Чому я аплодую успіхам amd, але сам навряд чи куплю їх продукцію

20

Всім привіт, з вами zero, і сьогодні я розповім, чому я всіляко підтримую будь-які успіхи «червоних», але сам навряд чи в найближчі роки куплю їх рішення. Компанія amd неодноразово переживала важкі часи – як з процесорами, коли до появи ryzen їм було особливо нічого протиставити intel core навіть з урахуванням досить повільного удосконалення останніх, так і з відеокартами, коли флагманський ігровий сегмент був повністю захоплений графічними прискорювачами nvidia. Проте, продукція amd поверталася у вищу лігу і знову ставала конкурентоспроможною, нехай на це іноді і було потрібно кілька років. Отже, переходжу до аргументів.

Реклама

Чому успіхи amd-це добре для ринку комп’ютерного заліза і для геймерів

Конкуренція-рушійна сила вдосконалення технічних характеристик продукції і здешевлення її виробництва. Саме успіхи компанії amd з процесорами ryzen підштовхнули intel збільшити кількість ядер і потоків – якби не мікроархітектура zen і наступні її ітерації, можливо, ми досі б бачили чотирьохядерні core i5 або навіть core i7. При цьому інженери “червоних «планомірно усувають вузькі місця своєї продукції – якщо камені zen і zen+ посередньо проявляли себе в іграх, то zen 2 практично наздогнали рішення intel, а zen 3 – в половині проектів перегнали, після чого» синім” довелося вичавлювати максимум з rocket lake-s: старші процесори через використання застарілого техпроцесу вийшли дуже гарячими. Зростала в кожному поколінні і обчислювальна міць ryzen в ресурсоємному пз.

При цьому варто відзначити, що поки amd перебувала в положенні наздоганяючого, ціни на її процесори були досить демократичні, а ось коли вийшли видатні за своїми технічними характеристиками ryzen 5 5600x, ryzen 7 5800x і інші zen 3, то їх вартість виявилася досить високою. Це ще один наслідок конкуренції: лідер може дозволити собі встановлювати високі ціни, відстаючий же змушений пропонувати нехай менш продуктивну в деяких завданнях або має певні недоліки, але зате більш дешеву продукцію. Хороший приклад-китайські смартфони: десять років тому це був «фейл на фейлі», і над «китайфонами» всі сміялися, зате пропонувалися вони дуже дешево, зараз же привабливі за співвідношенням вартості і характеристик гаджети з піднебесної можна знайти в будь-якій ціновій категорії, в тому числі і у вищій.

Тепер поговоримо про ситуацію з відеокартами amd. Протягом довгого часу компанія експериментувала, але не могла запропонувати нічого конкурентоспроможного у флагманському сегменті, зате у неї були пристойні пропозиції початкового і середнього ігрового рівня. При цьому більшість геймерів все одно воліли картки nvidia: це нескладно помітити, наприклад, за статистикою популярного ігрового сервісу steam. Зараз же, коли у «червоних» нарешті вийшла успішна архітектура rdna 2, їм необхідно підвищити свою частку ринку серед геймерів. План був хороший-запропонувати продуктивні картки з великим обсягом відеопам’яті, але підвела реалізація: через дефіцит компонентів і величезного попиту з боку майнер любителям комп’ютерних ігор майже нічого не дісталося. Зате зреагувала nvidia, оснастивши свою rtx 3060 12 гігабайтами пам’яті.

Підведу короткий і очевидний підсумок: я завжди радий будь-яким успіхам amd, тому що вони підстьобують intel і nvidia на вдосконалення своєї продукції або зниження її вартості. А ще більше я буду радіти, якщо з’являться якісь дешеві китайські noname відеокарти. Навіть якщо в іграх вони будуть видавати помилки і артефакти, такі пристрої можуть підійти для майнінг, що частково усуне дефіцит.

Чому сам я навряд чи куплю продукцію amd

Реклама

При всьому вищесказаному, сам я віддаю перевагу використовувати в своїх пк процесори intel і відеокарти nvidia. Ці компанії розвивали свої мікроархітектури планомірно, а не кидалися з крайності в крайність, і нехай у випадку intel часом процес йшов вкрай повільно, розробники ігор в першу чергу оптимізують свої творіння під лідерів ринку, відповідно, в більшості проектів, в тому числі не нових, «сині» процесори і «зелені» відеокарти будуть видавати кращий результат, хоча є і винятки. Основною ж нішею каменів amd я як і раніше вважаю багатопотокову робоче навантаження – в ній процесори ryzen проявляють себе вище всяких похвал. У коментарях можуть написати:»але intel керогаз, особливо останнє покоління, енергоспоживання дуже високе, тим більше, в розгоні”. Погоджуся з цим, але яка різниця? на ринку вистачає потужних і при цьому дешевих блоків живлення, наприклад, від chieftec або be quiet, а куплений одного разу суперкулер noctua nh-d15 легко переживе кілька збірок: австрійська компанія безкоштовно висилає кріплення до нових сокетів. Електрика в росії теж дешеве, принаймні, в багатоквартирних будинках більшості мегаполісів.

До питання про відеокарти-чому nvidia? знову ж таки, через більш планомірний і стійкий розвиток мікроархітектур. Там, де amd експериментує і іноді кардинально все переглядає, відмовляючись від старих напрацювань, nvidia рухається в одну сторону, причому досить успішно. Так, бувають спірні покоління-maxwell (9xx) більше про зниження енергоспоживання, ніж про приріст продуктивності, а turing (2xxx) – більше про нову технологію трасування променів, зате що pascal, що ampere – безсумнівний вин. При цьому сам рейтрейсинг я поки особливо не використовую: надто вже багато він від’їдає fps, і це при наявності спеціалізованих ядер. Думаю, якщо технологія продовжить розвиватися, а не зникне, інженерам варто або значно наростити їх число, або і зовсім додати окремий «рейтрейсинг-процесор» на друковану плату відеокарти, зв’язавши його з основним швидкісною шиною.

До речі, додам пару слів про прийдешні графічних прискорювачах intel. Я буду дуже радий, якщо вони виявляться вдалими, але сам не куплю їх, навіть якщо співвідношення ціни і характеристик буде неймовірно вигідним, і вам теж не рекомендую, якщо ви завзятий геймер. Причина в старих іграх: напевно деякі проекти взагалі не будуть запускатися, а з іншими виникнуть ті чи інші проблеми – можливо, з часом вони вирішаться, але на це знадобляться роки.

Згодні з аргументацією, хочете щось додати, або є, що заперечити? пишіть в коментарях!