Бізнес ангели

331

Що таке бізнес, і хто такі ангели, ми всі прекрасно знаємо. А ось чи чули ви коли ні будь таке слово як Бізнес-ангели?
Бізнес-ангели-це приватні інвестори, які вкладають величезні кошти в різні компанії, проекти, стартапи перебувають ще тільки на стадії розвитку.
Вперше термін «бізнес-ангел» з’явився в США, в Силіконовій Долині, адже саме там і зароджуються різні стартапи та інше проекти.
Бізнес-ангели беруть активну участь в управлінні компаніями, у які вони вклали гроші. Крім фінансів, ці люди привносять в компанію найцінніший внесок – свій досвід і управлінські навички, чого зазвичай не вистачає компаніям на самому початку відкриття, а також свої зв’язки.

Так хто ж такі ці Бізнес-Ангели? Більшість з них– це успішні підприємці, які мають значний досвід розвитку власного бізнесу, за часту високооплачувані фахівці у великих компаніях (топ-менеджери, консультанти, адвокати, бухгалтери і т. д.).

БА інвестують лише незначну частину свого стану. Тому невдача і втрата грошей при інвестуванні не може похитнути їх фінансове становище. Інші важливі міркування – це інтерес до конкретної технології і впевненість у тому, що вона справить важливий соціальний ефект, а також почуття, що досягнувши успіху в бізнесі, необхідно допомогти встати на ноги наступного покоління підприємців.

Так чому ж підприємці частіше звертається до БА, а не до банків на приклад?
Все дуже просто,з приватною особою мати справу комфортніше і простіше, а от при роботі з банками надто багато бюрократії.

Приклади найбільш вдалих вкладень бізнес-ангелами перетворили в найбільші компанії такі стартапи, як Google, Apple, Amazon.com (кошти, отримані БА при виході з компаній, перевищили початкові вкладення більш ніж в 1000 разів!).

Бізнес-Ангели ні коли не афішують себе, завжди залишаються в тіні і дотримуються анонімності. Саме з цього точно ніхто не може сказати скільки саме їх. Відомо що, в Америці, а так само в Європі, їх на багато більше, ніж у Росії.

Так, що відкривши ваш стартап, не намагайтеся їх знайди, якщо ваш проект буде їм цікавий, вони самі запропонують вам себе як Бізнес-Ангелів.

А ви коли ні будь зустрічалися з такими людьми?