Kazapa-тут все вирішують вебмастера

302

Зараз біржі посилань з’являються одна за одною, отже один за іншим і з’являються огляди про цих біржах. Мій блог вирішив не залишатися осторонь і я вирішив зробити невеликий огляд молодою і свіжою біржі Kazapa.
Чому саме її?
Я знайомий з її власником, це раз, і друге, ця біржа дозволяє заробляти навіть на блогах начебто мого, так як розміщення посилань йде в ручному режимі.

Але не це мене зачепило, а те, що звична схема: вебмастер додає майданчики, чекає модерації, чекає рекламодавців, чекає виплати — тут замінена на досить оригінальний підхід. Оптимізатор повинен скласти проект, а ось вже вебмастер вирішує, з яким проектом працювати, а з якими — ні. Здається, що це ламає саму схему і логіку роботи з платними посиланнями — оптимізатори звикли обирати серед бази майданчиків і далі працювати з ними, купуючи там місця. А тут все вирішують вебмастера.

Однак, давайте згадаємо, як насправді відбувається покупка посилань в тій же сапі! Ставимо фільтри, що випало — все купуємо (збігається категорія з заявленої чи ні — перевірити важко), потім фільтруємо куплене плагіном вінка або сапемастером. Знову купуємо… І хто переглядає кожного донора? Особливо, якщо ти викупив місця на тисячі сайтів. Так що немає нічого дивного, що хтось здогадався, що сучасна політика розміщення платних посилань не робить великої різниці між донорами. Більш того, в тому, щоб дати вебмайстрам більше свободи в розміщенні посилань, є свій резон — так вебмастер може розташувати посилання там, куди код автоматичного розміщення жодного разу не зможе поставити.

Отже, відкинувши лірику, перейдемо до самої біржі. Це система так званих вічних посилань: установка робиться руками і надалі система протягом року стежить за наявністю посилання. Якщо її не знаходить — вебмастер штрафується, а оптимізатор отримує компенсацію за невикористане час розміщення посилання.

У чому плюс вічних посилань?
Найбільш істотних — два:

  • Перший — в цілому така посилання дешевше, якщо ставити її на перспективу.
  • Другий — посилання статична і не залежить від палева з аргументами, кажучи іншими словами, вона не виявляється як платна посилання сапи. Основний мінус таких посилань — зняти їх не можна. Тобто якщо ви працюєте з клієнтами на просування, то варто п’ять разів подумати, перш ніж купувати такі посилання. Може, через 2-3 місяці клієнт розірве договір і плакали ваші інвестиції.

Отже, оптимізатор складає проект. Тут досить багато умов, все начебто зрозумілі. Вдаватися в подробиці не буду — ви легко зможете подивитися це самі після реєстрації. На форумах оптимізаторів я бачив, що автори біржі обіцяють ще більше збільшити число критеріїв, хоча, як на мене, мало хто буде використовувати всі умови. Але мабуть це виправдано, якщо такі думки виникають.

Після створення проекту при наявності грошей на рахунку проект починає висвітлюватися в стрічці у вебмастерів. Вони, якщо їх донори проходять по критеріям проекту, розміщують посилання. Якщо умови завищені або ціна невелика, є великий шанс, що ваш проект буде висіти без посилань.

Вебмастер ставить посилання і отримує гроші на рахунок. Через місяць гроші розморожуються і можна вивести їх.

Оптимізатору треба раз в день варто ходити у систему, щоб перевіряти донорів. Коли проект зупиниться (вычерпается бюджет) — цього робити вже не треба, система буде сама стежити за тим, щоб посилання залишалася на місці.

Чим мені сподобалася біржа?
Легкістю і простотою. Зайшов, регнулся, поставив. Всі буквально кілька кроків. Не треба ламати голову, як і що тут влаштовано. Чимось нагадує перші біржі, але тільки в сучасній оболонці і на аяксі.

Чого не вистачає?
Всяких потрібних дрібниць. Наприклад, хотілося б групувати проекти і скидати відпрацьовані в архів. І так по багатьом пунктам. Але вже зараз система працює. Так що думаю, що все це — справа часу.

Що тут нового?
Особливий принцип роботи, згаданий вище. Упор не на тематичність, а на швидкість укупі з перевіркою базової якості донора на льоту.

Чого чекати від біржі?
Вона гідна зайняти своє місце в ряду інструментів для індексації та просування сайтів. Якщо не основного, то в якості додаткового, коли не набирається посилання на інших біржах.

Крім того, мені здається, що сам спосіб розміщення посилань — досить трудомісткий — змушує вебмайстрів вдумливо підходити до процесу розміщення. Адже можна витратити багато часу на встановлення посилань, а потім отримати на них все абузы від оптимізаторів. У підсумку робота з повними ГС в цій біржі якщо і явище, той недовгий, сама технологія примушує працювати з пристойними сайтами зі своєї скарбнички, які до того ж не хочеться засирать всяким лайном. Але це моє глибоке імхо. При всій повазі до тих, хто вважає, що всі власники говносайтов тут же кинуться освоювати нову площадку.

Тому без зайвих слів пропоную все-таки спробувати зареєструватися і попрацювати з Kazapa. Впевнений, що кожен, будь він оптимізатор або вебмастер — знайде в ній щось для себе. А якщо ні — так за попит грошей не беруть!