12 загальноприйнятих помилок і зловживань в Photoshop

429

Нижче наведений список з 12 загальних помилок, зловживань і різні способи зловживання новими користувачам Photoshop. Я став жертвою кількох з них, коли в самий перший раз познайомився з цією програмою, так що я сподіваюся, що ця стаття допоможе зрозуміти дизайнерам і любителям цієї програми помилки, які вони роблять. Я так само порошу всіх вас додати свої власні помилки та поради як їх уникнути в розділі коментарів нижче.

Не правильні методи вирізання.
Багато нових і недосвідчених користувачів photoshop’у залежать від чарівної палички (magic wand), або Lasso Tool, щоб видалити фон або об’єкт зображення. Звичайно я згоден що це дуже легкий спосіб, що видалити, але на жаль такий спосіб не вірний і не точний, і він ні коли не буде краще ніж видаляти будь-який об’єкт в зображенні перо (pen tool).
Сам по собі цей складний інструмент для новачків, але дуже рекомендую його освоїти, так як в подальшому він відіграє не малу роль в ваших роботах.
Так що запам’ятайте, об’єкт вирізається тільки з пером (pen tool).

Обмеження кількості тексту.
Photoshop-це не програма, в якій потрібно писати багато тексту. Фотошоп не дуже підходить для таких робіт на приклад як створення обкладинки для журналу, де потрібна велика кількість тексту, а так само площа для цього тексту. Для таких робіт було створено відповідні програми, як InDesign, Quark або Illustrator.
Але це і не означає, що ви не можете писати текст у Фотошопі.

Використання градієнти веселки.
Ви знаєте і так само бачили цей градієнт. Коли дивишся на чиюсь роботу в якій використовувався цей жахливий градієнт, то стає погано. Якщо з вас хтось не розуміє про що я кажу, то перейдіть за посилання і все зрозумієте . (Увага! тримайтеся міцно за крісло, що б не впасти) ??

Тепер це не означає,що вам слід триматися подалі від цього градієнта, або від градієнтів взагалі. Я бачив дизайн і веб-сайти які використовували градієнт, і вони чудово виглядали. Спробуйте змішування градієнтів від більш світлого відтінку до більш темного відтінку того ж кольору.

Помилково припускати,що K = 100 чорний колір.
Багато нових дизайнерів, включаючи мене Часто думають, що установка параметрів у палітрі кольорів CMYK і позначивши К=100, то вони обов’язково отримають чорний колір.
Це не той випадок … Замість цього максимум що можна отримати і це буде дуже помітно при відбитку і в браузері це буде темно-сірий колір.
Хоча ви можете отримати при налаштуванні До-100 для чорного тексту, великі ділянки чорного повинні бути встановлені з опцією ‘Rich Black’. Спробуйте використовувати таки налаштування кольору:
C = 90 M = 60 Y = 30 K = 100 — це призведе до набагато більш помітного чорного кольору.

Зловживання фільтрів.
Мені не потрібно вдаватися в подробиці цього, але я пам’ятаю себе, як одержимого фільтрами, коли я вперше працював з photoshop’ом. Навіть якщо фільтри «легкі і веселі», то це зовсім не означає, що вони змусять виглядати вас і вашу роботу професійної і досвідченою.
Просто запам’ятайте через мірне зловживанні фільтрів можна легко зробити вас схожим на любителя.

Створення логотипів в Photoshop.
Хоча це може бути спростовано, але ви повинні створювати логотипи у векторних програмах, як Illustrator, наскільки це можливо.
Вектор завжди легко масштабувати і він завжди добре зберігає ясність і чіткість, не залежно як і скільки ви його масштабували.

Резолюція 300dpi для друку.
Багато починаючі користувачі потрапляють в пастку, працюю з 72 DPI (точок на дюйм). Хоча це резолюцію використовується для веб дизайну, а особливо при створенні шаблонів, вона не повинна бути використана при друку. Зазвичай 300 точок на дюйм є кращою резолюцією для друку, але ви повинні завжди звіриться з принтером.

Крім того, при роботі з зображеннями, у яких використовувалася резолюція 72 dpi dlq друку, не думайте, що потім ви зможете, щось виправити. Вже при масштабуванні таких зображень, ви почнете втрачати контраст, і це приведе вас до того, що ви почнете бачити на зображенні пікселі.

Не знання хоткея в Photoshop е.
Незалежно від того, яку програму ви використовуєте в роботі, знання хоткея (гарячих клавіш) є обов’язковим. Ці знання тільки збільшать економію вашого цінного часу в роботі, але так само багато з інструментів вимагає додаткових клавіш для додаткової функціональності.

Ви можете навіть створювати свої власні хоткей в Photoshop, вибравши Edit > Keyboard Shortcuts.

Ось для вас хоткей для різних версій Фотошопа
Формат *pdf (мова англійська)

Adobe Photoshop 5
Adobe Photoshop 6
Adobe Photoshop 7
Adobe Photoshop CS
Adobe Photoshop CS2
Adobe Photoshop CS3
Adobe Photoshop CS4

Найбільша помилка це не використовувати шари і папки.
Все в Photoshop обертається навколо шару. Я бачив багато нових користувачів photoshop’у які нехтують шарами, і лише потім жалкують про це пізніше. Запам’ятайте!, кожен елемент зобов’язаний бути на своєму шарі. Саме так ви зможете, що потім підкоригувати або виправити.

Крім того, вказавши ім’я шару і структурування їх у папки, має важливе значення, особливо при роботі з великими ПСД (*psd) файлами або якщо ви веб-дизайнера. Це допоможе вам переміщатися по вашому проекту, заощадити час і зменшити головний біль.

Перетворення зображення в Чорне і Біле.
Цю помилку, навіть досвідчені дизайнери роблять. Image> Adjustments> Desaturate для перетворення зображення в чорно-біле, часто призводить до плоскої , млявою фотографії.

Спробуйте перетворити зображення вибравши Image > Adjustments > Channel Mixer. Поставте галочку на ‘Monochrome'(монохромний) і потім відрегулювати червоний, зелений і синій канал слайдерів — це зробить зображенні на багато більш насиченою.

Тіні, тиснення і нахил.
Bevel,
emboss і drop shadows. Подібно веселці градієнта та зловживанню фільтрами, через мірне використання цих опцій, призведе до краху і поганого думку про вашу роботу. І тільки якщо у вас є поважна причина,то використовуйте їх, але не перестарайтеся, а краще не треба.

Тіні також слід розглядати належним чином і з великою обережністю. При застосуванні тіні, обов’язково треба звернути увагу і на інші об’єкти освітлення зображення. Ви ж не хочете тіней злітаються без розбору зі всіх сторін.
Крім того, коригування або приглушеність тіней важлива також. Вони повинні бути тонкими і м’якими, а не драматичними і суворими і кидаються в очі.

Не використання сітки.
Ви не повірите, як багато дизайнерів на «око» будують свої проекти, адже не спроста зробили сітку в Фотошопі, так чому нехтувати їй? Чи вам дуже до душі робота яка крива і коса?

А які найбільш часто зустрічаються помилки, які Ви робили або зустрічали в роботі з photoshop’ом?