Інтернет кидали

273

Чим швидше і ще більше популярнішою стає інтернет, тим більше він приваблює різних людей здійснювати в ньому різні брудні справи. Постійно на просторах інтернету можна знайти і прочитати про те, що когось кинули або на гроші, або забрали всі гроші з гаманця вебмані або ще щось. Ми часто самі собі говоримо, що, мовляв зі мною цього не станеться і мене омине стороною, так як я давно в інтернеті і майже все знаю. Але назвемо їх так «шахраї» вони як спамери щоразу вигадують, щось нове, щось оригінальне, щоб зловити нас і обдурити.

Думаю, що можна перерахувати величезний список різний способів як викручуються шахраї для того, що б обдурити тих хто працює в мережі. Список може бути нескінченним, та й думаю, що у кожного з вас є величезний запас історій про те, як хоч раз вас намагалися кинути в інтернеті.

Не важливо на скільки ви розумні і продумані, завжди знайдеться ті, хто ще розумніший за вас і спробує кинути вас. Іноді, а вірніше найчастіше ви стаєте жертвою шахраїв тільки із-за своєї доброти і бажання допомогти комусь. Але найчастіше це трапляється через не уважності, хоча хороші шахраї, вони так і відмінні психологи, які точно знають і вміють знайти правильний момент коли саме підійти до вас і обдурити вас. І найцікавіше, що ви до останнього моменту продовжуєте думати, що вам допомагають або ви допомагаєте людині, але насправді ви вже перебуваєте в обробці і вас вже кинули, але на жаль, ви цього ще не зрозуміли і не усвідомили.

Найчастіше кидалово відбувається в інтернеті у сфері кредитування. Є тисячі тематичних форумів. На кожному такому форумі обов’язково є розділ, в якому люди просять позичити їм на якийсь певний термін під якийсь відсоток відсоток N суму грошей. Ті, кого знають на форумі вже не перший день, в принципі без проблем отримують кредитування. Іноді їх просять привести гаранта. Як правило позичальники звертаються комусь з топових блогерів і просить їх бути гарантом у проведенні операції, мовляв авторитет, так і особисте знайомство не дадуть сумніви в чесності позичальника.

Але іноді, люди, які ведуть себе не дуже обдумано. Шахрай, створює топік на форумі з проханням дати йому кредит на приклад в 1000$. Тепер, ні хто його не знає, так як він новачок грубо кажучи на форумі. Ну звичайно перш ніж зробити кидалово, шахрай постійно знаходиться на форумі, заробляє собі позитивну репутацію, щоб у кредетующих потім не було зайвих питань.

І так створивши тему з проханням кредиту і проханням на приклад в 1000$, у шахрая є тільки один шлях, а саме зіграти на вашій жадібності. Кидала пише дуже слізну історію саме під яку йому і потрібен цей кредит, але це тільки половина шляху. Важка артилерія вступає в кінці шляху, коли шахрай пише, що візьме кредит під величезний відсоток. Тобто, ви даєте йому 100$, а отримаєте на приклад 150$.

Ось тут і спрацьовує наша жадібність, тут ми перестаємо думати головою, в очах з’являється вогник і ми даємо гроші. Мовляв через тиждень зі ста доларів, вийде 150$. І таких як ви набирається багато охочих збагатитися на такому вигідному і жирному відсотку. Шахрай збирає гроші і йде.
Завіса. Кінець вистави.

Проходить тиждень інша і тільки тоді народ розуміє, що його кинули.

Тут описаний лише один з видів кидалова в мережі. Але різноманітність їх просто величезна. Іноді вас можуть кинути і без топіків на форумі, або величезних відсотків. Часто шахраї безпосередньо зв’язуються з вами, або через мило, але частіше через аську.

За всі три роки які я веду цей блог, до мене часто зверталися на пряму, з проханнями типу позичити грошей. По своїй натурі я людина добра і в цьому мій великий мінус, що я завжди готовий допомогти. За ці три роки мене кинули два рази і один раз намагалися.

«Привіт, я верстальник і хочу працювати з тобою»

Саме так два роки тому, мене кинули в перший раз. В аську постукав чоловік і написав наступне:
— Привіт, я верстальник і хочу працювати з тобою.

В той час, я тільки почав малювати макети для блогів, намагався їх продати, але все було безуспішно, так як багато хто хотіли бачити вже кінцевий зверстаний варіант. На цьому і зіграв якийсь «школяр», звернувся до мене через аську, мовляв давай працювати у місці. Ти малюй я буду верстати. Я був радий такій пропозиції, передав один із своїх макетів і на цьому все. Мене кинули, більше цього верстальника я не бачив.

«Кирило, привіт! Допоможи терміново треба гроші, віддам через тиждень.»

Цю людину я знаю давно, десь близько року. Звернувся до мене попросив гроші, що б сплатити, то хостинг чи сайти. Я допоміг. Дав грошей. Минуло вже півроку може більше, результат більше я цієї людини не бачив. На листи не відповідає, ні в асьці ні в скайпі ні в твіттері.

«Хочу замовити макет для блогу»

До мене часто звертаються. Ось і цього разу звернулись в асьці. Мовляв намалюй макет на 3 сторінки. Плачу 200$ за роботу. Ти мовляв закінчи все, прийшли мені файл .*psd, а я потім тобі гроші переведу.
— Вибач, але я так не працюю! Половину зараз, решта потім коли закінчу.
— Розумієш зараз грошей немає, все вивів на карту. Давай зроби, а потім розрахуємося. Всі так працюють.
— Значить працюй з усіма, а я працюю тільки по передоплаті.

Може і правда, не було грошей у клієнта, а може і ні. Але навіщо мені це? Відправ файл, а потім отримаєш гроші. Саме потім з’явився і пост під назвою як обманюють дизайнерів, у якому перераховані ще способи як вас можуть обдурити.

Впевнений, що у кожного з вас є свої історії. Кого то обманювали, кого намагалися обдурити. Але коли обдурили, то люди скажімо це так «соромляться» про це сказати. Цікаво було б дізнатися ваші історії. В цьому немає нічого поганого, якщо ви розкажіть про те якщо вас намагалися або обдурили. Нехай може на наших з вами помилках люди вчаться і не попадаються на шахраїв.

І відео про кидалах. Територія кидав, про те як обманюють з накруткою голосів у Вконтакте.

[youtube]JQV8uHJ0PWg[/youtube]