Блогер? А який ви блогер?

362


Теми для даного посту з’явилася після почутої розмови двох людей. Сиділи за столом дві людини, які говорили про інтернеті, розмова зайшла про сайтах, блогах тощо. Один зі співрозмовників, в середині розмови вставляє:
-«А я блогер!»
На, що його співрозмовник дивиться на нього і каже йому:
-«А що це таке? Що таке блогер? Це професія чи так просто?»
Відповідь послідувала після деякої паузи:
-«Ну я блогер, у мене свій блог, я там пишу!»

Я сидів за столом поруч, почувши даний розмова який змусив мене посміхнутися і подивитися на сусідній стіл за яким сиділи ці дві людини, я на секунду задумався. Адже у мене теж є блог, я там теж пишу. Я теж блогер. Але, що це для мене професія чи хобі? І найголовніше питання який я блогер? Адже особисто я розумію, що є величезна кількість ніш у яких люди перебувають і ведуть свої щоденники. І кожен такий блогер відноситися до однієї з таких ніш.

Зараз зайшовши на будь-який ресурс, можна спостерігати, як сотні людей, а може і тисячі називають себе цим словом — Блогер. Кожен день з’являються нові блоги, різних тематик, де ці самі люди називають себе блогерами пишуть різні замітки в свої щоденники. Але, що саме для них означає дане слово -блогер. Вважають вони це професією або просто для них це хобі, а може просто тяга сідати перед монітором кожен вечір і писати, що в свій щоденник. Але найцікавіший питання на який я досі не знайшов відповіді, чи є в Рунеті професійні блогери саме у своїй ніші.

Для того що б зрозуміти, що таке блогер і як взагалі діляться ніші, нам доведеться повернутися до самого початку становлення блогосфери і до того як вона зароджувалася в самому початку.

На початку 90-х років користувачі інтернету шукали всі можливі способи залишити свій слід в історії інтернету. Дані спроби зайняли чотири роки, і в 1994 році з’явився перший блог і з тих пір блоги розвиваються у величезних кількостях, постійно поповнюючи свою армію новими блогерами.

Інтернет щоденники.

Розвиток сучасних блогерів почалося з 90-х років, коли онлайн щоденників ще як таких не існувало. Але на той час були розвинені добре форуми, де люди постійно відкривали нові топіки, писали, обговорювали їх цікавлять теми. Саме форуми вважаються про батьками блогів і становлення блогерів.

Першопроходець.

Джастін Холл, саме цей студент одного університету відкрив перший блог під назвою Justin’s Links from the Underground. Цей проект став першим станделоном блогом, на якому Джастін писав свої нотатки.

Це не багато було історії. Ну, а тепер давайте подивимося, які блогери є і які ніші займають.

Блогери пишуть про все.

Такі блогери не мають загальної тематики, намагаються залізти в усі ніші, які їм цікаві. Як правило, пишуть хоч і на будь-які теми в своїх блогах, але все ж страются піднімати теми у яких вони більш менш компетентні.

Блогери ЖЖ.

Їх все влаштовує, вони не хочуть чути ні про що крім своїх ЖЖ блогів. Таких блогерів величезна аудиторія. Вони шукають блоги цікаві їм будь-яких тематик, стають друзями і коментую один одного. Різноманітність таких блогів просто рясніє. Досить зайти на ЖЖ і ви там зможете знайти будь-яку тематику на свій смак.

Політичні.

Ці блоги про політику. Про політиків їх діяльності, про діяльність їхніх партій їх цілей. Як правило зовсім мало таких блогів які можу похвалитися популярністю. Але іноді трапляються цікаві блоги. Як правило ведуть їх самі політики або незадоволені владою і політикою.

Блоги про подорожі.

Цікаві блоги, від людей які проводять величезну частину свого життя в різних подорожах фотографують і пишуть про всі свої пригоди і поїздках. Такі блоги дуже корисні, на них може бути дуже багато цікавої інформації, яка може бути корисною для тих, хто зібрався поїхати кудись, або тільки цікавиться на майбутнє.

Блогери гіки

.
Ці блоги заповнені різною інформацією про різні новинки різних гаджетів. Нових моделях різних телефонів, планшеток та іншого. Такі блоги популярні і дуже відвідувані. Всі люблять подивитися на новинки.

Геймерські блоги.

Блоги присвячені різним іграм, або строго одній якійсь грі. На таких блогах величезну кількість інформації, як правило часто оновлюються і доповнюються новою інформацією про різних іграх і їх проходження.

Блоги про моду.

Всі новинки моди, виставки, відео ролики і вся інформація про різні кутюр’є. Ось те, що можна буде знайти на цих блогах.

D. I. Y блоги.

Це блоги типу очманілі ручки. Величезна кількість різних постів, які розкажуть про те, як в домашніх умовах зібрати і зробити різні речі. Або дадуть ідеї для різних креативних ідей.

Блоги дизайнерів.

Ці блоги робити на кілька категорій:

  • Блог про дизайн та портфоліо
  • Фотоблоги
  • Відеоблоги

Блоги про заробіток.

Такі блоги ще називають блогами манимейкеров. Кожен пише тут про своїх експериментах, про те як заробити в інтернеті. Раджу почитати пост на блозі Баблоруба, де він відмінно усе описав: Класифікація манимейкеров за Баблорубу.

Так який ви блогер? Вважаєте себе професійним блогером в своїй ніші? І яка ніша в блоггинге ваша.
Або ви просто блогер у якого свій блог і ви туди пишете?