Безкоштовні сайти за і проти

201

В інтернеті завжди можна знайти привабливі пропозиції зробити сайт. Веб-студії або фрілансери представляють нам розробку сайту як технічно дуже не легкий і дуже дорогий процес, а так само стверджують, що унікальний дизайн — це запорука успіху вашого сайту. Хто має рацію і як доведеться розплачуватися нам за такий “безкоштовний сир”? Давайте розглянемо ті складові частини, з яких складається створення та обслуговування веб-сайтів.

Безкоштовне доменне ім’я

Домен — це найважливіша складова сайту! Якщо можна без проблем змінити не сподобався хостинг або змінити обридлий дизайн сайту, то при заміні доменного імені загубиться все, що нажито непосильною працею — досягнута авторитетність сайту для пошукових систем типу Page Rank Гугла і тіц Яндекса та просування нового домену доведеться починати заново. Саме описаний приклад тут ви можете спостерігати на моєму блозі. А так само наочно зрозуміти, як все це погано, прочитавши про те як був зроблений переїзд мого блогу і як показники злетіли вниз, відвідуваність помітно просіла.

Плюс:
Безкоштовний домен — це всього лише економія на реєстрацію близько 20$ в рік (залежить від зони). Але хіба зараз це гроші?

Мінус:
Безкоштовно зазвичай бувають тільки домени третього рівня. Такі доменні імена можуть мати громіздке і важко запам’ятовуватися назву. Також ваш сайт буде залежати від власника домену другого рівня, під яким ви знаходитесь, і в цьому випадку можуть бути труднощі зі зміною хостингу. Деякі проекти починаються з того, що вирішив спробувати, а як це вести свій сайт і здається, немає сенсу витрачати хоч скільки-небудь грошей на покупку доменного імені. Оскільки не впевнений, що вистачить сил і терпіння, що писати і робити на сайті. Але з часом сайт отримує популярність і може навіть починає приносити дохід.

“Безкоштовну” реєстрацію або продовження домена другого рівня можуть надавати деякі сервери — по суті вартість домену вже включена в їх не найдешевший хостинг і тут немає мови про безкоштовність. Адже ви ж розумієте, що в житті немає нічого безкоштовного.

Безкоштовний хостинг

Прогрес не стоїть на місці, з кожним роком технології дешевшають і розміщення сайту в інтернеті стає все доступнішою. Пропозиції безкоштовного хостингу ростуть як гриби після радіоактивного дощу.

Плюс:
Безперечно, тут одна — не потрібно оплачувати хостинг, вартість якого може сягати за рік до 100$, а то й вище, тут все залежить від розміру сайту, його відвідуваності та інших факторів.

Мінус:
Недоліків нехай і невеликих таких хостингів — набагато більше. Головні з них — це розміщення на сторінках вашого сайту обов’язкової реклами, обмеження об’єму сайту і розміру завантажуваних файлів. Ваш сайт буде представляти із себе дешеву майданчик для реклами і розкрутки інших. Ваших відвідувачів обов’язкова реклама може відволікати або дратувати так як ви не знаєте і не можете контролювати таку рекламу. А як максимум — відвідувачі підуть по рекламних посиланнях на інші ресурси. А адже вам захочеться розмістити ще й свої рекламні банери. Зазвичай ці безкоштовні хвороби можна частково або повністю «вилікувати» платою хостеру, що б не крутилася реклама. Виходить заплатити за “безкоштовний хостинг.

Сервери надають таку послугу в цілях економії не поспішають збільшувати свою потужність і часто перевантажені. Ця завантаженість сервера в кращому випадку призведе до повільного відкривання сторінок і подразнення відвідувачів, а в гіршому — недоступність сайту.

Не буде так само гарантій збереження інформації та працездатності такого хостингу, сучасні сервери досить надійні і фатальні поломки трапляються рідко. Набагато частіше вам знадобиться вирішувати дрібні поточні питання пов’язані з сайтом.

Нічого не маю проти Юкоза або Народу.ру, проте доступність породжує вірусну епідемію сайтів-клонів з повторюваної краденою інформацією, схем «пірамід», багаторівневого (мережевого) маркетингу (MLM), багатообіцяючих і мало що дають систем інтернет-заробітку, e-mail бізнесів та іншого спаму. У кращому випадку створюються і розкручуються сайти зі створення, просування і розкручування сайтів.

Технічна підтримка

Напевно, багато задавалися питанням: скільки має коштувати хороший сайт? По мені — так взагалі безкоштовно! Тобто сайт як такої вартості не має і безліч готових варіантів можна знайти в інтернеті. При масовому тиражуванні вартість розробки продукту прагне до нуля. За принципом безкоштовності існує відкрите програмне забезпечення. Доступність програм дає їм широке поширення, а свій дохід програмісти отримують від налаштувань під індивідуальні вимоги та техпідтримки.

По-справжньому цінними є супроводження, технічна підтримка сайту та його безвідмовна робота в інтернет. Яким би технічно досконалим або надійним не був автомобіль, навіть Мерседес потребує плановому обслуговуванні а іноді ремонті. Це ж правило діє і для сайтів — причому не важливо будь то безкоштовні шаблони, працездатність яких перевірена на свій шкурі тисячами, або оригінальні дорогі сайти, досліджувані професіоналами в обмежених рамках веб-студії.

В разі індивідуальних (платних) сайтів ви отримуєте гарантовану якісну підтримку. Якщо ж ви скористаєтеся безкоштовним шаблоном, то з самого початку доведеться витрачати чимало часу на налаштування сайту самостійно, шукати відповіді в форумах або звертатися до послуг спеціаліста. Вибір між грошима і часом — кожен сам вирішує, що для нього дорожче.

Функціональність

Найпростішим за структурою є сайт-візитка. Він, як правило, нечасто оновлюється, займає невеликий об’єм. Статичні html-сторінки такого сайту володіють високою надійністю. Ніхто не залишить коментар зі спамом або зламає дані користувача (яких просто немає). Сайт-візитка без баз даних MySQL невимогливий до умов хостингу. В деяких випадках можна заощадити на хостингу, розмістивши кілька сайтів в один тарифний план.

Зустрічають по дизайну, а проводжають по контенту

Значимість дизайну часто перебільшується. Я не стверджую, що індивідуальний дизайн сайту це погано, але оригінальністю дизайну потрібно займатися в останню чергу. У разі обмеженого бюджету набагато важливіше приділити увагу якості і унікального контенту, реєстрації сайту в каталогах та просування.

Дизайн сайту — це не пам’ятник, до якого натовпи туристів будуть приходити. Швидше його можна порівняти зі шпалерами на стінах, які з часом можуть зноситися, вийти з моди або просто набриднути. Багато вебмастера нерідко з періодичністю в декілька років роблять редизайн свого сайту. Є й такі, які кожен сезон підлаштовують оформлення сайту під час року — у кожного свої примхи…

Також для сайту можна знайти готові безкоштовні або недорогі якісні шаблони. Для сайту важливо його наповнення свіжими і цікавими матеріалами.

Оригінальною і унікальною на сайті має бути інформація — тоді сайт буде цікавий і відвідувачам і пошуковикам. Дизайн ж у випадку з сайтом відіграє допоміжну навігаційну роль. Головне завдання веб-дизайну — зрозуміле і зручне переміщення по розділах сайту, допомога у знаходженні потрібної інформації все це підходить під одне слово — юзабіліті.

Які з переглянутих вами сайтів запам’яталися своїм “дизайном”?

Напевно, це сталося через довге завантаження сторінок, що заважають яскравих кольорів, проблемами меню, трудночитаемости тексту або нудності матеріалів. Добротний, строгий і ненав’язливий веб-дизайн, як правило, не впадає в очі і не відволікає від перегляду.

Контент-це найважливіша частина в обслуговуванні і підтримці веб-сайту. Щоб зростала популярність сайту, потрібно утримувати матеріали в актуальному стані і постійно додавати нову цікаву інформацію. Не варто мучити відвідувачів малоцікавими вітальними промовами або ще гірше показувати порожні сторінки.

Нерідко клопітку роботу з наповнення сайту контентом багато роблять самі. З одного боку це дозволяє заощадити гроші, але з іншого це забирає дуже багато часу на написання постів. Як варіант, можна звернутися до платних послуг копірайтера.

Ви отримаєте текст з ключовими словами, які оптимізовані для пошукових запитів. Однак, не потрібно забувати, що сайти створюються для людей. Надмірно нашпиговані ключовими словами текст може викликати менше довіри, ніж просте неформальне звернення без “оптимізаторських спецефектів”.