Gm представила просунуту систему допомоги водієві ultra cruise-майже автопілот з 5-нм чіпом і безліччю датчиків

14

Gm анонсувала нову систему допомоги водієві ultra cruise, яка, як стверджує компанія, дозволить по-справжньому керувати без допомоги рук в 95% сценаріїв водіння на дорогах сша і канади.

Gm зазначила, що ultra cruise зовсім не наступник системи автономного водіння super cruise, а наступний щабель еволюції, призначений для»автомобілів преміум-класу”. Gm повідомила в прес-релізі наступне:

«сьогодні gm представила ultra cruise, абсолютно нову передову технологію допомоги водієві і значний крок на шляху компанії до досягнення своєї мети-повна безаварійність, повна відсутність викидів і пробок. Розроблений для того, щоб в кінцевому підсумку забезпечити водіння без участі людини в 95% всіх сценаріїв водіння, ultra cruise в кінцевому підсумку можна буде використовувати на будь-якій асфальтованій дорозі в сша і канаді». Нова система допомоги водієві буде використовуватися на ” більш ніж 2 млн миль (3,2 млн км) доріг при запуску в сша і канаді.

Новий пакет додаткових функцій допомоги водієві буде мати на увазі оновлений набір датчиків: “ultra cruise працює за допомогою комбінації камер, радарів і лідара, створюючи точні тривимірні статистичні зображення на 360 градусів навколишнього середовища транспортних засобів з дублюванням в критичних областях. Ultra cruise також має вбудований лідар за лобовим склом”. Автовиробник підтвердив, що він має “5-нм масштабовану обчислювальну архітектуру, розраховану на майбутнє за допомогою програмної платформи ultifi і платформи vehicle intelligence platform”, що лежать в основі пакету adas.

Gm перерахувала деякі з запланованих можливостей ultra cruise. Система буде:

  • надавати користувачам інформацію, засновану на їх досвіді роботи з авто, за допомогою абсолютно нового динамічного дисплея;
  • реагувати на пристрої постійного контролю дорожнього руху;
  • слідувати внутрішнім навігаційним маршрутам;
  • зберігати дистанцію / дотримуватися обмеження швидкості;
  • підтримувати автоматичну зміну смуги руху, а також змінювати її за запитом;
  • підтримувати повороти ліворуч і праворуч;
  • уникати об’єктів, що наближаються;
  • підтримувати функцію паркування в житлових зонах.

Разом з тим gm ясно дала зрозуміти, що водії як і раніше повинні будуть постійно стежити за дорогою, і вона будуть домагатися цього за допомогою своєї системи моніторингу водіїв.

Компанія повідомила, що ultra cruise буде запущений на деяких моделях в 2023 році, і cadillac стане першим брендом, який представить цю технологію публіці.