Apple вбудувала “чубок” в macbook. Але навіщо?

49

Представлені 18 жовтня macbook pro 14 і 16 отримали безліч поліпшень, найбільш обговорюване-виріз в дисплеї. Apple пояснила, що це необхідно для зменшення верхньої рамки. Але» чубчик ” може стати в нагоді не тільки для цього.

Що за “чубчик”?

Вперше виріз в дисплеї з’явився на зорі епохи безрамкових смартфонів. Першим пристроєм з виїмкою став essential phone, але через шість місяців був представлений iphone x. Він і виявився законодавцем тренда на найближчі роки.

У ноутбуках такий формат до цього моменту не застосовувався: щоб зменшити товщину верхньої рамки, виробники зазвичай ховали веб-камеру в одну з функціональних кнопок.

Apple знову вирішила перевернути гру.

У вирізі macbook pro (2021) ховається камера facetime hd. Вона вперше має роздільну здатність 1080p і діафрагму f/2,0, а також забезпечена алгоритмами машинного навчання для поліпшення якості фото і відео. Передбачений і світлодіод, що позначає, що камера включена. Але на цьому все. Додаткового обладнання на зразок системи face id в виїмці немає. Зате верхня рамка стала на 60% тонше.

Чи так це необхідно?

Напевно в купертіно вирішили таким чином виділити свій лептоп серед інших, як це сталося зі смартфонами (до iphone x всі апарати з фронтальної сторони виглядали однаково).

Виробники ноутбуків давно навчилися копіювати дизайн macbook, так що» яблучну ” техніку можна було впізнати тільки по логотипу на кришці. Але виріз знову дасть зрозуміти, що власник комп’ютера витратився на топовий гаджет apple.

Якщо, звичайно, вендори не почнуть масово вбудовувати «чубок» в свої пристрої. Що навряд чи: windows, на відміну від macos, не вміє обробляти подібні елементи на екрані. Втім, android швидко адаптували під нові дизайнерські віяння. Якщо китайські бренди зроблять “чубчика” масовою історією, microsoft доведеться відповідати.

Виріз щось змінить в техніці apple?

Швидше за все, датчики truedepth для системи розпізнавання осіб одного разу з’являться в macbook pro. Про те, що за пару років face id прийде на всі моделі apple з екраном, повідомляли журналісти bloomberg. Є і патенти для ноутбуків, що описують подібні технології. Тому залишається лише дочекатися, коли блогери почнуть розбирати корпуси актуальних macbook. Тоді і дізнаємося, чи є вільний простір в районі виїмки, куди в майбутньому можна вмістити truedepth.