Історія пошукових систем

11

Сьогодні ми вже звикли до того, що маємо, і навіть не замислюємося, що це було найбільше відкриття і винахід. Трохи історії про найпопулярніші пошукових системах, як все починалося.

Пошукова система (search engine) – алгоритми і реалізує їх сукупність комп’ютерних програм, що надає користувачеві можливість швидкого доступу до необхідної йому інформації за допомогою пошуку у великій колекції доступних даних.

Яндекс-російська транснаціональна компанія в галузі інформаційних технологій, чия головна юридична особа зареєстрована в нідерландах, що володіє однойменною системою пошуку в інтернеті, інтернет-порталом і веб-службами в декількох країнах.

Найбільш помітне положення займає на ринках росії, білорусії та казахстану. Також яндекс є однією з найбільш швидкозростаючих корпорацій в росії. Засновники аркадій волож та ілля сегалович.

Головною компанією холдингу є зареєстроване в нідерландах в 2004 році акціонерне товариство yandex n. V., акції якого обертаються в основному на nasdaq з понад 50% free float на 2014 рік.

співробітники яндекса в перші роки існування компанії

В росії представлена юридичною особою тов “яндекс”, головний офіс компанії знаходиться в москві на вулиці льва толстого, будинок 16.

Пошукова система yandex.ru була офіційно анонсована 23 вересня 1997 року і перший час розвивалася в рамках компанії comptek international. Як окрема компанія “яндекс” утворилася в 2000 році. У травні 2011 року «яндекс» провів первинне розміщення акцій, заробивши на цьому більше, ніж будь-яка з інтернет-компаній з часів ipo-пошуковика google в 2004 році.

Google-найбільша в світі пошукова система інтернету, що належить корпорації google inc, заснована в 1998 році ларрі пейджем і сергієм бріном.

Пошукова система google була створена в якості навчального проекту студентів стенфордського університету ларрі пейджа і сергія бріна. Вони в 1996 році працювали над пошуковою системою backrub, а в 1998 році на її основі створили нову пошукову систему google.

З першого ж року існування в google стали застосовувати метод прозорого управління okr, який визначив підхід до планування розвитку компанії і спосіб корпоративного управління.

засновники google сергій брін і ларрі пейдж

Хоча корпорація була заснована 2 вересня 1998 року, а домен google.com зареєстрований 15 вересня 1997 року, пошуковик (з 2000 року) іноді відзначає свій день народження і в інший день: як 7, так і 27 вересня.

сергій брін і ларрі пейдж

Слово google походить від спотвореного googol (гугол) — назви числа десять в сотому ступені.

Rambler — (мандрівник, бродяга, праздношатающийся людина) медійно-сервісний інтернет-портал. Таку ж назву носила пошукова система “рамблер-пошук”, що існувала в 1996-2011 роках.

З’явившись в 1996 році, він швидко завоював популярність і залишався провідним гравцем на ринку пошуку росії аж до 2011 року. “рамблер” запустив перший в рунеті рейтинг-класифікатор (rambler top100), перший інтернет-портал, першим серед вітчизняних інтернет-компаній вийшов на біржу.

Рішення створити свою власну пошукову машину було прийнято з огляду на те, що зарубіжні пошуковики часто погано сприймали кирилицю та інтернет-сторінки з декількома кодуваннями, також невисока була глибина індексування сторінок рунета.

Ядро пошуковика було написано за кілька місяців 1996 року дмитром крюковим. Він же дав йому назву rambler-натяк на пошукового робота, «бродячого» по мережі. Авторству крюкова належав логотип “рамблера”.

26 вересня 1996 року був зареєстрований домен rambler.ru. 8 жовтня, в день свого народження, крюков виклав rambler в інтернет. На початковому етапі було проіндексовано 100 тис.документів. Це був важливий крок компанії на той момент, оскільки число інтернет-ресурсів рунета на той момент досягало лише 30-50 сайтів.

Свою кар’єру крюков почав в 1990 році, коли створив мережу академмістечка і підключив її до інтернету. У 1996 році він створив rambler — один з найважливіших інформаційних вузлів російського інтернету. Дмитро сам придумав назву, сам намалював логотип, а в свій день народження, 8 жовтня 1996 року, виклав rambler в мережу. Крюков помер 14 квітня 2009 року, в москві на 49-му році життя.

У перший рік свого існування «рамблер» став лідером ринку. “рамблер” не був першою пошуковою машиною російського сегмента мережі-ще в грудні 1995 з’явилася «альтавіста», в лютому 1996 анонсований «апорт».

Апорт-у минулому російська пошукова система. Нині-прайс-агрегатор. Апорт був однією з перших пошукових систем не тільки в росії, але і в світі.

Його презентація відбулася на початку 1996 року в рамках прес-конференції, організованої компанією «агама», розробником пз для windows. Спочатку апорт міг шукати інформацію тільки на сайті russia.agama.com.

Відмінною особливістю пошукової системи була можливість перекладу запитів і відповідей з англійської на російську і навпаки, а також наявність бази проіндексованих сторінок, звідки їх можна було переглянути навіть в тому випадку, якщо вони були видалені з сайту.

апорт — у минулому російська пошукова система

В кінці 90-х була одним з лідерів пошуку в рунеті, це тривало до середини 2000-х років, коли рол викупив агаму і майже вся розробка була припинена — пошукова система стала різко здавати позиції, помітно поступаючись за популярністю рамблеру і яндексу.

Mail.ru group-російська технологічна корпорація. Серед її активів соціальні мережі “вконтакте» і «однокласники», портфоліо онлайн-ігор, куди входять такі проекти як warface, crossfire, armored warfare, skyforge, аллоди онлайн, archeage, perfect world і lost ark, месенджер «icq», мобільний сервіс оголошень «дзига», каршерінг «сітідрайв», сервіс онлайн-замовлення таксі «сітімобіл», і платформа для доставки їжі “delivery club”.

Центральний офіс mail.ru group розташований в москві, регіональні — в нижньому новгороді, санкт-петербурзі, воронежі і волгограді. За межами росії інтереси компанії представляють офіси в ризі, маунтін-в’ю і амстердамі.

В кінці 2015 року були закриті всі регіональні офіси продажів медійної реклами в росії. Реструктуризація викликана зростанням продажів цільової реклами в загальному обороті. Таким чином, до кінця 2015 року залишилися тільки офіси техпідтримки і розробки, які розміщуються у воронежі, нижньому новгороді і санкт-петербурзі, а також офіс delivery club у волгограді.

Засновники mail.ru -дмитро сергійович гришин, юджин голанд.

засновник mail.ru -дмитро сергійович гришин

Сьогодні в рубриці майстер-клас, дивимося відео від pro hi-tech, історію про те, як «рамблер» маючи перевагу у всьому, на початку свого існування залишилися до сьогоднішнього дня – майже ні з чим, а «яндекс» відібрали лідерство «рамблера».

Що стало цьому причиною і як розвивалися події ви дізнаєтеся з самого сюжету, як і те, за рахунок чого google наздогнав і обігнав національні пошуковики.

А ви знаєте, що крім звичного для нас інтернету, є ще інший інтернет? набагато більше, ніж звичний -.