Epic games виграла судовий процес проти apple з приводу платежів в app store

48

Суддя постановив, що apple не може заважати розробникам направляти користувачів до інших способів оплати в своїх додатках.

Суддя постановив у справі epic games проти apple , що, хоча компанія не є монополістом, вона не може перешкодити розробникам підключатися до інших платіжних механізмів у своїх додатках, що є серйозним ударом для компанії з купертіно.

Незважаючи на те, що apple перемогла epic за всіма позовами, крім одного, це рішення є серйозним ударом по політиці і захисту apple app store, прийнятим за останній рік, і дуже ймовірно, що apple оскаржить це рішення. Судова заборона набуде чинності через 90 днів.

Apple вже зробила аналогічну поступку щодо додатків, таких як netflix і spotify, але це не відносилося до всіх додатків, особливо до таких ігор, як fortnite.

Цікаво, що в рішенні не згадуються ні epic games, ні fortnite, ні рішення apple закрити обліковий запис розробника epic games.

Суддя гонсалес роджерс виніс рішення на користь apple щодо порушення epic games контракту з app store, наказавши компанії виплатити apple 30% з 12,1 мільйона доларів за гроші, зароблені в період з серпня по жовтень 2020 року, і 30% від будь-якого доходу з листопада 2020 року по сьогоднішній день.