Інсайди # 2705: qualcomm qompute card, nvidia geforce rtx 2060, додаток tesla, redmi 10

33

У новому випуску інсайдів: qualcomm розробляє мікрокомп’ютер розміром з кредитку; nvidia geforce rtx 2060 з 12 гб пам’яті не отримає бюджетної fe-версії; tesla дозволить ділитися автомобілями з іншими користувачами; redmi 10 (2022) пройшов сертифікацію перед релізом.

Qualcomm розробляє мікрокомп’ютер розміром з кредитку

За даними порталу winfuture, компанія планує випустити серію пристроїв qompute card — мініатюрних смарт-карт з оперативною і флеш-пам’яттю, а також процесором, розпаяними на компактній платі. З їх допомогою користувачі зможуть значно спростити апгрейд пк або ноутбука, не вдаючись до складних процедур заміни комплектуючих.

Крім того, qompute card дозволить використовувати єдине залізо на різних пристроях. Очікується, що в якості бази для таких модулів компанія вибере сімейство arm-процесорів snapdragon. У 2017-му подібний проект вже запускала intel, але відмовилася від нього через два роки. Основна сфера, де можуть використовуватися подібні рішення — ринок компактних комп’ютерів.

Незабаром після публікації характеристик оновленої версії відеокарти nvidia несподівано видалила її згадка зі свого сайту. На думку аналітиків, це свідчить про небажання вендора випускати еталонну ревізію новинки-таким чином, її роздрібну ціну будуть встановлювати oem-партнери компанії. При цьому поки не була оголошена навіть рекомендована вартість моделі: не виключено, що націнка на неї виявиться завищена.

Від оригінальної версії «ремейк» geforce rtx 2060 буде відрізнятися збільшеним до 12 гб об’ємом відеопам’яті, а також виріс до 2176 кількістю ядер cuda і злегка розігнаним gpu (1470 мгц за замовчуванням). При цьому зросте і енергоспоживання новинки – зі 160 до 185 вт. Анонс модифікованої версії відеокарти очікується вже завтра, 7 грудня.

Tesla дозволить ділитися автомобілями з іншими користувачами

Інсайдери детально вивчили код майбутнього оновлення мобільного додатку-асистента tesla. У исходниках версії 4.3.1 було виявлено згадка нової корисної функції. Так, в майбутніх збірках клієнта може з’явитися можливість шерінга автомобіля для друзів і близьких. При спільному використанні буде доступна різна корисна інформація, а також можливість маркування пунктів призначення.

Очікується, що нововведення також дозволить власникам автомобілів tesla здавати транспортний засіб в оренду, зберігаючи контроль за його місцем розташування. Дата релізу апдейту мобільного додатку поки невідома.

Redmi 10 (2022) пройшов сертифікацію перед релізом

У базі даних американського регулятора fcc з’явилися нові відомості про смартфон redmi 10 (2022). Схоже, що гаджет з модельним номером 22011119uy буде оснащуватися 4/128 гб пам’яті, а також отримає фірмову оболонку miui 12.6 на базі android 11.

Крім того, новинці приписують слот для двох sim-карт, основну 50-мегапіксельну камеру і акумулятор ємністю близько 5000 маг з підтримкою швидкої 18-ватної зарядки. Дизайн пристрою імовірно буде незначно відрізнятися від оригінального redmi 10. Дата анонсу і вартість гаджета виробником поки не оголошені.