Hyundai представила великий план з переведення транспорту на водень – він буде скрізь

95

Hyundai представила стратегію hydrogen vision 2040, в рамках якої компанія буде розвивати транспорт на водневих паливних елементах. Планується випуск всього спектру транспортних засобів, від легкових автомобілів на водні, до важких вантажівок і автобусів. Крім того були показані цікаві концепти майбутніх проектів hyundai.

Джерело зображень: hyundai

Корейський виробник заявив, що з 2035 року припинить продавати автомобілі на викопному паливі в європі, а з 2040 і на всіх інших ключових ринках. До 2045 року має бути досягнута вуглецева нейтральність. Також до 2028 року компанія хоче запропонувати водневі силові установки у всіх видах комерційного транспорту, включаючи автобуси і важкі вантажівки. А ще стоїть мета довести до 2030 року частку електричних машин в продажах hyundai до 30 %.

В рамках стратегії hydrogen vision 2040 вже в 2023 році hyundai представить паливні елементи нового покоління на 100 і 200 квт, які будуть вдвічі дешевшими, на 30% компактнішими, вдвічі потужнішими і надійнішими, ніж актуальні рішення. Їх подальший розвиток дозволить до 2030 року зрівняти вартість водневих і акумуляторних електромобілів. Відзначається також, що силові установки на нових елементах можна буде використовувати і за межами автотранспорту, наприклад, для живлення дата-центрів.

Ще hyundai представила концепт trailer drone — на фото вище)-автопілотовану фуру, яка використовує автономні самохідні візки e-bogie (на фото нижче) з водневими силовими установками. Запас ходу такої системи – 1000 км.зауважимо, що hyundai вже випускає першу в світі серійну важку вантажівку на водні — xcient fuel cell. Також компанія розробляє легкий комерційний водневий автомобіль довжиною від 5 до 7 метрів.

Був продемонстрований концепт рятувального дрона з дистанційним керуванням, створеного на основі візка e-bogie і квадрокоптера (на фото нижче). Запас ходу для нього заявлений на рівні 450-500 км.також була показана зарядна станція h moving station — вантажівка з обладнанням для зарядки воднем паливних елементів. А електростанція rescue hydrogen generator vehicle являє собою компактний електромобіль-генератор, до якого можна підключити обладнання з підтримкою напруги 220 і 380 в.

Для споживчого ринку в 2023 році hyundai представить водневий паркетник nexo нового покоління і водневий мінівен, а після 2025 року запланований випуск повнорозмірного кросовера на паливних елементах. Сьогодні ж компанія показала гібридний водневий спорткар vision fk.