404-е сторінки рублоггеров

300

Кожен з нас не раз стикався з такою сторінкою яка називається помилка 404. Така сторінка є практично на кожному сайті або блозі. Зайшовши на блозі, частенько користуємось пошуком по потрібним для нас ключовим словами, в надії, що знайдеться інформація. Що то з шуканого ми знаходимо, а що ні. І ось коли пошук приводить нас у глухий кут, на блозі спрацьовує 404 сторінка. Яка “мило’ повідомляє нам, що записи або те чого ми так наполегливо шукаємо на блозі не існує.

Дуже часто, блогери не дуже серйозно ставляться до такої 404 сторінці. У деяких випадках я бачив блоги, на яких взагалі такої сторінки немає. Хоча на скільки я розумію, така сторінка йде по дефолту і є невід’ємною частиною шаблону. Але це у випадку, якщо шаблон з пабліка. Але якщо дизайн розробляється під замовлення і сплачуються не малі гроші, то чому ні хто з блогерів, не наполягає на розробці 404-ї сторінки для його блогу?

Помилка 404 або Not Found (не знайдено) стандартний код відповіді HTTP про те, що клієнт був в змозі спілкуватися з сервером, але сервер не може знайти дані згідно з запитом. Помилку 404 не слід плутати з «Сервер не знайдений» або інші помилки, в яких є обмеження доступу до сервера. Помилка 404 означає, що запитуваний ресурс може бути доступний в майбутньому.

Помилку 404 не слід плутати з помилкою DNS, яка з’являється, коли даний URL посилається на ім’я неіснуючої сервера. Помилка 404 означає, що сам сервер був знайдений, але сервер не зміг отримати запитувану сторінку.

Навіть якщо 404-а сторінка та існує на блогах, то її навігація залишає бажати кращого. Особисто я вважаю, що на такій сторінці, просто зобов’язані бути присутніми декілька з наступних варіантів:

  • Посилання на головну сторінку
  • Посилання під назвою «назад»
  • Форма пошуку

Все це для того, потрібно дотримуватися, для того, що б відвідувач блогу мав кілька варіантів, повернутися до початкової точки пошуку з якою він почав. Якщо таких елементом на 404-й сторінці не буде, то швидше за все ви втратите відвідувача. А вам це потрібно?

Відвідувач, навіть потрапивши на таку сторінку, повинен, як можна менше робити рухів, у нього все має бути «під рукою». Відвідувач не повинен, клікати у своєму браузері кнопку назад! Всі дії він повинен виконувати тільки на самій сторінці.

Тепер давайте пройдемося по блогах і подивимося ці самі 404-е сторінки. Блоги були обрані випадковому порядку, з моєї тві стрічки.

Kuzen.ru
Сам малював собі дизайн, з цього і відмінно продумав юзабіліті цей сторінки.

Ленар Амірханов
Дизайн як я розумію робили на замовлення, але от тільки сторінка 404 як то взагалі не вийшла, або на неї забили.

Терехов
Дизайн вийшов чудовий, а от 404 не дуже. Якщо вже за такий диз такі гроші, то може і цю сторінку як то продумати краще. Відвідувач прийшов шукати, що то корисне на блозі, а не посилання на послуги і купівлю героїну.

Димок
Діма, праворуч немає меню, там банер.

twtt.ru

Овсянніков
Видно як йшов шаблон, оскільки він крім загального перекладу і не русифицировался.

Яків
Що виявилося дивним, на цьому блозі, так це те, що форму пошуку я взагалі не зміг знайти. Або вона є, але дуже майстерно замаскированна .

domless.ru
Я зрозумів. нічого не знайдено, але може підкажіть, що далі мені робити? Може знову скористатися пошуком, а може, на головну натиснути. Що мені робити?

fealse
А навіщо кнопка розширеного пошуку? Якщо звичайний пошук не дав результату, то розширений мені допоможе? В чому різниця?

shakin.ru
Михайло самому не страшно? Навіщо ж так «травмувати» відвідувача, який не зміг знайти й так, то що шукав на блозі

iterant.ru
Ілля, я всього лише шукав бізнес-ідею. А отримав рядка коду. Невже я своїм пошуком зламав вам сайт?

webmozg.ru
Дизайнер, який зробив не один дизайн для блогів і сайтів. Собі зміг робити сторінку 404. А як же Терехов?

wildo.ru
Це зрозуміло, що сторінки немає. Куди тиснути далі? На лого, банери підписку?

ladymaksima.com
Помітив, що результату нуль. Що далі? Закривати блог і шукати результати на іншому?

Продовжувати можна до безкінечності. Всі коментарі які написав до цих 404 сторінка не для того, що б боже збав посміятися на блогерами. вони були зроблені, що б багато задумалися над тим, що саме написано на цих сторінках.

Не можна нехтувати 404 сторінкою. Вона частина вашого блогу, яка виконує не останню функцію. всі ці блогери часто пишуть про відвідувачів, трафік і як все це затримати на блозі. Але досить відвідувачу помилитися і він потрапить на 404 сторінку, ось тут про нього ні хто не думає вже. Відвідувач йде.

Я не думаю, що після цього поста, хто виправить свої 404 сторінки. Адже багато хто дотримуються правила, мені так подобається і це мій блог. Кому не подобається йдуть лісом!

Принаймні ви шановні читачі мого блогу, подивіться на свою 404 сторінку, подивіться на неї очима прийшов на блозі, очима відвідувача. Зробіть все, що б відвідувач, зміг якомога швидше перейти на головну сторінку вашого блогу або повернувся до пошуку.

Думайте про своїх відвідувачів! 404 сторінки не так страшні, коли вони доброзичливі до відвідувачів блогу.

P. S. картинка 404 сторінки на початку посту, була намальована мій за пару хвилин.