові і риб’ячих кишках, і можуть легко порізатися гострими ножами. А оскільки руки покриті риб’ячими нутрощами, в рани легко заноситься інфекція. Саме важко, втім, це запах, який в’їдається не тільки в одяг, а й шкіру працівників заводу.

Технік-запліднювач на оборі
Люди цієї професії рідко зізнаються, чим заробляють на життя. Їх завдання: зібрати зразки сперми племінних биків-виробників для подальшого заморожування і штучного запліднення корів для отримання потомства з певними показниками. Способи збору субстанції різні, але ділитися ними з читачами, мабуть, не варто – за подробицями можна звернутися до відповідної літератури. Скажемо тільки, що, крім явно негативного впливу вищезазначеної професії на особисте життя, вона ще і травмонебезпечна: бики часто нагороджують своїх техніків важкими ударами копит.

Стерилізатор біологічно небезпечних речовин і медикаментів
Ніколи не замислювалися, куди діваються використані голки, шприци, зразки тканин, аналізи крові і сечі? Їх, зрозуміло, утилізують, але перед утилізацією вони повинні пройти попередню обробку в стерилізуючому апараті. В обов’язки стерилізатора входить збір усіх використаних субстанцій, розміщення їх в апараті, схожому на величезну мікрохвильову піч та стерилізація медичних відходів при температурі 127 °С протягом 30 хвилин. Стерилізатори в обов’язковому порядку носять маски і рукавички, проте невеликого пошкодження на пакетах із зразками або на рукавичках достатньо для того, щоб заразитися будь-яким небезпечним захворюванням. Крім того, роботу стерилізатора завжди супроводжує жахливий запах від перероблених продуктів людської життєдіяльності, хімікатів і паленої гуми.

Співробітник служби очищення каналізаційних стічних вод
Робоча середа, скажемо прямо, нерадісне. Дні проходять в оточенні того, що ви, пардон, кожен день змиваєте у своєму туалеті, а також декількох десятків щурів. Саме в такій приємній і дружній обстановці сантехнікам доводиться лагодити труби, усувати засмічення і витоку, перевіряти роботу системи. Ризик для здоров’я – величезний: кожен день володарі цієї професії ризикують померти від отруйних випарів, заразитися гепатитом А, збільшити ризик захворювання на рак. Працювати доводиться в замкнутому просторі, на колінах, в зігнутому положенні, ризикуючи оглухнути, задихнутися, потонути або отримати удар струмом. Єдиний захист – спеціальний костюм, що закриває тіло й обличчя до очей.

Лісоруб
Одна з найбільш небезпечних професії: рівень смертності серед лісорубів в 11 разів вище, ніж у представників інших професій, а рік відбувається близько 30 тис. нещасних випадків з ланцюговими пилами, що закінчуються травмами лісорубів. Загрозу для представників цієї професії становлять для них їхні власні робочі інструменти. Лезо пилки можуть в результаті віддачі поранити руку, ногу або голову лісоруба; порвалася ланцюг може злетіти і обернутися навколо шиї. На лісоруба може ненароком впасти дерево спиляне ним або важка гілка.

Спеціаліст по забою птиці
Представники цієї професії ріжуть курей. У буквальному сенсі слова: беруть ніж, підходять до птахів, підвішеним за лапки на мотузках, і встромлюють в тушку лезо. Робоче місце – невелике задушливе приміщення, повне курячого пір’я, запаху крові та нутрощів. Стрес, небезпека порізатися гострим ножем і підхопити інфекцію постійно супроводжують фахівців із забою птиці. Список захворювань, яких представники цієї професії можуть підхопити від курей, величезний: від банальної шлункової інфекції до смертельно небезпечного пташиного грипу.

Технічний (промисловий) дайвер
Технічні дайвери, або водолази, які працюють в неймовірних умовах: в холодній воді, серед токсичних матеріалів, нафтових плівок на поверхні океану – для того, щоб провести підводний ремонт нафтових вишок, платформ та ін. Мінімальна видимість, отруйна середовище – одне пошкодження на поверхні костюма, і дайвер беззбройний перед сонмом інфекцій. І скільки вони отримують за це?

Працівник лікарняної пральні
Шанувальники серіалу «Швидка допомога» бачать, як лікарі на екрані роблять операцію, і відразу після цього хворого відвезли в палату інтенсивної терапії, загорнутого в сліпучо білі простирадла. Але життя – це не серіал, і накрохмалені простирадла не виникають з повітря. Чистотою лікарняних простирадл відають співробітники лікарняної пральні. Їх робоче місце – невелике задушливе приміщення, заповнене гарячим повітрям і стопками брудної постільної білизни. Справжня небезпека виходить від інфекцій, що причаїлися у волокнах тканини. В якості захисту лікарняним прачкам видають бавовняні рукавички, але багато їх не надягають, оскільки в складках білизни часто виявляються артефакти у вигляді голок, скальпелів, осколків колб, бавовняні рукавички не особливо допомагають.

Фахівець з оброблення туш на м’ясокомбінаті
Завдання представників цієї професії – обробити тушу корови або свині, видалити всі кістки і внутрішні органи. Кожний третій фахівець з оброблення туш отримує травми від гострих ножів і пив. Існує також небезпека заразитися кишковою паличкою і коров’ячим сказом. Більш того, м’ясники в 35 разів частіше офісних працівників страждають синдромом зап’ястного каналу.