Ілон маск відкидає звинувачення в тому, що spacex витісняє конкурентів

17

0 ілон маск відкидає звинувачення в тому, що spacex витісняє конкурентів

Генеральний директор spacex елон маск заявив, що відкидає твердження про те, що супутники starlink витісняють конкуруючі компанії в космосі, повідомило видання financial times. Маск відповів на претензії керівника європейського космічного агентства (єка) йозефа ашбахера, який на початку місяця заявив, що маску дозволяють встановлювати правила в космічній галузі.

Мало хто сумнівається в тому, що spacex маска є фаворитом у здійсненні космічних польотів, а інші приватні компанії такі як blue origin навіть не наблизилися до нього в космічній гонці. Однак домінування spacex в цьому секторі також розглядається як проблема, оскільки у неї немає конкурентів. Наприклад, компанія вже вивела на орбіту близько 2 000 супутників для своїх послуг starlink, а всього планує запустити більше 30 000, як стало відомо зі звіту за 2019 рік.

Ашбахер з європейського космічного агентства підкреслив це в інтерв’ю financial times на початку цього місяця і додав, що тисячі супутників spacex сильно обмежили радіочастоти і орбітальні маршрути, доступні для інших компаній. Маск відкинув це звинувачення, порівнявши свої супутники з іншими своїми товарами, електромобілями і вантажівками. У бесіді з financial times маск сказав, що подібно до того, як на землі налічується близько двох мільярдів автомобілів, так і на низькій навколоземній орбіті знайдеться місце для десятків мільярдів супутників.

Розвиваючи свою думку, маск сказав, що кожна орбітальна оболонка більше поверхні землі, і, розміщуючи оболонку через кожні десять метрів далі від планети, можна розташувати десятки мільярдів космічних апаратів. Однак експертів ця аналогія не переконала.

Космічні апарати рухаються зі швидкістю тисячі кілометрів на годину, і у них практично немає часу, щоб скорегувати свій курс, якщо зіткнення стане ймовірним, сказав financial times астрофізик з гарвард-смітсонівського центру джонатан макдауелл. Замість цього, за його розрахунками, в кожній з таких зон є простір тільки для 1 000 космічних апаратів.

Маневри по запобіганню зіткнень вимагають багатогодинного планування, сказав макдауелл в інтерв’ю financial times, зазначивши, що простір і так вже переповнений. Супутники spacex можуть автономно виконувати ці процедури. Проте в недавній доповіді стверджується, що в 2021 році вони двічі не змогли цього зробити, що поставило під загрозу життя астронавтів на борту китайської космічної станції.

Лаура форчик, аналітик космічної консалтингової групи, сказала financial times, що незважаючи на те, що аналогія маска була “легковажною”, вона дійсно вказує на проблему управління трафіком, яка назріває в космосі, і для її вирішення необхідні більш скоординовані зусилля країн.

Утилізація супутників після закінчення терміну їх служби може стати вирішенням проблеми, але для цього необхідно розробити нові шляхи вирішення проблеми.