Amazon представила свої перші розумні телевізори – вони вийдуть у жовтні за ціною від $370

13

Сьогодні amazon оголосила про випуск перших розумних телевізорів під власним брендом. Всього було представлено дві серії: просунута amazon fire tv omni series і більш доступна amazon fire tv 4-series. У кожне з сімейств увійшли телевізори різних діагоналей, але всі мають роздільну здатність 4k. Новинки надійдуть у продаж в жовтні за ціною від $370 до $1100.

Theverge.com

Досі amazon випускала лише телевізійні приставки і брелоки, а також співпрацювала з виробниками на кшталт toshiba і insignia, які використовували платформу amazon fire tv в своїх телевізорах. Подібну бізнес-модель використовують також google і roku.

Тепер же у amazon з’явилися власні телевізори. Компанія заявила, що створення власних пристроїв дозволило їй краще інтегрувати пз fire tv з голосовим асистентом alexa. Цей крок також дає amazon можливість самостійно регулювати ціни телевізорів з фірмовим інтерфейсом, що дає можливість завдати серйозного удару по конкурентам.

Просунуті amazon fire tv omni series будуть поставлятися в п’яти розмірах: 43, 50, 55, 65 і 75 дюймів. Вартість самої компактної моделі складе $409,99, в той час як телевізор з 75-дюймовою матрицею обійдеться в $1099,99. Всі пристрої зможуть похвалитися інтеграцією з голосовим помічником alexa, завдяки чому користувачі зможуть попросити їх включити телешоу або музику, дізнатися погоду і багато іншого без використання пульта. Телевізори оснащені вимикачем мікрофона, що порадує користувачів, які піклуються про свою конфіденційність. До новинок можна підключати веб-камеру, щоб користуватися всіма перевагами вбудованого додатка zoom.

Телевізори fire tv omni підтримують звук dolby digital plus і здатні автоматично виявляти всі колонки amazon echo в будинку, щоб використовувати їх в якості додаткових динаміків для створення об’ємного звуку. 65-і 75-дюймові моделі забезпечують найкращу якість відео завдяки підтримці dolby vision hdr.

Theverge.com

Телевізори amazon fire tv 4-series будуть доступні у версіях з діагоналями 43, 50 і 55 дюймів. Найдоступніша модель буде коштувати $369,99, в той час як за 55-дюймовий телевізор доведеться викласти $519,99. Fire tv 4-series отримали ширші рамки навколо екрану, ніж у omni tv, і не підтримують підключення веб-камери. Крім того, для запуску alexa на цих телевізорах потрібно натиснути відповідну кнопку на пульті дистанційного керування. Хоча fire tv 4-series підтримують hlg і hdr10, жодна з моделей серії не пропонує dolby vision.

Amazon обіцяє до кінця року додати панель управління пристроями розумного будинку в по своїх телевізорів. Вже зараз fire tv omni підтримують функцію “картинка в картинці” для перевірки камер відеоспостереження. Крім того, компанія розробляє нові команди alexa для фірмових телевізорів та інших потокових пристроїв з fire tv, включаючи можливість переглядати відео з tiktok і відтворювати серіали або фільм з netflix.

Theverge.com

Передбачається, що телевізори для amazon виробляє tcl. Про це не було заявлено офіційно, проте панелі фізичних роз’ємів tcl 6-series і fire tv omni практично ідентичні, що і дозволяє будувати такі здогади. Тим не менш, телевізори amazon відстають від передових рішень tcl. У fire tv, наприклад відсутня підтримка частоти оновлення 120 гц в дозволі 4к.