Брати чи не брати передоплату за роботу в онлайні?

302


Як я вже говорив і не перестану говорити, ідеї для постів суцільно і поруч з нами. Ось і цей пост з’явився на світ завдяки коментарю до посту який був не давно опублікований на моєму блозі. Саме цей коментар дозволив мені задуматися над тим, брати чи не брати передоплату за роботу в онлайні. Як правило всю роботу в онлайні для нас роблять люди іменовані фрілансерами. Саме цим людям ми доручаємо, зробити дизайн для нашого сайту, або написати статті, а може і зайнятися просуванням нашого сайту.

Ми завжди хочемо отримати як замовник відмінний результат, ну і зрозуміло заплатити якомога менше. Адже кожен з нас хоч раз в житті замовляв у фрілансера що то. Але давайте саме зараз в цьому пості розіб’ємося на два табори. Табір замовників і табір фрілансерів.

І так схема дуже проста. Замовник знаходить фрілансера, дає йому завдання та другої якщо погоджується на суму угоди починає працювати. І ось тут постає головне питання:

Брати чи не брати передоплату за роботу в онлайні?

На початку посту я написав, що один з коментарів до посту змусив мене задати таке питання. Сам коментар звучить ось так:

C однієї сторони ти правий, але з іншого боку я ніколи не відправлю гроші вперед, навіть якщо я працюю з людиною довгий час =) Тим більше, якщо справа стосується скажімо текстів чи дизайну, а що прости мені робити, якщо ти зробив херово, самому перемальовувати =) ? Звичайно можна погрожує негативними відгуками і т. д., але нах мені це треба?

Загалом намагаюся не платити гроші вперед і в 99% випадках я так і роблю, а в решті 1% я пропоную угоду з кп або йду до іншому виконавцеві.

Коментар був залишений на посаді інтернет кидали, де я описав випадки як шахраї шукають будь-які способи «вкрасти» ваші гроші. Мені став цікавий сам питання про те чи беруть гроші в перед фрілансери.

Як завжди найкращим і найшвидшим способом дізнатися думку людей це запитати їх про це в Твіттері. Ось саме за це я і люблю твіттер, що там завжди вам відповідять і якщо треба допоможуть. А ті, хто пишуть, що від твіттера взагалі немає толку, то скажу одне, швидше за все ваша стрічка складається тільки з ретвітів своїх постів, а не спілкування з іншими людьми, ось саме тому ви і не бачите в ньому сенсу.

Я скинув в твіттер наступне повідомлення:

Відповідь довго не змусив себе чекати:

А за ним одразу ще дві відповіді:

А поки чекав інших відповідей вступив з дискусію з тим хто надіслав перший відповідь. Як можна побачити далі він схоже з табору замовників і не збирається ні кому платити до повного виконання роботи.

І відразу ж запустив ще один твіт:

Після нього, схоже фрілансери прокинулися, а може хто з них був і замовником. Відповіді пішли активніше:

А між ними, ось такий проскочив:

Потім вийшов ще один продуктивна розмова:

В кінці як можна зрозуміти, що табір фрілансерів переміг. Всі вважають, що потрібно брати передоплату, нехай навіть і символічну. Це як безпеку угоди, гарант. Але я думаю, що питання все ще залишається відкритим і не багато замовників висловили свою думку. І все таки:

Брати чи не брати передоплату за роботу в онлайні?