Головні фактори пошукової оптимізації

375


Сучасні алгоритми пошукових систем влаштовані таким чином, що під час оцінки якості того чи іншого сайту або блогу вони аналізують величезна кількість факторів, від яких залежить їх місце в пошуковій видачі. Однак серед всіх таких чинників можна відзначити кілька основних критеріїв якості сайтів і сторінок, якими є контент, поведінкові фактори, а також посилальна маса.

Сьогодні сказати про те, який з цих факторів є основоположним, неможливо, так як практика пошукового просування показує, що висока якість будь-якого з цих чинників має бути підкріплена високою якістю двох інших. В іншому випадку той чи інший інтернет-проект не зможе розраховувати на високі позиції у видачі пошукових систем.
Отже, головні фактори пошукової оптимізації.

Контент.

Багато оптимізаторів вважають саме якість контенту основним чинником просування ресурсів в пошукових системах, оскільки, сайти, на сторінках яких немає достатньо великої кількості контенту, як правило, не можуть розраховувати на високі місця у видачі. Крім того, від якості контенту на сьогоднішній день залежить інший не менш важливий фактор ранжування web-документів – поведінкові показники.

Існує досить велика кількість критеріїв якості контенту, серед яких найбільш важливими є такі як:

  • ступінь унікальності контенту (не унікальний контент виключає можливість пошукового просування);
  • щільність ключових слів (залежить від тематики і частотності пошукового запиту, під який оптимізується текст);
  • наявність у тексті тегів і їх кількість (допомагають виділити найбільш важливі моменти в тексті);
  • інші фактори.

Крім того, сьогодні під час наповнення сайтів контентом дуже важливо звертати увагу на те, чи зможе він бути корисним для його цільових читачів, оскільки актуальність контенту – це основний фактор, від якого залежать поведінкові показники сайту та його окремих сторінок.

Поведінкові показники.

Це також один з найголовніших чинників ранжирування сайтів в пошуковій видачі. Їх впровадження пошуковими системами, насамперед, пов’язано з тим, що тільки поведінку користувачів на сторінках сайту може відображати його реальне якість. Сьогодні оптимізатори виділяють досить велику кількість різних поведінкових факторів, які залежать від таких аспектів існування інтернет-ресурсу, як якість контенту, структури, навігації, швидкість роботи сайту, наявність у його структурі додаткових функцій і так далі.

Посилальна маса.

Хоча роль цього фактора пошукової оптимізації сьогодні значно занижена пошуковими системами, що відбулося завдяки прагненню оптимізаторів будь-якими методами збільшити кількість зовнішніх посилань їх ресурсів, повністю списувати з рахунків цей фактор SEO не варто. Однак під час проведення заходів з нарощування посилальної маси для сайту важливо слідувати деяким правилам.
Так, web-майстрам необхідно орієнтуватися тільки на ті майданчики, зі сторінок яких можна отримати тематичні посилання, які зможуть принести їх сайтів додаткових відвідувачів.

Не варто забувати і про те, що наростити посилальну масу ресурсу можна не тільки за допомогою зовнішніх посилань, наприклад, шляхом купівлі, але і за допомогою розгалуженої перелінковки сторінок сайту.