Економічна рецесія може негативно позначитися на Windows 7

291

На думку аналітиків компанії Directions, проблеми в глобальній економіці, які, очевидно, будуть присутні не тільки в 2009, але в 2010 році, можуть негативно позначитися на старті продажів операційної системи. Фахівці відзначають, що багато компаній вважають за краще взагалі пропустити реліз Windows Vista, щоб відразу з XP перейти на наступну версію системи.

«Незважаючи на те, що перша публічна бета-версія Windows 7 викликала великий інтерес і перші відгуки були в цілому непоганими, поки їх явно недостатньо, щоб надихнути бізнес на оновлення. Зараз по всьому світу йде скорочення ІТ-бюджетів і той факт, що багато хто намагається економити, цілком може позначитися на Windows 7 не найкращим чином. Я думаю, що падає економіка в будь-якому випадку скаже своє слово», — говорить Девід Сміт, віце-президент і науковий співробітник компанії Gartner.

Нагадаємо, що реліз Windows 7 очікується в самому кінці цього або початку наступного року. Тому, якщо за майбутні місяці не відбудеться різкого підйому в секторі, то все буде вказувати на подальше витискання грошей зі сфери високих технологій.

За останні кілька місяців в сфері ІТ без роботи залишилися десятки тисяч людей, які працювали безпосередньо в ІТ-компаніях першого ешелону, кількість звільнених працівників в компаніях, пов’язаних з сектором ІТ в цілому, поки взагалі не піддається рахунку.

«Багато компаній проводять скорочення персоналу, тому вони, швидше за все, будуть мати позитивне сальдо кількості клієнтських комп’ютерів, отже великих оновлень техніки і програмного забезпечення в 2009-2010 роках не планується», — упевнений аналітик компанії Directions Майкл Черрі.

За словами Черрі, звільнені комп’ютери, швидше за все, працюють на базі XP, так як серед 1000 опитаних компаній в США і Європі лише 9% повністю перейшли на Windows Vista. «Є хороший стимул для переходу на Windows 7, навіть якщо компанії будуть мати дуже обмежені ІТ-бюджети», — говорить він.

«Windows XP — це дуже хороша система, вона перевірена часом, але їй вже 8 років і морально вона вже починає застарівати. Багато компаній ще до кризи планували оновлення з виходом Windows 7, тому якийсь відсоток перейде на нову ОС в будь-якому випадку», — упевнений технічний директор консалтингової компанії Twentysix.