Глава qualcomm повідомляє про припинення дефіциту чіпів до 2022 року

30

Починаючи з 2020 року, в it-галузі спостерігається дефіцит ряду компонентів, включаючи різні чіпи. Збої в ланцюжку поставок не дають можливості виробляти компоненти швидко і в достатній кількості. А це викликає затримки виробництва або недостатню комплектацію кінцевих продуктів і призводить до зростання їх вартості.

Наприклад, tesla змушена випускати електромобілі без всіх передбачених конструкцією портів usb, а valve на 2 місяці відкладає вихід своєї портативної ігрової консолі steam deck.

Однак глава компанії qualcomm кріштіану амон прогнозує, що ситуація скоро покращиться. На його думку, це відбудеться вже наступного року. Що цікаво, керівники інших компаній, що працюють у сфері розробки і виробництва чіпів, не поділяють оптимізму амона.

Так, генеральний директор intel пет гелсінджер вважає, що глобальний дефіцит чіпів збережеться як мінімум до 2023 року. А керівник arm саймон сегарс висловлює ще більш песимістичний прогноз. На його думку, ситуація не тільки не покращиться, а помітно погіршиться – нестача процесорів буде продовжуватися, і дефіцит чіпів стане відчуватися все більш болісно.

Багато виробників смартфонів не могли закупити у qualcomm достатньої кількості процесорів для випуску своїх пристроїв, що позначалося на їх виробництві. В результаті, вони змушені були шукати альтернативи. Компанія mediatek підвищила вартість на свою продукцію. При цьому більш помітно зросли ціни на чіпи з підтримкою зв’язку 4g – на 15%.