9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

211

Вашій увазі пропонується добірка пісень, які з тих чи інших причин були заборонені в різних країнах. Причини бувають різні: від екстремістських закликів до пропаганди заборонених речовин, нецензурної лайки до політичних мотивів.

«Smack My Bitch Up»

1

Популярна британська техно-група The Prodigy показалав 1997 році публіці трек «Smack My Bitch Up». У пісні (у перекладі назва звучить як „Чпокни мою з*чку“) містилася велика кількість лайливих слів. У відеокліпі були сцени розпиття спиртних напоїв, дівчата легкої поведінки і т. д. Як результат, велика частина музичних каналів світу не стали пускати «Smack My Bitch Up» в ефір. Відеокліп, який у 2006 році за версією новозеландського шоу «U» був названий «найбільш шокуючим музичним відео», показало тільки російське MTV в нічному ефірі.

«New York City Cops»

2
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

У випадку з американської інді-рок-гуртом The Strokes головну роль зіграла самоцензура. Після терористичної атаки на Всесвітній торговий центр, співаки вирішили замінити пісню «New York City Cops», в якій критикувалися поліцейські Нью-Йорка, на пісню «When it Started».

«God Save the Queen»

3
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

У композиції «Боже, бережи королеву!» британський панк-колектив The Sex Pistols замість того, щоб оспівувати королеву Єлизавету II звинуватив її у виявах фашизму і пригніченні найбідніших верств населення, якими себе вважали і учасники групи. Жах ситуації був у тому, що сталося це в 25 річницю сходження королеви на престол, в 1977 році. На учасників групи та інших панків після цього випадку неодноразово відбувалися замахи і нападу, їх звинувачували у спробі послабити монархію і цілому ряді інших гріхів.

«Invisible Sun»

4
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

Група The Police на початку 80-х років спробувала звернути увагу світової спільноти на насильство в Північній Ірландії, що вимагає незалежності від Великобританії, піснею «Invisible Sun» («Невидиме сонце»). Поява пісні стало можливим, в тому числі, тому що вокаліст групи The Police Стінг жив у Белфасті і був живим свідком подій, що відбуваються тут. Пісню, як і очікувалося, заборонила Британська телерадіомовна корпорація.

«Якщо б я був султан…»

5
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

Природно, якщо піддавалися цензурі пісні та музичні композиції в демократичних країнах, то вже про СРСР і говорити не доводиться. Жорсткій цензурі піддавалося все, що навіть віддалено могло нагадувати критику на адресу комуністичних ідеалів. Приміром, з пісні «Якщо б я був султан…» у виконанні Юрія Нікуліна у фільмі «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика» був вирізаний куплет, в якому перераховувалися обов’язки «4-х дружин султана Нікуліна». І в повній версії вона прозвучала лише в «Блакитному вогнику» 1967 року.

«Полювання на вовків»

6

9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

При тому, що Володимир Висоцький виконував досить сміливі по тим часам пісні, влада все ж симпатизувала співакові. Але на одну пісню заборона була суворою. «Полювання на вовків» співак виконував у виставі «Бережіть ваші обличчя» у 1968 році на сцені Театру на Таганці. По закінченні прем’єри спектакль у спішному порядку виключили з репертуару театру, пояснивши це присутністю на прем’єрі іноземців.

«Айсберг»

7
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

Популярна пісня «Айсберг» у виконанні Алли Пугачової відома багатьом «вихідців» з СРСР. Нічого «такого» начебто там не було. Виявляється, був заборонений до показу кліп, в якому Пугачова, на думку експертів мистецтва того часу, досить зухвало лежала на крижині.

«I Want Your Sex»

8
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

У 1987 році композицію Джорджа Майкла «I Want Your Sex» не взяли в прокат багато музичні канали і радіостанції. Але при цьому ті, що взяли, не пошкодували – у першій десятці хіт-параду «Billboard 200» він перебував 1,5 місяця, а в топ-40 цього хіт-параду – 3,5 місяці.

«Убий мента»

9
9 пісень, про які не можна говорити (9 фото)

Ця пісня групи «Психея», що спеціалізується на альтернативному році, в 2010 році опинилася в списку екстремістських матеріалів, заборонених на території Росії. Очевидно, з-за назви. Саму пісню слухати не доводилося.