6 груп відвідувачів блогу

303

Самим гострим і бажаним питанням для всіх власників блогів є, як і де, а так само звідки брати трафік на їхні проекти. Адже по суті будь блог або сайт живе не тільки з-за унікального дизайну або тексту постів, а ще й з-за відвідувачів. Саме відвідувачі ваших проектів визначають тією чи іншою мірою на скільки популярний ваш блог або сайт.

Але навіть якщо на блозі і є відвідувачі і є постійний трафік. То відразу ж виникає наступне питання: на скільки кожен з відвідувачів корисний того чи іншого блогу? Адже не кожен відвідувач зайшов на блог залишиться на ньому, стане його відданим читачем, підпишеться на RSS. Багато з тих, хто потрапляє на блозі, через пару секунд йдуть. Або випадково потрапили на нього, або контент їм не підходить. Так, все-таки, хто ж та цінний аудиторія блогу, яка так потрібна вебмастера?

Усіх відвідувачів блогу можна умовно розділити на наступні групи:

  • Випадкові
  • Роззяви
  • Цікаві
  • Цільові
  • Постійні
  • Віддані

Тепер коротко розглянемо шляхи, за якими кожна група найчастіше потрапляє на ваш блог.

Випадкові.

Це відвідувачі, які переглядатимуть не більше однієї сторінки блогу. Більш просто це ті, хто потрапив на блог випадково і не знайшов для себе будь-якої корисної інформації.
Приходять буквально звідусіль. Хтось шукав опис на приклад ноутбука, а натрапив на сторінку вашого блогу на якій є коротка згадка цін або ви писали як то пост, про те як купили собі ноутбук. Хтось обходив всі посилання на дружньому сайті і потрапив до вас, але інтереси не співпали, тому, відвідувач пішов. Кого-то ви заманили оголеною дівчиною на банері, але не знайшовши шуканого користувач залишив блозі.
Потрібні випадкові відвідувачі власнику блогу?

На це запитання кожен має відповісти сам. З одного боку, кожен відвідувач, нехай і випадковий, додає на лічильнику хостів, виходить сайт стає більш відвідуваним. З іншого боку, співвідношення хіти/хости падає, що свідчить про низьку зацікавленість відвідувачів, а це дуже поганий показник для рекламодавців. Нормальним співвідношенням вважається 3 хіта на 1 хост, більше – краще, менше – гірше.

Роззяви.

Відвідувачі, які шукають в мережі що будь цікавеньке. Коло інтересів досить широкий, але все одно має межі. Тим не менш, вірогідність, що блог їм сподобається буде набагато вище.
Визначити кількість сторінок, що переглядаються не представляється можливим. Цей показник у даної групи залежить від дуже великої кількості факторів, але насамперед від того, наскільки цікавим для них виявився ваш ресурс.
Якщо інтереси збіглися, то з плином часу деякі глядачі можуть стати постійними відвідувачами того, чи іншого блогу, а поки цього не сталося, залишається ймовірність того, що вони, як і випадкові відвідувачі, покинуть ваш блог.
Такі відвідувачі рідше приходять з пошукових систем, а найчастіше, посилання з інших сайтів, або, клікнувши на банер,якщо тематика їх зацікавить.

Цікаві.

До цієї групи відвідувачів, так само як і двох попередніх, відносяться люди, що зайшли на блозі вперше.
Переглядаючи результати пошукового запиту, вони виявили опис однієї з ваших сторінок і вирішили зайти, не дивлячись на те, що шукали інформацію зовсім іншої тематики.
Можливі й інші варіанти.

Наприклад: автор розсилки кожен випуск публікує адресу вашого блогу в рубриці друзі. Читачі з випуску у випуск бачать посилання, але не заходять за неї. Через деякий час, з’являється думка: «що ж це за блог, який з випуску у випуск мені рекомендують відвідати?». Зрештою, читач переходить по посиланню з чистої цікавості.
Оглядовість сторінок буває різна, але щоб скласти враження про ресурс, зазвичай розглядають не менше 2-3 сторінок.
На жаль, ймовірність того, що цікаві відвідувачі клікнуть на банер, мізерно мала, т. к. на блозі вони заходять цілеспрямовано.

Цільові.

Найчастіше, приходять з пошукових машин, виявивши ваш блог в результатах пошуку за певним запитом.
У цьому випадку велике значення має description (опис) сторінок. Якщо воно складено правильно, а точніше достовірно, то відвідувач швидше за все залишиться задоволеним і прийде ще.
Якщо тематичної на блозі виявилася лише стаття, то навряд чи ви можете розраховувати на перегляд більше 2-3 сторінок. Якщо ж тематичним виявився весь блог, то його власник може розраховувати на велику кількість переглядів і постійного відвідувача.
Цільових відвідувачів також можна отримати з дружніх блогів, але тільки в тому випадку, якщо посилання забезпечена повним, а головне правдивим описом.
Цільові відвідувачі дуже важливі для блогу, так як саме вони в подальшому стають постійними і відданими.

Постійні.

Це відвідувачі, які зайшли на блозі не в перший раз. Найчастіше вони шукають оновлення, тому, відразу заходять на головну сторінку. Не виявивши оновлень, відразу ж йдуть по своїх справах.
Постійні відвідувачі теж бувають різні. Деякі, перевіряють оновлення на блозі раз в тиждень, а деякі раз в 3 місяці. У будь-якому випадку, мають значення і ті і інші, тому, якщо не архів, то на колонку приклад під назвою останні пости створити обов’язково потрібно вашого блога.

Віддані.

Таке умовне назва може здатися декому дивним, але як не називай дану групу, зміст все одно залишається один. Дана група відвідувачів, зазвичай, дуже нечисленна, але ті, хто в неї входять, заходять на блозі частіше, ніж раз на тиждень. Для того, щоб у вашого блогу з’явилися такі відвідувачі, необхідні певні умови, наприклад:

  • оновлення блогу кожен день
  • наявність цікавих і актуальних постів
  • унікальний контент

Одним словом, на блозі має бути те, що здатне притягувати відвідувачів постійно. Такими причинами може бути наявність хорошого, легкого дизайну, мала кількість реклами.
Віддані відвідувачі навряд чи переглянуть більше двох сторінок, так як вони вже вивчили блог вздовж і впоперек, але якість у цьому випадку компенсується кількістю заходів.

І от мені цікаво, до якої групи відвідувачів ви себе відносите, а так само яку з груп хотіли б постійно бачити у себе на блозі?