Час написання посту, як фактор трафіку на блог

273

Не знаю, якщо хтось помітив, але особисто я звернув увагу на те, що кількість відвідувачів на пост який опублікував, дуже залежить від часу його публікації.
По початку думав, що це просто збіг, але пізніше став помічати закономірність.

Якщо публікую пост пізно вночі, то і трафік на пост приходить тільки вранці, та й то тільки від передплатників, які прокинулися вранці і з чашкою кави почали переглядати свій рсс риадер, і тільки потім ближче десь до десятої години ранку, отримую хоч і мала кількість, але вже які перегляди, і навіть може коментарі.

Якщо пост опублікувати днем, то тільки ближче до вечора на нього піде трафік і відвідування.
Для цього я поліз в статистику Li.ru, що б подивитися, на який період часу доводиться найбільша активність відвідувань.
Графік показав наступне:

Тепер цей графік повністю, дав мені зрозуміти, що я не помилявся, коли помічав, що час публікації постів на блозі на пряму залежить від часу завантаженості в інтернеті.
Як видно на графіку, що оптимальний час для написання постів, і їх анонсу припадає на часовий проміжок між 12 дня і до 19 дня. А так, же не поганий трафік виходить і ввечері.
Плюс до всього, в цей же проміжок часу, дуже корисно додавати анонс поста на різні сервіси, закладки, форуми.

Перегляд даного графіка дав мені зрозуміти, наступне:
Вночі: люди сплять, лише не багато займаються і щось шукають. Хоча тут ще все залежить і від часового поясу, може у кого то ніч, а де то вже ранок.
Ранок: багато прокинулися, і як я сказав починають з чашкою кави перевіряти свій риадер, пошту, а так само збиратися на роботу.
День: тут люди на роботі, працюючи однією рукою, другою шукають, і такий сплеск активності припадає до шести вечора, поки не приходить час іти, їхати додому.
Вечір: люди повернулися додому, поїли, і сіли знову перевіряти риадер, пошту, а так само шукати, щось нове і цікаве.

Твіттер, як ми знаємо несе так само відмінний трафік на блог, на відміну від статистики.ру, там постійно відбувається спілкування, але особисто я помітив, що найбільший сплеск активності моїх фоловерів відбувається саме в ті ж тимчасові кордони ідентичні статистикою.ру.

Тому особисто для себе при публікації постів обрав наступну тактику:

  • Написання постів тільки вдень або ввечері до семи годин
  • Анонс постів на різних сервісах в теж час (максимум запізнення в півгодини)
  • Анонс поста в твіттері при публікації поста, а так само повторне представлення в районі 9 вечора.
  • Не публікувати пости в суботу ввечері, а так само в неділю з ранку до 5-6 вечора
  • Найважливіше не забувати про тимчасові пояси, якщо ви живете на приклад не в Росії, але трафік здебільшого йде саме з цієї країни, то й пости повинні підлаштовуватися під московський час.

Ще раз повторюся, що це тільки особисто мої зауваження, по трафіку і часу, які я спостерігаю на своєму блозі. У когось, а може і у багатьох з вас ситуація може бути зовсім інша.

З цього дуже хотілося б дізнатися у вас, чи помічали ви на своєму блозі таке?
І в який час, і коли ви пишіть свої пости.