9 кроків до створення ефективної рекламної кампанії

3-6-2018


https://greatpro.com.ua/services

Всі рекламні кампанії здійснюються з урахуванням вимог забезпечення високої ефективності витрачання рекламного бюджету і виконання основних KPI, які обумовлюються при старті. В рамках комісії виконуються як разові роботи по налаштуванню кампанії, так і регулярні.

Разові роботи
Підготовка кампанії: установка і первинне налаштування лічильників аналітики і ретаргетинга, генерація UTM-міток і інші.

Визначення цільової аудиторії.

Сегментування.

Збір сегментів.

Регулярні роботи
Оптимізація кампанії, орієнтуючись на вартість цільового дії (вступ у співтовариство, дія на сайті).

Щомісячна звітність.

Заклад нових оголошень для поліпшення показників.

Пошук і додавання нових сегментів цільової аудиторії для зниження вартість цільового дії і збільшення охоплення кампанії.

Переваги реклами в соц. мережах
Розміщуючи рекламу на vk.com ви, по-перше, стикаєтеся з максимально простою і зрозумілою формою для підготовки оголошення.
У вас є можливість детального налаштування як самих оголошень, так і аудиторії, для якої дана реклама буде відображатися.
Рекламувати можна не тільки зовнішній сайт, але і свою групу «ВКонтакте», відео та ін.
Ви спочатку бачите цифру, яка відображає розмір аудиторії*, для якої ваша реклама буде показана і вартість в рамках кампанії.
* Цифру слід розглядати як орієнтовну з причини великої кількості нереальних профілів у всіх соціальних мережах.

Вартість реклами в соц. мережах, умови показу оголошень
У вас є можливість вибрати, за якими критеріями буде розраховуватися вартість рекламної кампанії:

Оплата за переходи.
При виборі такої системи розрахунку, ви платите фіксовану суму за кожного перейшло за оголошення користувача. Розмір оголошення в такому випадку 90×65 пікселів, зате є можливість додати знизу до 60 символів тексту, які детальніше розкривають суть вашої пропозиції.

Оплата за покази.
У цьому випадку оплата відбувається за кожні 1 000 показів вашого оголошення. Його розмір буде 90×120 пікселів, але немає можливості додати текст внизу.

В залежності від обраного варіанту та налаштування фільтрів ви можете змінювати вартість показу або кліка по оголошенню. Для різних випадків може бути найбільш оптимальний якийсь один варіант, або їх поєднання. Наприклад, якщо ви точно не знаєте, хто ж буде вашою цільовою аудиторією, то для початку варто ознайомитися з нею шляхом вибору режиму «оплата за кліки».

Відмітні переваги та основні відмінності від SEO і контексту
Рекламна кампанія повинна бути рентабельною. Часто рекламодавці, не маючи повного уявлення про те чи іншому сервісі, неефективно витрачають свої рекламні бюджети. На даний момент основними можливостями для залучення аудиторії в інтернеті є:

SEO (пошукова оптимізація).
Контекстна реклама (Директ AdWords).
SMM, реклама в соц. мережах (ВКонтакте, FaceBook).
SEO в даному випадку відокремлено від інших каналів по своїй специфіці. Розрахунок вартості (якщо вашою метою є безпосереднє збільшення продажів з сайту) правильно вести виходячи з ціни залучення одного цільового відвідувача на сайт. У перспективі 4-5 місяців SEO (якщо ви звернулися до добросовествной компанії) здатне генерувати найбільш недорогий цільовий трафік з високим рівнем конверсії.

При цьому, якщо послуга по просуванню виявляється знаючими фахівцями довгий час, то ефективність не поступається ні контекстній рекламі, ні реклами в соц. мережах, а часто і перевищує її. Причиною цього є більша довіра користувачів до природної видачу в пошуковику. Єдиними мінусами є терміни (результати для молодих сайтів від 3-4 місяців) і неможливість займатися самостійно. Хоча для досягнення найкращого ефекту від контексту і реклами в соціальних мережах також часто потрібне залучення досвідченого інтернет-маркетолога.

Що ж вибрати з інших можливостей — контекст або рекламу в соц. мережі?
Якщо розглядати дві грамотно налаштованих кампанії в Яндекс.Директ та «ВКонтакте» в першу чергу необхідно розрахувати бюджет, який буде витрачений на них. Найчастіше, відмінності у витратах можуть бути принциповими і тоді, навіть відкинувши інші мінуси, швидше за все варто вибрати менш витратну кампанію.

Основна різниця в цих двох сервісах полягає в тому, що в «Директе» ви обираєте, по яких запитах буде показуватися оголошення, «ВКонтакте» — максимально детально вказуєте ту аудиторію, для якої буде здійснюватися трансляція.

Про що це говорить?
З пошуку вже не важливо, хто переходить за запитом, головне — що цей користувач уже цільової. Наприклад, запит «купити шкільний калькулятор». Головне, щоб покупка була здійснена, чи не так?

«ВКонтакте» не факт що вийде охопити всю цільову аудиторію. Зате є можливість, наприклад, налаштувати показ оголошень у дні народження людей. Для деяких сфер бізнесу це, безумовно, цікаво і може бути ключовим моментом для вибору каналу реклами.

Для кого може бути корисна реклама «ВКонтакте»?
Банерна реклама «ВКонтакте» та інших соціальних мережах, безумовно, може бути вкрай цікава і корисна, але не для всіх. Потрібно адекватно оцінювати статево-вікові категорії людей, які активно користуються даними сервісами. Відомо, що аудиторія «ВКонтакте» відносно молода, тому якщо ви хочете запускати рекламу будматеріалів, то, ймовірно, це не за адресою. Можливо, в такому випадку варто скористатися SMM (Social Media Marketing), придумати якийсь цікавий та креативний кейс, з допомогою якого можна буде сконцентрувати цільову аудиторію на вашому бренд.

Дослідження показують, що покупки у соціальних мережах набагато інтенсивніше здійснюють жінки, часто — молоді матері. Для них підбір нової одягу, нижньої білизни, іграшок для дітей або домашніх тварин — це своєрідний ритуал, хобі. Часто добре продається різний грамотно піднесений hand-made.

Висновок
Важливо знайти для себе найбільш результативні канали реклами та визначити ефективне співвідношення ціна/якість. Ми зі свого досвіду рекомендуємо по можливості поєднувати різні варіанти — це призведе максимум цільових користувачів.

Банерна реклама «ВКонтакте» підійде далеко не для всіх сфер бізнесу. Необхідно грамотно оцінити всі «за» і «проти» і можливість виділити цільову аудиторію за її захопленням і таким критеріям як: стать, вік, ім’я, … По-суті, в соціальній мережі можливості настільки великі, що не варто обмежуються тільки на розміщенні оголошення. Для реклами товарів/послуг можна використовувати стільки способів, наскільки вистачить фантазії.

При цьому намагайтеся не забувати і користуватися вже перевіреними і зарекомендували себе способами залучення цільової аудиторії на сайт — SEO, контекстна реклама