4 простих способи прискорити WordPress

345

Ми всі чудово знаємо, як зручна і гарна платформа WordPress. Але, ми так само знаємо як важка вона буває, особливо якщо ставимо на неї плагіни. Але не тільки плагіни можуть гальмувати завантаження блогу, це можуть робити і великі не оптимізовані файли типу php, css. Багато іноді замість встановлення певного плагіна, щоб ще більше не навантажувати WordPress, прописують код у файлах. Але це роблять тільки ті, хто знає і розуміє, що він робить. Але інші, ті хто не знайомий з такими хаками, ставлять плагіни.

І все-таки, як же прибрати зайве навантаження на блог і хоч якось прискорити його роботу. Я пропоную вам чотири простих способи прискорити WordPress.

Хочу вас відразу попередити, не важливо, що і як ви робите з файлами вашого блогу, я дуже раджу вам робити бекапи всіх ваших файлів перед внесенням будь-яких змін в код.

1. Оновлення WordPress.

Не потрібно ігнорувати оновлення, які постійно виходять. Розробники WordPress не стоять на місці і постійно розвивають своє дітище. А це означає, що з кожним оновлення існує ймовірність того, що якийсь минулий баг міг бути профиксен. І може бути, що один з таких фіксів і відповідає за швидкість WordPress. З цього не треба ігнорувати оновлення та коли наступного разу адмінка блогу вам запропонує оновити версію WordPress краще зробити це.

2. Видалити або відключити плагіни.

Одна з найпоширеніших проблем WordPress це плагіни, які як всім відомо вміють добре гальмувати систему. З цього, якщо у вас в закладці плагіни, є такі які ви не використовуєте, або вони не стільки актуальні на даний момент і просто так включені, то пам’ятайте, що вони теж гальмують WordPress. З цього вимкніть їх, або просто видаліть за непотрібністю. Дана дія може допомогти вам хоч якось вирішити проблему з повільністю WordPress.

3. Очищення коду.

Ще один крок, який слід зробити, це перевірити ваш код і оптимізувати його, щоб полегшити вагу файлів WordPress. Дана дія може так само прискорити час завантаження. Нижче я наведу кілька прикладів того, що можна виправити і не багато модифікувати в коді:

Прогалини і порожній простір використовується в коді.
Деякі кодери використовують дуже багато прогалин (відступів) для зручності читання та загальної організації структури коду. Але, зменшення пропусків додасть кодом більш адекватний вид, а так само зменшить вагу самого файлу.

Приклад оптимізації деяких прогалин:

Вихідний варіант:

{code type=css}
.test {
font-family: Georgia, Times, serif;
font-size: 12px;
color: #000000;
}
{/code}

Оптимізований варіант:

{code type=css}
.test {font-family: Georgia, serif; font-size: 12px; color: #000000;}
{/code}

Використання зовнішніх скриптів.
Замість розміщення тонн коду у файлі header.php використовуйте зовнішні скрипти. Це дозволяє браузеру кешувати на багато швидше вашу сторінку.

{code type=html}

{/code}

Скорочення CSS.
Скорочення CSS є відмінним способом прискорити блозі. Дана оптимізація добре позначиться і на браузерах через які проглядається ваш блог і на відвідувачів вашого блогу у яких він буде завантажуватися швидше.

Приклад використання стандартного CSS:

{code type=css}
.test {margin-top: 7px; margin-right: 1px; margin-bottom: 5px; margin-left: 3px;}
{/code}

Приклад використання скороченого CSS:

{code type=css}
.test {margin: 7px 1px 5px 3px;}
{/code}

4.Скорочення PHP та запитів бази даних

Якщо ви заміните PHP запити на статичний HTML, то кожен раз, коли сторінка блогу буде завантажується, браузер буде читати HTML код, що в свою чергу підвищить швидкість завантаження.

Приклад запитів з php:

{code type=php}