Два інструменти для створення шрифтів.

448

Fontstruct

Fontstruct це веб-додаток, що є чудовим засобом для створення шрифтів, особливо, якщо ви новачок в цій справі. Для створення шрифтів, користувачам потрібно зареєструватися, але графічний інтерфейс настільки просто і зручний у використанні, що ви почнете користуватися ним моментально.

Fontstruct зустрічає користувачів MS Paint-подібним оточенням, де вони можу використовувати «цеглинки», які по суті є шаблонами, що допомагають створити обраний вами дизайн. Є десятки цеглинок, на вибір, кожен з яких може надати творцям свою унікальну особливість, для додавання до шрифту.

Кілька додаткових базових інструментів включають в себе: ластик, інструмент створення лінії/прямокутника і інструмент «рука», дозволять створювати шрифти точно і професійно.
Кожна літера/символ, якою б мовою ви не вибрали, має відповідний слот», щоб допомогти вам відстежити які символи ви вже намалювали, і ті, які могли забути.

Fontsrtuct містить символьні моделі більш ніж 20 різних мов.

image

Під час створення свого шедевра, Fontsrtuct надає можливість надрукувати і протестувати результат, в умовах реального часу, що, безсумнівно, зручна функція як для новачків дизайнерів, так і для професіоналів.

image

Після того як ваш шрифт буде готовий, ви можете завантажити його в форматі TrueType) та/або викласти в загальний доступ, через галерею. Тут користувачі можуть публікувати, голосувати і завантажувати шрифти, всюди створюючи спільноти любителів типографіки.

FontForge

Якщо ж для створення шрифтів, ви віддаєте перевагу десктопні програми, давайте розглянемо FontForge: чудову безкоштовну програму, що дозволяє створювати власні шрифти. Вона хитромудріша в порівнянні з Fontstruct, і містить велику кількість налаштувань і інструментів.

image

Користувачів зустрічає растрове зображення знаків і символів, які можна формувати і переробляти, у відповідності з бажаним дизайном. FontForge сумісний з безліччю різних форматів шрифтів, що включають в себе TrueType і Opentype.

Я б рекомендував до прочитання відмінне керівництво, від творців FontForge, яке допоможе вам при створенні шрифтів. Є версії програми для Windows, Mac і Linux, однак користувачі Windows також повинні встановити Cygwin, є безкоштовним Linux оточенням для Windows, необхідним для запуску FontForge.

image

FontForge безумовно варто спробувати, але все ж перед цим, попрацюйте з Fontstruct, щоб звикнути до друкарської середовищі, і втілити в життя деякі з ваших ідей.