Чому я більше ніколи не куплю

24

За пост нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

трохи історії

Моє знайомство з продукцією амд почалося в зовсім недалекі, а точніше в досить близькі 1995-97гг, в одному магазині електротехніки, де крім комп’ютерів на інтел, були і їх бюджетні копії від амд. Останнім комп’ютером на амд на той момент у нас був пк на 939 сокеті, на asus a8n-e з процесором athlon 3200+ і відеокартою 6600. Навіть в стоці це був дуже “прохолодний” комп’ютер, для стабільної роботи якого доводилося відкривати бічну кришку. Паралельно з ним в магазині працювали пк на pentium-lll 800 і 1000мгц. Життєвий цикл 939-го закінчився в 2015р і тоді ми думали що все, більше ми не побачимо пк на платформі амд в магазині ніколи.

Але ми помилялися…

Посередня продуктивність в іграх

У порівнянні з досвідом на інтел, він виявився “нейтрально-розчаровує”.

Починаючи з 2004 по 2013р у мене була “невелика” перерва в спілкуванні з пк. До систем на амд я повернувся в 2016р.

За минулі 5 років я “перещупал” всі платформи і майже всі процесори, починаючи з ам2 і закінчуючи ам4. Виняток поки що становить платформа tr4.

В цілому можна сказати, що раніше амд робила “безкоштовні кип’ятильники” – для того ж атлон64 7850ве потрібна була пріснопам’ятна перформа + – попередній кулер (гаммакс 300) “врізав дуба” за 8 міс роботи на цьому атлоні, та й нормальних температур забезпечити не міг (65-67с в середньому). А ось з 10-ю перформою вдалося отримати бажані 42-46с при максимальному навантаженні.

Комп’ютер на фг-непоганий в якості подарунка, а ось цілеспрямовано збирати такий з новья – ну таке собі( ні продуктивності, ні енергоефективності). Але в якості експерименту, та й в цілому вивчення можливостей амд мені довелося зануриться в його” безодні ” (як згадаю – здригнуся). Що тоді, що зараз будь-який пентіум буде краще в іграх.

2700х – в цілому він був гірше 4790к, про порівняння з 6850к/6900к краще і зовсім не заїкатися (не його рівень). Тільки в кіберпанк 2077 зміг трохи обійти 4790к – це єдина гра, де йому це вдалося. У всіх інших він програвав дідку el diablo з моторошним тріском.

Реклама

3700про – це просто +10-15% до 2700х. Для ігромана-безглузда трата грошей. У деяких іграх наздоганяє хасвелл, але до броадвелл – е йому далеко. Зате його можна декількома клацаннями перетворити в шикарний нагрівальний елемент потужністю в 180вт ( не намагайтеся зрозуміти як – просто повірте на слово).

3300х – просто щось за 9-15т.р. Процесор з продуктивністю стокового 4790к, але на 7нм. Один з кращих нагрівальних елементів, що траплялися автору.

шикарні опалювальні прилади за низькою ціною

Реклама

На платформі agp, на жаль, вибирати не доводиться, там тільки одна більш-менш осудна карта-hd3850 agp (якщо не шукати тру-agp карти для ретро-збірок). Але навіть на неї довелося шукати “холодильник”, щоб знизити температури з 74с до 35-40с

Також довелося вчинити і з hd5850-в результаті температури впали з 80с до осудних.

З rx460 nitro і rx580 nitro + мені довелося згадати про бубен

При підборі драйверів для нормальної продуктивності в іграх.

При досвіді з вегою 56 від асус довелося не тільки бити в бубон

установка драйвера на вегу 56 завершена і згадати досвід некромантії (“підкорися моїй волі!!!”)

Цей досвід мені потім став у нагоді при роботі з ам4.

“сюрпризи” в офісі

У 2021р несподівано вийшов з ладу касовий пк на н81.

На заміну йому (за 4-5год) був зібраний і введений в дію пк на а320 + athlon 200ge

Хоча комп’ютер і виявився новішим, але ось в продуктивності він поступався “старичку”

Установка 1с підприємство: управління торгівлею у нього зайняло…15хв, в той час як комп’ютер на g3250 справлявся за 3-5. І відразу ж з’явилися періодичні подлагивания при роботі в системі. Техпідтримка 1с після знайомства з можливостями даного пк задала одне питання : “що це за уг ?”на “вправлення мізків”пішло 4ч.

Зате “заощадили”.

Насправді довелося брати це амд тому що інтел не було в наявності. Материнську плату довелося міняти-перша на а320 від асрок виявилася бракованою-не працювали usb. Точніше вони працювали, але хаотично – “вгадай який порт буде працювати ч/з 2-3 хвилини” – це вибесило навіть спокійних і багато побачили сервісменів днс.

Вічні баги в софті

Наприклад для моєї плати початкового рівня msi випустила 21 версію bios. Згоден-мізерно мало. У той час як для z97-k їх всього 4.

Досить згадати “стабільний” raptr (програму для захоплення і стрімінгу від амд). Спогади про нього у автора тільки нецензурні. Та й зараз захоплення зображення-relive не відрізняється якістю і стабільністю – на 1440р / 2160р взагалі ловити нічого – тупо може зависнути і викинути з гри. Про якість драйверів і перевантаженість інтерфейсу краще взагалі не згадувати – по від амд це мабуть єдине по, яке здатне навантажити цп на 3-6% (якщо ви не відключили “красивості” в інтерфейсі каталіста..ой, тьху, адреналіну. Хоча яка до біса різниця ?

непристосованість до тестів

краса-то яка! лепота!

Вирвати процесор з сокета ? так як 2 пальця! його потрібно було покрутити ? а як тоді зняти відбиток ? скористайся шлицевой викруткою ! а як це зробити якщо йде зйомка наживо і знімати кулер треба в корпусі ? та й часу в обріз.

Пошкодити сокет, особливо при тестуванні в пасивному режимі – простіше простого. Причому не просто пошкодити, а можна навіть вирвати сам сокет і не помітити цього. Та й вбити процесор можна дуже легко. І саме в цьому головний недолік pga-сокета. Навіть фіксатори від фірм виробників систем охолодження не дають 100% гарантії, що ви не висмикніть свій процесор при знятті кулера з цп для зняття відбитка. І це основна причина, чому am4 є рідкісним гостем як тестова платформа. Занадто багато геморою.

За час тестування (протестовано близько 42 кулерів) у мене раз 8 виривало процесор і рази 3 при встановленому фіксаторі. Уявіть як ікается інженерам амд в такі моменти.

підсумки ?

Сучасна платформа амд-це в першу чергу платформа для тих, хто трясеться над кожним центом в рахунках за електроенергію і кому неважлива продуктивність і стабільність системи.

Для тих, хто вважає за краще відносини з залізом відносинам з протилежною статтю.

Для тих, хто любить красиві цифирьки в бенчмарках.

Для тих, хто любить з’ясовувати стосунки на форумах.

А для всіх інших є інтел. І “китайський” зіон.

p.s. насправді амд потрібно для того, щоб антимонопольники не проїдали лисину інтел і нвідіа. А також для “корекції” цін на ринку (якщо хоч хтось в це ще вірить).

Вибери свою сторону, але вибирай з розумом. І пам’ятай-темний володар любить червоних кицьок.