Чорні і білі методи

530

Давайте поговоримо про чорних і білих методи розкрутки, які допомагають підняти відвідуваність сайту, його ТИЦ і Pr. У чому різниця між ними і хто їх використовує. Чи потрібно їх використовувати. Почну напевно з того, з того, що просто перерахую чорні і білі методи розкрутки. Всі ці методи спрямовані на досягнення сайтом найбільш високих позицій в пошуковій видачі. Основа пошукової видачі — це слова і фрази (ключові слова), які користувач вносить в форму пошуку пошукової системи. На основі цих слів і будуються методи просування та розкрутка сайтів. Завдання веб-майстрів та оптимізаторів полягає в тому, щоб знайти ефективний метод просування сайту, що забезпечує швидку доступність ресурсу за потрібне нам ключовими словами. Але завжди, використовуючи той або інший метод просування сайту, можна говорити про 100% результаті?

Чим відрізняються “білі” методи просування сайтів від “чорних” ?

[adsense]
Біла

методика розкрутки сайтів:

Білі методи просування сайтів

відштовхуються від тієї ж концепції, що і пошукові системи, з тією лише різницею, що сам алгоритм пошуку невідомий оптимізатору, так як є комерційною таємницею пошуковика. З цієї причини білі методи просування сайтів представляють собою досить трудомісткий процес оптимізації, що вимагає часу і терпіння, поки Ваш сайт досягне необхідних позицій у видачі. Якщо просування сайту виконується вірно, то за статистикою, будь-який сайт через 1-2 місяці з’являється в пошуковій видачі, де з 10 ключових слів, як правило 2-3 слова знаходяться в топі. А через 6-8 місяців сайт посідає найкращі місця.

Чорні методи просування сайтів

спрямовані на досягнення сайтом високих позицій у відносно короткі терміни і пов’язані насамперед з «обманом» пошукачів. Дані методи дійсно дають результат, але оскільки вони йдуть в розріз з основною концепцією пошукових систем, то отриманий результат має короткі часові рамки. Пошукові системи нещадно карають сайти, що використовують чорні методи просування, починаючи від зниження позицій і закінчуючи повним видаленням з індексу. І навіть якщо пошукові системи не зможуть виявити шахрайство, про це їх модераторам можуть повідомити “доброзичливі” конкуренти. Із зазначеного вище стає зрозуміла небезпеку, якій піддаються бізнес сайти при використанні чорних методів просування.
Чорна

методика розкрутки сайтів:

Чорні методи просування

1.Спам розсилка.

Основний принцип спам-розсилки це розсилай всім підряд, може хтось і зацікавиться. Скажіть, що вам сподобалося, якщо б до вас на пошту чи припустимо в аську надсилали марну інформацію, до якої вам немає діла. Мене листи від таких спамерів часом дратують. Звісно, є певний ефект від такого методу розкрутки, однак імовірність назавжди втратити свою репутацію через дешевого спаму дуже висока. Якщо навіть зацікавлений у ваших послугах людина отримає, то ймовірність того, що він скористається вашими послугами вкрай низька. Є інша ймовірність, що він запам’ятає ваш сайт і, як тільки побачить його де-небудь, зразу буде ігнорувати. Вирішувати, звичайно, вам, але я б не радив користуватися даним методом розкрутки.

2.Створення дорвеїв.

Дорвеї — це сторінки службовці не для того, щоб дати якусь інформацію для відвідувача, а всього лише для того, щоб переадресувати користувача на іншу сторінку. Зазвичай дорвеї, безглузді сторінки, не оптимізовані під відвідувачів, а під пошуковики, на яких варто редирикт, тобто переадресація на іншу сторінку. Уявіть собі: приходить людина припустимо в Яндекс. Набирає запит. Йому видається список відповідних сайтів. Він клацає по посиланню, після чого потрапляє на якусь незрозумілу сторінку, а потім взагалі на сайті не пов’язаний з потрібним запитом. Яка думка складеться у відвідувача про вашому сайті? Я думаю не дуже гарний, тому що нікому не подобається коли йому заштовхують те, що йому в даний момент не потрібно. І в наступний, коли йому потрібна буде саме ваша послуга, він 10 разів подумає, перш ніж скористатися.

3.Спливаючі вікна

Вид розкрутки схожий з розкручуванням за допомогою дорвеїв. Тільки відбувається не переадресація, а відкриття додаткового вікна браузера, вже з іншим сайтом. Тобто ви заходите припустимо на новинний портал, завантажується головна сторінка, і раптом, звідки не візьмися вилітає ще одне вікно, з написом купи наше кіно, або щось в цьому роді. Сподобається вам таке нав’язування? Мені не подобається, наприклад, я відразу закриваю всі спливаючі вікна, щоб там не було. Є взаємовигідне співробітництво, а є взаимовредное. Якщо у вас є свій сайт, я б не радив ставити на нього рекламу у вигляді спливаючих вікон. Так ви і репутацію свого сайту збережете, і репутацію вашого потенційного партнера сумніву не піддайте. Мабуть, з чорними на цьому все….Не будемо заглиблюватися в глибини пізнання, а обмежимося основами.

[adsense]

Білі методи просування сайтів

Білі методи просування включають в себе внутрішню оптимізацію сайту і зовнішню оптимізацію сайту:
Що таке внутрішня оптимізація? Внутрішня оптимізація — це основа білого методу просування сайту. Основні принципи для сайту такі:

1. Реєстрація в каталогах.

Напевно, найлегший і самий вірний спосіб розкрутки сайту. Якщо хочете почитати, навіщо вона потрібна і як вона проводиться, то є спеціальна стаття у нас на сайті, присвячена цьому питанню. Даний метод розкрутки орієнтований більше не на відвідувачів, а на пошукові машини.

2. Оптимізація вмісту сайту.

Якщо ви хочете, щоб відвідувачі стали постійними, зробіть так, щоб на вашому сайті їм було цікаво. Постійно оновлюйте контент, слідкуйте за вмістом свого сайту. До постійного оновлення сайту добре ставляться і пошукові машини. Не забувайте і про SEO оптимізації контенту, що це таке, і як проводити SEO оптимізацію сайту читайте в інших статтях. Зараз я розкривати це питання детально не буду, так як він занадто великий.

3. Пряма реклама на інших ресурсах.

До цього методу розкрутки можна віднести розміщення банерів та посилальну рекламу. Цей метод не примушує користувача зайти на ваш сайт, а просто пропонує йому це зробити. Розміщення банерів і посилань на інших ресурсах також позитивно позначається на вашій популярності у пошукових системах. Особливо важлива покупка посилань з головних сторінок сайтів (фахівці з розкручування їх ласкаво називають мордами). Купівля морд збільшує вашу посилальну популярність і приваблює відвідувачів з інших сайтів на пряму.

4. Піар акції.

Ну або заманювання відвідувачів. До такого способу розкрутки можна віднести поширення в мережі, який або безкоштовної речі (наприклад, книги). Це так звана вірусна реклама. Також до методу піару можна віднести впровадження піар-агентів (піарників) в мережі та спільноти.

Ну, ось, мабуть, основні методи розкрутки я перерахував. Не ставтеся до них, як єдиним, вони основні. Є ще інші, приміром, жива реклама. Сподіваюся, ви зрозуміли різницю між білими і чорними.
На закінчення необхідно відзначити, що головний метод білої оптимізації, це в першу чергу створення сайтів для людей, а не для пошукових роботів і накручування популярності. Всі зусилля зі створення семантичного ядра, зручного і красивого інтерфейсу, а також за написання цікавого і оригінального контенту, багаторазово виправдають себе, на відміну, чорних методів, що створюють ілюзію швидкого і нечуваного успіху, якими користуються “любителі халяви”

[adsense]