Безпечні ваші паролі?

440

Як я вже писав пост про Інформація і Безпека. В якому розповідав про те, як убезпечити свою особисту інформацію, так би вона не потрапила в треті руки.

У даній статті, я хотів би обговорить ще один варіант безпеки ваших даних. З тією швидкістю, з якою розвивається інтернет, з’являється все більше і більше різних сервісів, що вимагають від нас реєстрації. Багато з таких сервісів, працюють практично ідентично, вимагаючи від нас логін і пароль.

Більшість з нас намагаються використати ім’я користувача і пароль для всіх цих різних сервісів, і це найбільша наша помилка. Як приклад, минула атака на твіттер, яку зробили з допомогою логінів і паролів зібраних на одному сайту. Люди заходили на такий сайт, реєструвалися там, як правило вводили теж логін і пароль як і на твіттері.

Ми всі знаємо і розуміємо, що ми повинні тримати наші паролі в безпечному місці, бо такі дані потрапивши в руки зловмисників, можуть завдати нам величезний збиток. Тільки задумайтеся, що буде з вами, якщо пароль від вашої кредитки потрапить до їх рук. Але про те як себе убезпечити і запобігти крадіжці наших даних я писав раніше.

Зараз я хотів би розповісти про там як зробити наші паролі більш безпечними, і важкими для злому.

Надійні паролі

Надійний пароль складається з букв, цифр і символів. У вашому паролі обов’язково повинні бути як мінімум одна літера, одна цифра і один символ. Наприклад, Вася Пупкін дуже поганий і не надійний пароль, він дуже вразливий і занадто слабкий. Один зі способів уникнути створення такого слабкого пароля, є використання як і букв так і цифр, на приклад: VasiaPypkin123. Ще один спосіб який ви можете це використати при створенні якісного пароля додати символи і отримуємо пароль VasiaPypkin123$

Будьте винахідливі

Не використовуйте ваше ім’я, прізвище, ім’я дитини або ваш день народження в якості пароля! Це дуже легкий пароль, що і для хакерів обійти його не становить особливої праці. Наприклад, Vasia25880 не дуже хороший пароль, якщо тебе звуть Вася і твій день народження 25 серпня 1980.

Слова

Використовуйте слова, а не імена, коли ви створюєте свій пароль. Коли ви використовуєте слова людям важче зрозуміти, що це ваш пароль.
У вас є улюблене слово, яке ви використовуєте?
Може бути, у вас є прізвисько чи ви якось по особливому називаєте вашу дружину чи дитину. Придумайте що-небудь своє особливе те, що ви завжди будете пам’ятати, а потім додавайте символи та номери до цих слів, коли створюєте свій пароль. При цьому у вас буде більше шансів зберегти його безпеки, а так само пам’ятати завжди.

Інша проблема, іноді ми плутаємося між нашими паролями або ще гірше ми їх забуваємо. Але тут рішення дуже просте, або користуйтеся програмами для зберігання паролів, або зберігайте їх в ексель, ну а самий простий спосіб у блокноті. Завжди зберігайте копію цих файлів на різних носіях, або один файл на комп’ютері, інший на ноутбуці, або на флешці.

Так само корисно, поставити пароль на цей файл з вашими паролями. Так вам доведеться пам’ятати тільки один пароль до цього файлу.

А як ви створюєте свої паролі, і як зберігайте їх?

Якщо вам сподобався пост, поділіться ним з іншими натиснувши на кнопку ретвіти на початку посту.