Експеримент: Банер або посилання

429

Думаю, що багато задають собі питання перед тим як хочуть розмістити рекламу на інших сайтах, що краще давати банерну рекламу або текстове посилання. Я вирішив провести маленький експеримент для того, що б зрозуміти, що більше приваблює людей і дає переходи на мій блог. Для експерименту був обраний популярний блог в ніші SEO, це блог terehoff.com.

Саме на цьому блозі було розміщено два види реклами, банер посилання на початку посту.

Розміщення банера.

Для початку був намальований банер 125х125. Потім через сервіс Ротабан, було куплено рекламне місце на блозі Олексія. Відразу обмовлюся, що для експерименту був обраний мало бюджетний варіант розміщення, а саме показ банера в ротації. Це задоволення мені коштувало всього 50 рублів за місяць. Банер розмістився вашого блога. Мені пощастило і в ротації з моїм банером прокручувався ще один банер. Виходило шанс побачити мій банер у відвідувачів блогу Олексія збільшився як 1:2.

Банер, виглядав ось так:

І посилання з банера вела на головну сторінку блогу. Зверніть увагу на колірну гаму банера. Проаналізувавши всі банери на блозі Олексія, а так само колірну палітру самого блогу, було прийнято рішення, робити банер який буде різко виділятися із загального дизайну, а так само середовище всіх інших банерів встановлених в сайдбарі.

Так само постарався на самому банері коротко зацікавити відвідувачів блогу натиснути на нього, застосувавши заклик до дії у вигляді червоної кнопки і написи на ній «Зараз!»

Після створення банера, вибрав блог Олексія в сервісі Ротабан і замовив розміщення банера:

Як вже писав вище, розміщення банера вибрав саме дешеве, але не з-за того, що пожалів грошей, а просто на рахунку сервісу застрягло 52 рубля. Оформивши всі, робив це вночі став чекати поки Олексій побачить заявку і додасть банер собі на блог. Вже на наступний день 24/02/12 в 9:00 ранку Олексій додав банер собі на блог і він почав крутитися в ротації.

І ось рівно через місяць, а саме вчора закінчився термін прокрутки банера, з ось такими результатами:

Як бачите, всього за місяць перебування банера в ротації, було всього 20 кліків. CTR дорівнює 0,09%. Банер відкрутив 22,658 показів. ECPM (ecpm) – це показник, який обчислюється шляхом ділення всіх доходів на кількість показів в тисячах. eCPM відображає приблизну вартість 1000 показів банера для вибраного банерного місця.

Текстова посилання — постової.

Плюс до банери вирішив розмістити і постовий, що б подивитися як працює така посилання в тексті і скільки переходів вона може принести. Для цього прийняв рішення так само розмістити постовий на блозі Олексія, вже вирішив написати йому, як побачив у своїй Тві стрічці, твіт від Олексія, що він пише новий пост на своєму блозі і пропонує бажаючим придбати постової на початку посту. Я не міг упустити такий шанс, тут же на писав Олексію, оплатив розміщення постового і вже через кілька годин, посаду та постової були розміщені.

Постової був розміщений трохи пізніше ніж банер на кілька днів, а саме 27/02/2012. Постової вів вже не на головну сторінку блогу, а на один з постів. Вийшло ось так:

Так само як і з банером, почекав місяць і зняв результати.

Для зняття результатів попросив у Олексія, подивитися за його статистикою кількість переходів на мій блог. Правда він не багато був зайнятий і відповіді мені поки так не повернув, так, що я почав «мучити» статистику сам. На лі.ру толком не зміг нічого знайти, або не знаю де точно дивитися або переходів взагалі не було. Зміг знайти тільки ось такий графік за місяць:

Проблема в тому, що мені потрібна була статистика тільки переходів з однієї сторінки на певну, а не загальна статистика. З цього витративши багато часу на лі.ру зрозумів, що нічого там не знайду.

Поліз у ГА (Google Analytics). Там взагалі темний ліс, якщо постійно не працюєш з цим сервісом. Але витративши більше години на пошук потрібних мені результатів, я дістав шукане. Вийшло, що з постового на мій блог було 15 переходів.

Отже, обидві реклами за місяць принесли мені 35 переходів з популярного блогу в ніші про SEO. Якщо чесно, то розраховував, що буде більше. Не те, що б я гнався за трафіком, зовсім ні, просто завжди думав, що популярні блоги можуть приносити непоганий трафік при покупці там посилання або банера.

Плюси і мінуси

Банери-мінуси

  • Якщо на блозі їх багато то чекати ефекту не треба
  • Банери в ротації не найкращий спосіб, що то рекламувати
  • На жаль, але факт, банери ріжуться різними плагінами типу AdBlock встановленими на браузерах, з-за цього ваш банер велика частина відвідувачів не побачить
  • Короткий термін розміщення. За скільки заплатили, стільки й провести

Банери-плюси

  • Стабільний заробіток

А на цьому все, плюсів але на жаль так не зміг знайти.

Постові-мінуси

  • Іноді на хороших блогах розміщення постового дуже дороге
  • При цікавому анкорі, не буде переходів

Постові-плюси

  • Читачі більш лояльні до текстової посиланням, ніж до банерів
  • Один раз заплатив і посилання залишається на завжди
  • Читачі більше схильні натискати на посилання, ніж на банер

Ось такий експеримент у мене вийшов. Що банер, що посилання, можна сказати принесли мені майже однакову кількість переходів. Правда не багато засмутило це число очікував більшого від такого блогу. Але це те, що вийшло. Але радий, що посилання розміщена на блозі Олексія залишиться і зможе і надалі приносити відвідувачів.

А ви як думаєте, що краще купувати банерні місця на блогах або постові? Або, може, й правда банери як реклама себе вже вичерпали і тепер тільки текстові посилання дає результат?