Дизайн під копірку

578


На початку минулого тижня до мене в аську постукав одна людина. Представившись, він відразу ж перейшов до справи, хотів замовити дизайн для блогу.

Поговоривши не яке час, я почав задавати питання, про те що саме він хоче, який колір макета, інше речі, що саме має бути в макеті. Я намагався як можна детальніше отримати всю інформацію, що б робота була виконана на всі 100%.

Вже з самого початку розмови мене здивувало те, що замовник чітко знає чого хоче. Звичайно, може тут нічому дивуватися, але так як це мій не перший розмову з людьми які замовляють макети, я знаю як іноді люди сумніваються і радяться зі мною. А тут людина прямо говорить, що і як він хоче.

Стало цікаво, запитав його, якщо у нього є блог і може показати його. Так як говорили про редизайн, то мені захотілося подивитися на те, що є зараз на його блозі.
Так і думав, може він зі свого блогу так все красиво розписує, що десь має бути і яких кольорів.

Отримав посилання, подивився на блозі, на подив блог з білим шаблоном і текстом, жодного навіть натяку на те, що замовник просить. Гаразд думаю, візьмуся, тим більше, що коли людина точно знає, що хоче, має уявлення про те, що вийде на виході, то і працювати приємно.

На наступний день замовник надіслав на пошту навіть ескіз блогу, зроблений від руки з кольоровою розміткою!!! Я, звичайно, здивувався, але подумав, що замовник розуміє в дизайні.

Приступив я до роботи, почав робити шапку, фон, розмітку. І чим далі я працюю, все більше розумію, що десь я цей макет що роблю зараз вже бачив. Але, вирішив не поспішати з висновками, і продовжити працювати.

На наступний ранок прокинувшись, налив кави в чашку і сівши на комп’ютер, вирішив перевірити стрічку новин. До моєї радості один англомовний блог пише про дизайні, опублікував нову запис. Переходжу за посилання на сам блог…

Я аж попіл від сигарети на підлогу струсив в місце попільнички! З монітора дивився на мене макет замовника! Тепер я точно знав куди мені знайомий цей дизайн.

Ну, а далі було все швидко, написав замовнику, що не займаюся крадіжками чужих робіт. Він спробував зробити вигляд, що не зрозумів, про що я кажу. Намагався, щось розповісти, що мало не під сні йому привидівся даний шаблон. Про пообіцяв, що заплатить більше ніж домовлялися.

Відповідь була, але негативним. Я навіть спробував йому пояснити, що дизайн-це унікальний витвір тих, хто його створює, це оригінальні ідеї людей, які не можна ось так взяти і скопіювати, при цьому видавши цей плагіат за свою роботу. Може, хтось з дизайнерів, так і робить, але не я.
Але на жаль в кінці всього цього,що я намагався йому пояснити, мені приходить наступне:
— » Мені справді дуже подобається цей дизайн. Можеш його змалювати? «.

В цей же момент, чоловік пішов в ігнор, і його аська була видалена . А так само і сам макет, відразу ж пішов у кошик.

Не буду стверджувати, що людина, зрозумів і зупинився, думаю, він все ж таки отримає цей дизайн. Так як дизайнерів, і багато хто 100% виконає його замовлення.

От мені цікаво, як би ви вчинили в цій ситуації? І взагалі як ви ставитесь до таких прохань?