Аналіз ніш: з чого почати?

714

Як правило, коли ви відкриваєте новий блог, ви намагаєтеся вибрати тематику для свого блогу. На даний момент існує величезна кількість блогів різних тематик. Кожен такий блог займає свою нішу. Правильний вибір ніші, це вже половина успіху блогу. Але не так багато залишилося вільних і не затребуваних ніш. Тих ніш у яких ще слабка конкуренція і найголовніше в них ви компетентні.

Так з чого ж почати аналіз ніші? Як прискорити процес пошуку вільної ніші? Ці та багато питань постійно хвилюють вебмайстрів перш ніж вони відкривають новий проект.

Давайте розберемося і постараємося відповісти на ці питання.

Для початку думаю, що треба почати з того, що доведеться проаналізувати конкурентів у вибраній вами ніші. Зробити це дуже просто, достатньо заглянути в топ-10 видачі по цікавить вас пошуковому запиту. Ну а далі доведеться аналізувати хто ці конкуренти і як вони потрапили в топ. Доведеться враховувати різні фактори, під час аналізу цієї ніші.

1. Пошукова видача з першого погляду:

  • Кількість знайдених результатів. Наскільки добре проіндексовані сторінки і скільки з них потрапляють у видачу. Саме це і позначить ваших головних конкурентів.
  • Якщо пошуковик покаже в топ 10, що всі перші 10 результатів видачі це домашні сторінки, а саме авторські блоги, це вже означає, що «прибрати конкурента» вам буде дуже важко.
  • Перегляньте блоги/сайти конкурентів. Якщо помітили, що їх архів записів не великий, а так само немає достатньої хорошою перелінковки сторінок, не прописані теги. Але все це є у вас на блозі, то сміливо можна запускати свій проект, ваш сайт повинен з’явитися в топ десять найближчим часом.
  • Зверніть увагу за заголовки постів, текст і посилання. Якщо знаходите, що в постах і заголовках практично відсутні ключові слова, або їх мало, а може, вони взагалі не відповідають назві посту. То у вас є всі шанси обійти такі сайти в пошуковій видачі, все, що вам потрібно так це оптимізувати ваш контент, прописати ключові слова. Іншими словами, зробити все те, що ваші конкуренти не встигли або забули зробити.

2. Детальний аналіз сайтів конкурентів.

Тепер нам знадобитися більш пильно проаналізувати ці сайти. Доведеться звернути увагу не тільки на сам текст і ключові слова, але так само і на оптимізацію як і тексту так і самої сторінки блогу/сайту взагалі.

  • Зверніть увагу на щільність ключових слів. Вихідні посилання. Оптимізацію тексту. На саму структуру блогу/сайту.
  • Перевірте як йдуть справи на сайті конкурента з такими атрибутами як і . Укладені в них ключові слова. Може, що ваші конкуренти пропустили це. Такий промах ви можете використовувати в своїх цілях.
  • Зверніть увагу на PR сайту/блогу конкурента.
  • Перегляньте зворотні посилання. Порахуйте скільки зворотних посилань йдуть в середньому на кожну сторінку.
  • Зверніть увагу на вік домену. Якщо в топ 10 присутній молоді домени яким 3-4 місяці, означає, що ваші конкуренти не настільки сильні, що б не пропустити вас вгору пошукової видачі.

Для того що б провести такий аналіз, багато хто часто покладаються на платні послуги сеошників і оптимізаторів. Але є і деякі, хто самі своїми силами аналізують сайти конкурентів. Це не дуже складний процес, що б зрозуміти хто ваші конкуренти в ніші, яку ви обрали, для того, що б платити гроші комусь.

Тут саме головне бути уважним і помітивши всі помилки конкурентів застосувати їх на власному проекті. Я розумію, що за день і не за два ви зможете проаналізувати конкурентів, на це потрібен час. Але це витрачений час на аналіз конкурентів, вам в майбутньому допоможе опинитися в топ-10 видачі.

А як ви обирали нішу для свого блогу? Як проводили аналіз? І застосували помилки ваших конкурентів на своєму блозі, що б обійти їх в пошуковій видачі видачі?