Alexa rank, що ж ти за звір такий і як з тобою дружити?

363

[dc]П[/dc]приблизно пару місяців тому, я задався метою розібратися з однією з популярних пузомерок в інтернеті, а саме з Alexa rank. Інформації в інтернеті з цього сервісу величезна кількість. А так само багато статей про те, як підвищити Alexa rank.

Але, на жаль, майже на всіх сайтах інформація ідентична, що привело мене знову перечитати мій пост, що і вам я раджу, в якому я написав, що 99% статей з оптимізації та пошукового просування не несуть в собі корисної інформації. І нехай пост про оптимізація і просування, але зміст залишається тим же. Всі статті просто переказані на свій лад.

Але все ж давайте повернемося до теми поста. Для початку пропоную, для тих хто не знає, що таке Alexa rank розібратися з цим терміном. А так само пройдемося по радам які я прочитав на різних блогах, але, на жаль, довелося розвіяти ці міфи проведеним мною експериментом.

Alexa Rank одна з найбільш об’єктивних пузомерок в інтернеті. При розрахунку Alexa Rank зовсім не важливо скільки років вашому домену, траст сайту, а так само скільки посилань на ньому. Весь алгоритм Alexa Rank полягає в підрахунку кількості відвідувачів вашого сайту. При чому, не важливо відвідувачі прийшли з пошукової системи або за посиланням із соціальної мережі.

Звідси виходить, що Alexa Rank показує трафік на сайті. Але, вважає унікальних відвідувачів, а саму активність на сайті. Що для нас вважається активністю? Думаю, що для блогу, а саме для блогу, активністю буду вважатися наступні фактори:

 • Коментування постів
 • Перелінковка сторінок блогу

Багато хто з вас скажуть, що Alexa Rank, в рунеті взагалі не нужена. Мовляв тут рулить тільки тіц і PR. Але тоді, шановні вебмастера я поставлю вам зустрічне запитання:

Завтра скасують і тИЦ і PR і тоді, як і за якими параметрами ви оцінюватимете сайт?

Виходить, що залишиться лише Alexa Rank. Для тих, хто не знає, в буржуйнете давно рекламодавці купують банерні місця і посилання на блогах і сайтах виходячи з таких показників:

 • PR
 • Alexa Rank

При чому PR впливає на ціну посилання також сильно, як і Alexa Rank!

Тепер перейдемо до самого смачного, а саме:

Як підвищити Alexa Rank.

Як я вже писав вище, саме за цим запитом, можна знайти величезну кількість сайтів, які описую одні і ті ж способи підвищення Alexa Rank. Прочитавши не один такий блог з їх радами, я вирішив зробити саме все те, що там написано.

Провів маленький експеримент з усім цим і ось самі висновки.
І так, нам у всіх постах радять зробити наступне:

 • Встановити тулбар Alexa Rank.
 • Збільшити коментарі і активність на сайті.
 • Залучити користувачів, у яких встановлено Alexa тулбар.
 • Перелінковка сторінок блогу.

Зовсім не багато умов, які потрібно виконати для того, що б хоч якось підняти Alexa Rank. Чи Не правда?

І так я вирішив діяти. І дивитися, до якого саме результату приведе мене цей міні експеримент. Взагалі на експеримент пішов після того, як на новому моєму блозі Alexa Rank була 87К, а потім різко стала падати і вже дійшла до 10 7.

 • Встановити тулбар Alexa Rank.
  Існує думка саме він відповідає за відправку даних на сайт Alexa Rank про дії на вашому сайті на сайт Alexa Rank.
  Встановив, вірніше вже як два роки користуюся плагіном для лисиці. Змін ні яких я не бачу і не бачив. Може тулбар, що відсилає, але питання в наступному, що саме? Я написав, що відсилає дії на сайті, але які саме дії? Переходи, кліки по посиланнях, час знаходження на сайті. Кількість трафіку на сайт? На це ні де не знайшов відповіді
 • Збільшити коментарі і активність на сайті.
  Що б збільшити коментарі до постів, треба як мінімум постійно писати, що то понад цікаве або провокаційну. Часто, відвідувачі блогу, читають пост, але коментувати їх відмовляються, типу: «Додати нічого». Буває мої пости отримують і по 60 коментарів за раз, а іноді круглий нуль. Так, що передбачити поведінку відвідувачів і їх бажання коментувати, що то дуже важко. Тим більше, що писати кожен день мега-пости просто нереально. З іншого боку, як варіант, можна зробити блог «dofollow», і навіть автоматом розміщувати коментарі без ручної модерації. І тоді пости будуть містити заклики, купувати туалети, ванни і пластикові вікна, а до них і повій Москви.
  Так, що особливого збільшення Alexa Rank від коментарів, я не помітив. Хоча дуже довгий час вірив саме в цей чинник впливу на підвищення Alexa Rank!
 • Залучити користувачів, у яких встановлено Alexa тулбар.
  Так як дані про активність передаються від користувачів, у яких встановлено Alexa тулбар — то потрібно залучати відвідувачів, у яких він встановлений. У ситуації з рунетом, який свято вірить у тИЦ і PR і менше до Alexa, я не знав скільки вебмайстрів користуються тулбаром. Саме з цього, я пішов на експеримент і вирішив нагнати трафік з буржуйнета на блозі. Для цієї мети були обрані два шляхи:

  • Покупної трафік
  • Природний трафік

  Природний трафік, можна отримати з буржуйнета кількома шляхами. На приклад пропіаритися де то на їх форумі, або опублікувати якусь картинку з посиланням на джерело. Як приклад на Stumbleupon або Digg. Сказано-зроблено. Хм…ефект, та майже жодної! Так є не багато трафіку, але це знову не те, пузо Alexa, не непохитно і навіть стрибнула зі 100К на 103К

  В хід пішов покупної трафік. А саме трафік з Америки, а так само зв’язка Англія+Австралія+Америка. Тематика — вебмастера. Зрозуміло, що читати американці блог російською не будуть, але ось факт заходження на блозі буде зарахований, плюс як всі стверджують вони всі схиблені на Alexa тулбар. Ефект пузо стрибнуло аж на 10 7.
  Звичайним російською мовою Epic Fail.

 • Перелінковка сторінок блогу.
  Після переїзду і відкриття нового блогу, я відразу поставив плагін для підвищення “клікабельності”. Плагін називається Related Post. Його сенс, що в кінці посту буде відображатися список посилань на схожі пости. Як говоритися все для народу і плюс зручна навігація по сайту. Але і тут провал! Так є переходи, та люди затримуються на блозі. Але це ні як не впливає на Alexa, вона непохитна.
 • І так, що виходить. Всі способи описані на багатьох сайтах, просто скопійовані один у одного, але на жаль мою думку, всі вони ні як не допомагають у піднятті Alexa Rank. Виходить, що толком, ні хто не знає, що і як впливає на цей показник і що треба робити для його збільшення.

  Хоча, може я щось не розумію і роблю не правильно? З цього саме зараз ваш час, написати і сказати мені, що я робив не так і де помилки. Так само дуже вітаються ваші зауваження і спостереження з цього приводу. Розкажіть, скільки у вас зараз Alexa Rank, як підвищили її і що на ваш погляд впливає на її.