Google play захист тепер доступна у вигляді окремого додатка для android

49

Ще в 2017 році на конференції google i/o для розробників був анонсований сервіс play protect, покликаний забезпечити безпеку всіх android-пристроїв з доступом до магазину додатків play store. Спочатку він був частиною сервісів google, а тепер став окремим додатком. З якихось причин google play protect не відображається у веб-версії магазину play store, але доступ до нього можна отримати на смартфоні або планшеті.

Варто відзначити, що додаток на поточний момент сумісно тільки з деякими пристроями. Це смартфони з операційною системою android 12, але, ймовірно, найближчим часом google play protect можна буде встановити і на пристрої з більш ранньою версією android. Як видно на скріншотах, додаток вже завантажили більше 100 тис.разів.

Джерело зображень: @adamconwayie

Google play protect працює тільки на тих пристроях, на яких встановлені сервіси google. Тобто на деяких смартфонах huawei і honor використовувати додаток не вийде. Сервіс play protect заснований на машинному навчанні google, він сканує всі додатки, встановлені на android-пристрої, і може запобігти завантаженню і установку шкідливих програм. Тепер, коли google play protect доступний у вигляді окремого додатка, компанія зможе оновлювати його частіше. Раніше оновлення виходили разом з оновленнями play services.