Інтервю з МастерХ

346

Місяці 2-3 тому , зв’язався з МастерХ , з приводу обміну посиланнями на блоги , але тоді МастерХ відмовив мені пославшись на те, що у мене фотоблог і коли я почну писати що то сам , то можна буде про щось розмовляти.
З того моменту я багато переглянув у своєму блозі , і потроху почав писати сам.
Вчора знову зв’язався з МастерХ , вирішивши взяти у нього інтерв’ю , він охоче погодився і ось що вийшло :

Як Ви потрапили в SEO ?

Дивлячись що називати сео. Якщо заробіток з партнерок, то я просто від знайомого дізнався, як можна монетизувати ряд своїх
публічних проектів. Якщо під сео розуміється просто Інтернет — це сталося вже дуже давно. Онлайн мені психологічно
ближче, ніж оффлайн. Деколи важко набрати телефонний номер, а аську відкрив — і світ спілкування увірвався в твій комп’ютер.

Скільки років Ви вже в SEO ?

Я вже старий.) Вперше понюхав Інтернет десять років тому. Але сео займаюся три роки.

Розкажіть, чим саме Ви заробили перші гроші в мережі?

Самі-самі перші? Я їх накликав. На спедии — були такі клік-бари. Чек я отримав, а от готівку так і не зміг. А такі гроші були вже безготівкою за замовлення, коли у мене з’явилася своя вебстудія.

Чи є у Вас вища освіта і хто Ви за фахом?

За фахом я фізик-точка-викладач. А взагалі фізик-теоретик. Закінчив аспірантуру, але захищатися не став — вже занадто був залучений в роботу.

Чому був присвячений Ваш перший сайт?

Кафедрі, де я навчався. Один час я ж його і адміністрував. Він був цілком на html і був абсолютно жахливий з точки зору дизайну. Але мені він подобався. Тепер це давно забуте минуле.

Ваш основний рід діяльності і чим Ви заробляєте собі на життя?

Цікаве питання, відповідь на який я б теж хотів знати. У мене є веб-студія, я офіційно числюся інженером в двох місцях, заробляю гроші програмуванням і консультуванням. Тепер ось ще турфірма є. І про онлайн не треба забувати. Скажімо так, я займаюся інвестуванням власного досвіду і знань. І це приносить цілком стерпний зростаючий дохід.

Скільки годин на день Ви працюєте?

Коли як. Іноді я цілими днями дивлюся серіали на двд. А буває, що 14 годин проводжу за кодингом. Хоча від рутини нікуди не дітися — 3-4 години в день йде на дзвінки, зустрічі, постановку завдань, звітні документи, рішення питань по бізнесу і т. п. Зазвичай встаю о 9 ранку, лягаю на годину-дві ночі.

Скільки годин відводите на сон?

Від 4 до 7. Хоча зрідка вдається висипатися за 10 годин.

Чи є у Вас інші проекти, крім Вашого блогу?

Дивлячись що називати проектом. У мене є мережа тематичних порталів. Є мережа туристичних сайтів. Є клуб баблорубов. Є старий-престарий мегатрастовый сайт знайомств. Хоча на сьогодні блог і клуб займають пріоритетне положення.

Якщо не секрет скільки Вам максимально вдалося заробити в мережі за місяць?

В якийсь місяць в минулому році вийшло в районі 5-6 тис. баксів. Просто багато збіглося. Зазвичай менше, звичайно.

На Вашу думку,тодішній SEO коли ви починали і теперішній чим відрізняються?

Так, відрізняються. Тоді я був наївний, а дерева були вищі. Все росте і все змінюється. Зараз немає сенсу порівнювати те і це — еволюція необоротна.

Що для Вас блог і що Вас спонукало до його створення?

Мені хотілося спробувати SMO на смак. Але виявилося, що моє повсякчасне бажання писати вище моїх потреб у знаннях. Так що блог — це швидше моя самореалізація як автора.

Методами якій пошуковій оптимізації Ви користуєтеся (білими, сірими або чорними) і чому?

Білими, якщо так буде дозволено називати текстову оптимізацію та підкачування посилального. Просто я намагаюся працювати на перспективу. Я лінивий і не люблю багато працювати. Для мене оптимально — досягти результат і утримувати його на піку. Для цього білі методики оптимальні.

Які захоплення і хобі у Вас є крім заробітку в мережі?

Заробіток в мережі — це навряд чи хобі. Це просто робота. А хобі у мене — читання, вивчення нового. Я, наприклад, люблю вникати в бізнес своїх клієнтів. Хлібом не годуй, дай длубатися в бізнес-процесах.

Ваші близькі друзі і знайомі знають, про те чим Ви займаєтесь?

Зрозуміло. Так запитав, ніби я роблю щось незаконне. Допускаю, що вони мало розуміють процес вилучення грошей з мережі, але знають, що вони в тому числі і звідти. Принаймні, я нічого не приховую. Не бачу в цьому сенсу.

Якщо так , то як вони до цього ставляться ?

Нормально. Їм все одно. Мені давно не 16 років, так що мало хто цікавиться тим, як я заробляю на життя. В моєму середовищі не прийнято про це питати.

Як Ви вважаєте, чи варто новачкам пробувати себе в SEO?

Не бачу причин, які б могли це заборонити. Новачки на те і новачки, щоб вивчивши, стати фахівцями.

Ви читаєте книги, якщо так то які?

Переважно фантастику. Останнім часом читаю Хайнлайна з екрану телефону під час поїздок. А так — я всеїдний. В день я прочитую в середньому 20-30 статей з екрану, не рахуючи новин. Інформація править світом.

Якщо інтернет зникне, що вам його замінить?

А я не фетишизирую мережу. У дні, коли я позбавлений мережі, я ходжу по місту — мені подобається дивитися, як живуть люди. Це дуже пізнавально.

Назвіть трійку блогерів, яких Ви постійно читаєте?

Останнім часом гортаю Лебедєва (жжот), Моргена (бувають хороші думки). Троя поглядаю (лексика подобається), не пропускаю перли Бурниса. А так намагаюся переглядати все, що виходить в топ ЖЖ і іноді — Яндекса.

Ну і на останок , що б ви хотіли побажати нашим читачам , а так само тим, хто вирішив спробувати свої сили в SEO?

Читачам побажаю і далі читати. Не всім же бути письменниками. А тим, хто вирішив спробувати сили — запастися терпінням і завзятістю. Саме це в кінцевому підсумку визначить рівень ваших успіхів.