Iphone 13 pro увірвався в топ-5 камерофонів рейтингу dxomark

15

Слідом за техноблогерами можливості зйомки флагмана apple оцінили і експерти лабораторії dxomark. Відзнявши тисячі фотографій і кілька годин відеороликів, вони назвали ключові переваги і недоліки пристрою, що зайняв високе положення в підсумковому рейтингу.

Основна камера iphone 13 pro представлена трьома 12-мегапіксельними датчиками, які оснащені різною оптикою: універсальним, ультраширококутним і телеоб’єктивом. Гаджет також здатний записувати 4k-відео зі швидкістю 60 fps.

Згідно зі звітом експертів, смартфон продемонстрував здатність точно заміряти експозицію і передавати природні кольори, відтінки шкіри і баланс білого практично в будь-яких умовах зйомки, включаючи складні сцени з контровим світлом. Автофокус спрацьовує швидко і точно, при цьому камера забезпечує хорошу деталізацію при роботі як в приміщенні, так і на вулиці.

За словами фахівців, у смартфона немає проблем з експозицією, а записане на нього відео має широкий динамічний діапазон — виробник зумів знайти хороший баланс між деталізацією і шумом. Відстеження рухомих об’єктів і перемикання між ними відбувається плавно і без затримок.

До недоліків апарату експерти віднесли підвищений рівень цифрового шуму на фотографіях при зйомці на телеоб’єктив і ширик в умовах поганого освітлення і обмежений динамічний діапазон у висококонтрастних сценах. Періодично на знімках спостерігалися відблиски, артефакти і квантування кольору. У dxomark також відзначили, що максимальні значення зуму призводять до зниження деталізації.

В ході тестування на готових матеріалах неодноразово виникали фантомні рожеві відтінки при підстроюванні балансу білого, а також відблиски і ореоли при слабкому освітленні. Деяка втрата деталізації текстур спостерігалася і при записі відео.

У загальному заліку камера iphone 13 pro набрала 137 балів, зайнявши четверту сходинку рейтингу камерофонів dxomark. Лідером списку з показником в 144 бали залишився huawei p50 pro.