Інтервю з Bormaley

272

Сьогодні у нас в гостях Bormaley, Сеошник як російського, так і зарубіжного інтернету. Я познайомився з ним , коли прочитавши один з блогів , зацікавився просуванням сайту по соц.закладках, на цьому ж блозі була і посилання на блог Bormaley’я.Пройшовши по посиланню опинився на його блозі , і просто потонув у морі цікавої інформації. Там же побачив акцію , в якій взяв участь.

Нещодавно Bormaley люб’язно погодився дати інтерв’ю для блогу «Все про Все» і відповісти на деякі питання:

Як Ви потрапили в SEO ?
Захотілося зробити веб-ресурс і писати на ньому про фінансової тематики, сайт було вирішено робити на джумла, як зараз пам’ятаю цей день і як мені показував Блейд на пальцях як ставитися Джумла і як не постити новини. Поступово довелося пізнавати нюанси і тонкощі, т. к. просто зробити сайт і наповнювати його текстом це одне, але треба ж, щоб з’явилися на ньому ще й відвідувачі. Через пару місяців захотілося зробити ще пару сайтів і понеслося…..

Скільки років Ви вже в SEO ?
Якщо відкинути період, коли тільки пізнавав основи і просто робив сайти, то напевно пара років саме «SEO» як щоденної роботи.

Розкажіть, чим саме Ви заробили перші гроші в мережі?

Блін не пам’ятаю, але перший чек від гуггла поставив в рамочку, яка і стоїть на робочому столі.

Чому був присвячений Ваш перший сайт?

Фінансів і страхування. Що то начебто фінансового порталу, на ньому проводились перші експерименти і перші висновки топи таких слів як банк, кредит, депозити та інше з фінансової тематики.

Ваш основою рід діяльності і чим Ви заробляєте собі на життя?
SEO і все що з ним пов’язано є моєю основною роботою, іншою діяльністю на нинішній момент не займаюся.

Скільки годин на день Ви працюєте?
Зараз за 9-ть, ще півроку-рік тому було і по 16-18 годин, зараз таке хіба що в «критичні ситуації».

Скільки годин відводите на сон?
В середньому 6, буває 8. Спати я не особливо любитель – скоріше це для мене виробнича необхідність.

Чи є у Вас інші проекти, крім Вашого блогу?
Так, багато, блог для душі, все інше для роботи.

Якщо не секрет скільки Вам максимально вдалося заробити в мережі за місяць?
Секрет :), це сума в п’ять цифр, природно в у.е., але настане момент, хотілося б щоб раніше коли на це питання я зможу відповісти, що цифр стало вже 6-ть.

Вашу думку, тодішній SEO коли ви починали і теперішній чим відрізняються?

Відрізняється тим, що зараз дуже багато почали цим займатися і з’явилося безліч сео-блогів, як грибів після вождя. Чи не кожен вебмастер вважає своїм обов’язком відкрити сео-блог і почати вчити інших чогось і неважливо, чи знайомий він з цією темою чи ні, чи є у нього проекти чи немає, чи займався він взагалі оптимізацією як такої чи зробив два блогу і все робиться блог і називатися він буде «Блог супер-пупер сео-шника – майстра гугла і яндекса». Це не серйозно, але час і ринок самі відрегулюють це питання.

Що для Вас блог і що Вас спонукало до його створення?
Блог для мене це місце де я можу поділитися своїми напрацюваннями та досвідом. Я його довго не створював т. к. вважав що нічого нового розповісти не зможу і тільки коли вже був впевнений в тому що достатньо знань, я його почав вести.

Методами якій пошуковій оптимізації Ви користуєтеся (білими, сірими або чорними) і чому?
Білими, буває тестую сірі, обов’язково читаю про чорних, т. к. знати треба все, в роботі застосовую тільки білі, з сірих роблю білі і теж використовую – чому? Так просто як душі чесні методи роботи.

Які захоплення і хобі у Вас є крім заробітку в мережі?
Раніше веб і сео було хобі та відпочинок який тепер вже робота, хоча ні це все таки захоплення і хобі які дають засоби до існування. Інших глобальних хобі та захоплень немає – так всього по трохи, як у всіх.

Ваші близькі друзі і знайомі знають, про те чим Ви займаєтесь?
Так, знають.

Якщо так , то як вони до цього ставляться ?
Ті хто розуміє що це таке, дуже позитивно ставляться, але наприклад родичі так і не розуміють що ж це таке і в чому ж суть, що там блін заробити можна.

Як Ви вважаєте, чи варто новачкам пробувати себе в SEO?

Треба пробувати себе у всьому і не важливо seo це чи ні, головне щоб бажання було домогтися якихось результатів, ставити цілі, досягати їх і вчитися, вчитися, вчитися.

Ви читаєте книги, якщо так то які?
Раніше багато читав, зараз більше журнали, інший раз книгу, більше приваблює тематичне чтиво – а воно все в онлайні. З улюбленого в літературі це: Ніцше – ось він красавчег, багато розумних думок можна почерпнути.

Якщо інтернет зникне, що вам його замінить?
Не зникне.

Назвіть трійку блогерів, яких Ви постійно читаєте?
http://www.profithunter.ru
http://devaka.ru
http://www.seowriter.ru

Ну і на останок , що б ви хотіли побажати нашим читачам , а так само тим, хто вирішив спробувати свої сили в SEO?
Нічого не боятися, все можливо зробити і досягти, а коли не знаєте що робити – зробіть крок вперед».