Частка контрафакту в умовах дефіциту чіпів залишається високою

19

Вперше про сплеск активності бажаючих заробити на продажу контрафактних електронних компонентів мережеві джерела заговорили після введення санкція проти huawei. Компанія кинулася скуповувати доступні чіпи до вступу в силу обмежень, виник дефіцит, яким скористалися недобросовісні постачальники. Дослідження говорять, що нинішня криза на ринку напівпровідників не сприяє усуненню проблеми.

Джерело зображення: nikkei asian review, oki

Видання nikkei asian review розповідає про досвід японської компанії oki engineering, яка на хвилі поширення фальсифікату була змушена запустити послуги з експертизи справжності та якості напівпровідникових компонентів. З червня цього року вона отримала близько 150 запитів на проведення експертизи, і після вивчення 70 випадків прийшла до висновку, що неякісні компоненти виявляються приблизно серед 30% зразків.

В умовах дефіциту, як пояснює джерело, виробники електроніки змушені звертатися до неперевірених постачальників, які нерідко використовують великі інтернет-майданчики для реалізації партій напівпровідникових компонентів сумнівного походження. Зловмисники або намагаються відновити чіпи з відслужила своє електронної техніки, або банально їх підробляють, а нерідко за придатні вироби видаються ті, що не пройшли контроль якості. Неправильні умови зберігання і транспортування теж здатні нашкодити чіпам, тому експерти радять виробникам не спокушати долю, закуповуючи компоненти у неперевірених постачальників. Коли готова партія виробів буде зіпсована одним-єдиним чіпом, збиток досягне істотних масштабів.