Інтервю з Стасом Сацурой

192

Ось пройшов майже місяць з дня як я опублікував пост під назвою Передмова.

Стасу були поставлені питання, і він у міру можливості і вільного часу відповідав на них, саме з цього дане інтерв’ю взяла стільки часу. Але воно коштувало тих очікувань.
І так читайте:

Привіт Стас.

Привіт,Кирило.Насамперед скажу для читача, що ми з автором блогу дійсно виросли у сусідніх будинках і знайомі з самого дитинства.

Ну що, поїхали?
Для початку розкажи не багато про себе.
— Дивне питання.Ну я не буду дивуватися і постараюся просто відповідати В певних колах я відомий,як Сацура — співак, саунд-продюсериногда актор і просто позитивний товариш. Мій творчий шлях блится вже майже 16 років.Винахідливі читачі зараз застосували математичні здібності і підрахували, що почав я приблизно в 12. На сьогоднішній день я в основному займаюся продюсуванням звуку для інших артистів і готую до випуску свій сольний альбом. Причому це давня історія.Я вже одного разу був на межі того, щоб випустити свій сольник, але так випали картки, що це стало неможливим і вже записаний і зведений матеріал ліг на полицю.Права на нього належать компанії, про яку я не стану розповідати.З тих пір я зрозумів, що для мене важливо бути самостійним у творчості і саме спираючись на цей пункт я готуюся до серйозного релізу в майбутньому.

Ну і відразу таке питання , чому саме R&B ?
— Я потомствений музикант.З дитинства у мене була можливість слухати хорошу музику, яка припливала з заходу. Поки інші слухали пісні Добриніна і «Ласкавого травня», я фанатів від композицій BpyzIImen і багатьох інших гідних представників soul та r’n’b музики.Так і вийшло , що я ввібрав цей стиль і полюбив його.

На скільки важко на естраді просувати цей стиль?
— Дуже важко, чесно кажучи.Та це й не секрет.У Росії рнб не зміг прижитися з двох причин. Перша і основна — низький рівень музичного розвитку.Багато читаючи цю сходинку стануть внутрішньо обурюватися,мовляв, гаразд, слов’яни самі музичні і взагалі таллантливые. Так ось: таллантливые — так, музичні — ні! Вже близько 15 років на нашій сцені домінує бездарна і дешева музика.Почалося це з «Ласкавого травня».Потім прийшла група «Руки вверх».І далі було незліченну кількість продюсерських проектів, які викидали примітивну музику на російськомовний музичний ринок.А люди все це слухали роками і смак їх погіршувався.Сьогодні ми маємо те, що маємо в результаті. Рнс — це складна музика і більшість людей просто не в змозі її сприймати.
Друга причина в ідеології.Стиль в нашій країні стали спочатку подавати як культуру для багатих і красивих.А таких меншість, тому люди підсвідомо стали опиратися їй. Чималу роль у цьому зіграв, скажімо, Тіматі.Я вважаю, що музика не повинна ставати символом багатства і понтів і тим більше не должнауступать їм місце.
Словом, ось причини за якими рнс задихнувся в Росії.

Як ти потрапив у лейбл Кінг Ринг ?
— Я добре прицілився . Ну а якщо серйозно, то мені часто задають це питання і я відповідаю або так, як тільки що. Або так: я не потрапляв у КингРинг, я брав участь у його створенні.

Раскажи про S ‘ S , як прийшла ця ідея і чим займаєтеся.
— У світовій практиці продюсування музичного матеріалу — серйозний бізнес.Є культові особистості, які відомі як саунд-продюсери.Це і Тибаланд, і Худобу Сторч і навіть Ін. Дре. У нас з Назаром є неабиякий досвід у цій сфері. Причому тут я говорю не тільки про мої здібності в арранжировки, але і про всіх стадіях креативу і PR. У нас є сильні сторони кожного.Серьога є сильним поетом і мелодистом, він розважливий і беручкий менеджер, який зміг зробити себе сам і в процесі знайшов величезний досвід.Я теж пишу мелодії і іноді тексти, але найбільшою моєю сильною стороною є знання всіх стадій саме музичного виробництва: від арранжировки і запису до зведення та мастерингу.Одного разу ми обговорили все це і прикинули, що ми можемо заснувати могутню продюсерська ланка.

Ти сказав що в Росії R&B неприжился , чи означає це що ти залишиш цей стиль , і займешся більше роботою над звуком?
— Ні в якому разі.Я однаковою мірою люблю виробництво і живі виступи тому має намір займатися далі як продюсуванням, так і сольною кар’єрою. Просто я хочу самостійно інвестувати кошти у свій проект.Тому я серйозно зайнявся зараз саме тими напрямками, які мені приносять дохід.Пісні , які я співаю сам — це перш за все від душі і так завжди і буде надалі.Зароблю на цьому стилі — ще краще, але це не першочергова мета. Я не покладу своє бачення музики на вівтар матеріального добробуту.

Над чим зараз працюєш?
— Я займаюся відразу багатьма проектами, включаючи свій. НЕ стану поки вдаватися в подробиці. Віддаю перевагу афішувати події вчасно.

Як давно був у себе в місті?
— Трохи важко у визначенні значення «у себе в місті» ?? Мабуть, ти маєш на увазі Гомель?) Намагаюся заїжджати туди раз в місяць, поспілкуватися з рідними. Я дуже люблю своїх батьків, до яких зараховую дідуся і бабусю.Крім того, у мене там залишилося чимало друзів.Намагаюся завжди встигнути поспілкуватися з усіма близькими мені людьми.

Як рідні , близькі друзі ставляться до твоєї творчості?
— Як до будь-якої іншої роботи.Їм цікаві мої новини, розповіді, нові пісні. Як мені цікаво що відбувається у них.Мама завжди особливо підтримувала і вірила в мене. Я рано став приймати рішення спираючись на свою тягу до музики. І багато з цих рішень були відверто стремными. Але моя мама ніколи не тиснула на мене і в хвилини, коли мені було важко , завжди знаходила слова, які вселяли в мене впевненість в собі.Мені дуже пощастило з родиною — ці люди надали мені чимало сил і багато чому навчили.Той чоловік, яким я став , включаючи мою творчу сторону — багато в чому заслуга моїх рідних.
На форумі King Ring , як топроскочило повідомлення про те , що ти хочеш зняти фільм про R&B , накакой стадії він знаходиться зараз?
— Спочатку я хотів зняти фільм одноразово, спираючись на сценарій, який я написав. Але потім в силу різних подій я став відкладати реліз альбому, а з ним і фільм. І концепція ідеї змінилася. У мене накопичувався матеріал професійного і побутового якості — різні відео замальовки, які зможуть багато розповісти про життя рнс-музиканта в російськомовному суспільстві. Фільм обов’язково вийде як інтернет-проект і його зможуть побачити всі бажаючі. Це буде щось середнє між відео-щоденником і кінострічкою «8 миля» )) якось так.

Ну і якщо ми вже заговорили про кіно , минулого року ти знявся в художньому фільмі «Краповий берет» ,розкажи коротенько , як ти туди потрапив ?
— Все сталося просто: мене знайшли в контакті і сказали, що я підходжу на одну з ролей у підготовку до зйомок фільмі. Запропонували приїхати на проби.Ось, власне і вся історія. Я підійшов.

Євробачення 2008 , ти і Макс Лоренс ,брали участь там , дійшли до фіналу , якщо я не помиляюся , тепер когдапрошел рік , у чому була причина «провалу» ?
— НЕ знаю про який провал йде мова. По-перше, я не брав участь у відборі в цьому році зовсім. Набридло це все. А Макс подав заявку з однієї з пісень, яку я підготував як саунд-продюсер. Треба зауважити, що пісню написав афро-американець, який живе в штатах. Чинний композитор, який отримав греммі за один зі своїх треків. Те, що журі російського відбору відсіяло Макса Лоренса я провалом не вважаю. Я вважаю це бізнесовим рішенням, мотивом якого було прибрати сильних конкурентів у Приходько.У Макса ,до речі, текст теж про батьків. Люди, які спостерігають за Євробаченням давно помітили, що їде туди не сильний конкурсант, а той, хто представляє інтереси потужних медіа-структур або продюсерів.

І так йдемо далі
З музикою і кіно зрозуміло, а як справи в особистому житті?

— Особисте життя до музики відношення не має, тому в інтерв’ю я її не обговорюю

 Якби не музика, ким би ти був? Яку б професію вибрав би?
— Мені дуже подобається 3D-анімація і відео виробництво. У дитинстві я непогано малював і хотів навіть коли йти по цій лінії. Ось, малював би спецефекти для кіно. А ще я дуже справедливий чоловік і добре підготовлений фізично. У дитинстві мене часто відвідували думки про вищій школі міліції і спецназі. Але вчасно все таки включилися музичні гени. Зі справедливістю на рівні виконавчої влади в сучасному світі проблеми.Такою роботою займатися мені було б важко, помічаючи кожний день недосконалість судової системи.

Чи Не думав ти написати і виконати пісню про себе,старих друзів, де і як ти ріс? Ну щось типу пісні-біографії.
— я ще не такий старий) Можливо тому таких пісень ще не готовий заспівати.

Назви 3 якості які ти любиш в людях і зневажаєш.
— Лицемірство, жорстокість,безпринципність ( нездатність нести в характері стрижень твердих переконаний і жити керуючись ними). НЕ скажу, що прям зневажаю ці якості, я не максималіст. Просто не люблю. І намагаюся не перетинатися довго з людьми, яким такі риси притаманні.

У тебе є шкідливі звички і якщо так, то які ?
— Якщо говорити про стандартні ( куріння, випивка, насіння), то немає

Пам’ятаю ти дуже класно малював, а як зараз з цим ?
— ну ось я вище писав, що у мене були художні здібності. Але з тих пір спливло багато води і я давно не беру в руки ручку або олівець, щоб намалювати щось серйозне.
Літо, час відпусток, існує в тебе таке слово відпустку, і якщо так, то де збираєшся відпочити?
— Для музикантів літо далеко не завжди період відпочинку. З різних причин: хтось в тур їде за приморським містам, інші сідають за виробництво хітів і промоматеріалів до осені. У мене це літо особливо сильно завантажене в зв’язку з декількома великими проектами, які я веду і готую до вересня-жовтня. Планував на тиждень звільнитися й поїхати в теплі краї, але поки що ніяк. Хоча не виключаю таку можливість.

Ну, що ж Стас, спасибі тобі, що знайшов час і відповів на ці питання.
Приємно було поспілкуватися зі старим товаришем , Кирило) Дякую за твої питання, я намагався бути докладним) Вибач, що не відповів одразу на всі, багато речей мене відволікали. Але головне, що ми все таки довели інтерв’ю до кінця!