Crucial додає ssd ємністю 4 тб в лінійку mx500

16

Випущене в кінці 2017 року сімейство твердотільних накопичувачів crucial mx500 (яке входить в список кращих твердотільних накопичувачів на сьогоднішній день) швидко стало популярним серед недорогих накопичувачів завдяки своїй незмінно високій продуктивності, принаймні, за стандартами sata. В даний час вимогливі до продуктивності користувачі воліють диски nvme, але є також варіанти в яких можна використовувати твердотільні накопичувачі sata великої ємності. Для вирішення таких завдань crucial представила модель ємністю 4 тб в лінійці mx500.

Модель crucial mx500 4 тб має 2,5-дюймовий форм-фактор і як і раніше використовує пам’ять 3d tlc nand від micron, повідомляє hardwareluxx. Як і модель з меншою ємністю, твердотільний накопичувач ємністю 4 тб розрахований на швидкість послідовного читання до 560 мб/с, швидкість послідовного запису до 510 мб/с, а також до 90000 операцій введення-виведення в секунду при довільному читанні/запису. Неясно, чи використовує накопичувач crucial mx500 на 4 тб контролер silicon motion sm2258, але це цілком ймовірно, оскільки перемикання контролера в сімействі, якому вже чотири роки, не має великого сенсу.

Що стосується довговічності, ssd поставляється з п’ятирічною гарантією і розрахований на запис 1000 терабайт (tbw), що відповідає приблизно 0,13 запису на диск в день (dwpd) або приблизно 520 гб в день. Хоча 0,13 dwpd досить низький, слід зазначити, що в наші дні твердотільні накопичувачі sata насправді не використовуються для робочих навантажень з інтенсивним записом в середовищах настільних комп’ютерів. Проте, кому часто потрібно перезаписувати великий обсяг даних, варто двічі подумати, перш ніж купувати цей ssd.

Crucial не оголосила рекомендовані ціни на свій твердотільний накопичувач mx500 4 тб, але оскільки диск mx500 2 тб на даний момент коштує 189 доларів, можна припустити, скільки буде коштувати накопичувач на 4 тб.