Автори victoria 3 захистили право на рабів у грі

18

Paradox переконливо розповіла, чому важливо збереження рабства в історичній стратегії.

Багато розробників делікатно обходять слизьку рабства і работоргівлі дивними шляхами. Припустимо, творці гри, повної насильства, вбивств, викрадень та інших радощів життя пісочниці, відмовилися видати гравцеві право володіти рабами, але допускаючи работоргівлю. Або ось-рабство в серії начебто згадується, але його вплив на ігровий процес мізерно.

На відміну від більшості інших ігор, в victoria 3 гравець зможе вибрати рабовласництво в якості основного принципу держави. Але з застереженнями. Наприклад, гравець не зможе вступити в повноцінну работоргівлю-розробники не хочуть оцінювати життя людей і балансувати на цінах за душу економіку. Реалістичну ж механіку крім формального імпорту і боргового рабства paradox поки вигадати не може, але обіцяє ввести щось цікаве після релізу.

У глобальному плані реалізм збережеться – жадібні власники плантацій віддадуть перевагу рабам найманим працівникам, незважаючи на всі мінуси рабської праці. Так, раби принесуть користь за рахунок дешевизни, але рано чи пізно всі бонуси обернуться проти рабовласників – населення не росте, економіка відстає, раби рано чи пізно починають бунтувати проти експлуататорів. Також проти рабства виступлять аболіціоністи. Таким чином, рабство залишиться як один з факторів, що призводить не стільки до процвітання, скільки до кровопролитних війн.

Природно, звільнені раби будуть піддаватися дискримінації як мінімум через низький рівень кваліфікації. Часом назавжди-гра розрахована на період до 1936. Розробники допускають, що гравці зможуть пропхати рабовласницькі закони навіть в розвинені економіки, але з великим опором з боку народу. До речі, розробники механічно відокремив кріпосне право і рабство, не забувши врахувати особливості східних країн, так що поле для експериментів з суспільно-економічними формаціями дуже широке.