Intel виділить потужності в ірландії під випуск чіпів для автомобілів

59

Новий генеральний директор intel патрік гелсінгер (patrick gelsinger) продовжує шукати можливості для розширення виробничої бази в європі, хоча підприємства компанії в ірландії функціонують вже кілька десятиліть і готуються освоїти 7-нм технологію. Як зазначає reuters, на цьому тижні гелсінгер заявив, що intel буде готова вкласти в розвиток виробництва в європі близько 80 млн євро до кінця поточного десятиліття.

Джерело зображення: reuters

В ірландії буде запущено спеціальне підприємство з випуску компонентів автомобільного призначення, яке буде працювати за контрактом зі сторонніми розробниками. До кінця року intel повинна визначитися з вибором місця для будівництва двох нових підприємств в європі. Німеччина, франція і польща фігурують в неофіційному списку в якості відповідних майданчиків.

Автомобільна галузь вимагає менш просунутих техпроцесів, ніж комп’ютерна, тому на першому етапі intel буде випускати чіпи для автомобілів по 16-нм технології. Надалі, однак, запланований перехід на техпроцеси intel 3 і intel 18a, які компанія освоїть до середини десятиліття. До 2030 року, за оцінками глави intel, на напівпровідникові компоненти припадатиме до 20% собівартості автомобілів, тоді як позаторік цей показник не перевищував 4%.