Canon представила датчики зображення, які бачать майже в непроглядній темряві — вони стануть в нагоді автомобілям

32

Більшість автовиробників при розробці систем активної допомоги водієві покладаються на дублювання візуальної інформації даними з сенсорів іншого типу, включаючи радари, ультразвукові датчики і лідари. Нові датчики зображення canon дозволять створювати камери, здатні розрізняти об’єкти навіть в умовах освітленості, що не перевищує 10 % від нормальної. Тобто майже в непроглядній темряві.

Джерело зображення: pixabay

За інформацією nikkei asian review, компанія canon має намір налагодити випуск датчиків нового типу в наступному році. Новинка дозволяє отримувати якісні кольорові зображення в умовах низької освітленості. В основі датчика зображення лежить однофотонний лавинний діод, який підсилює уловлюваний фотон до декількох електронів, з якими вже зручно працювати для визначення обрисів об’єкта.

Canon вдалося збільшити роздільну здатність датчика зображення до 3,2 млн пікселів, це в три з гаком рази більше, ніж у звичайних датчиків даної марки. Для визначення об’єкта датчику нового типу досить декількох часток наносекунди світлового впливу. Масове виробництво новинки почнеться на підприємстві в кавасакі в другій половині наступного року. Canon буде не тільки пропонувати ці датчики стороннім клієнтам, але і встановить їх в камери для систем безпеки, які почнеться випускати до кінця наступного року.

Важливо, що новий тип датчиків можна буде випускати на тому ж обладнанні, що і кмоп-матриці, при порівнянних витратах. Однофотонні лавинні діоди (spad) можуть також застосовуватися в автомобільних лідарах, оскільки використовують схожий принцип дії. Не дрімають і конкуренти: panasonic зараз працює над збільшенням роздільної здатності своїх датчиків типу spad, а sony має намір почати випуск автомобільних датчиків такого типу в березні наступного року.