Kia почне продажі електричного кросовера ev6 в росії в наступному році

43

Корейська марка kia вже демонструвала в москві блогерам і журналістам свій електричний кросовер ev6, і відповідне «зондування грунту» проводилося з цілком конкретною метою — визначити інтерес публіки до цього інноваційного транспортного засобу. На цьому тижні компанія заявила, що почне продажі електромобіля kia ev6 в росії вже в наступному році.

Джерело зображення: kia

Подробиці про ціни поки не розкриваються, але вже відомі характеристики кросовера в європейській специфікації, а географія продажів в нашій країні буде розширюватися поступово, починаючи з москви і санкт-петербурга, з поетапним охопленням інших великих міст. Одночасно у співпраці з партнерами буде розвиватися мережа зарядних станцій. Від установки потужністю 350 квт, розрахованої на напругу 800 в, заряд тягової батареї можна буде поповнити до 80% від граничного рівня всього за 18 хвилин. При цьому бортова мережа машини буде сумісна і з зарядною інфраструктурою, що використовує напругу 400 в.

Під капотом машини, в залежності від типу приводу, розташується додатковий відсік об’ємом 52 або 20 літрів, в якому можна буде зберігати аксесуари і зарядний кабель. Ще одна особливість-це підтримка електропостачання зовнішніх споживачів потужністю до 3,5 квт. Наприклад, якщо живити від бортової мережі електромобіля кондиціонер середнього класу або 55-дюймовий телевізор, то вони зможуть працювати протягом 24 годин. З харчуванням праски або електрочайника машина теж впорається. При необхідності електромобіль навіть зможе поділитися зарядом з іншим електромобілем, нехай і досить повільно-головне, щоб власна тягова батарея ev6 була заряджена більш ніж на 20 %.

Джерело зображення: kia

Специфіка компонування електромобілів дозволила дизайнерам і інженерам забезпечити як низький аеродинамічний опір (0,28), так і більший внутрішній простір — колісна база досягає 2900 мм. У стандартному положенні спинок заднього сидіння багажник вміщує 520 літрів, при складеному задньому дивані обсяг багажного відділення збільшується до 1300 літрів за методикою vda. В обробці використовується еко-шкіра і оббивка сидінь з волокна, отриманого шляхом переробки пластику.

У європейській специфікації kia ev6 може бути як задньопривідним, так і повнопривідним. Кожен тип приводу поєднується з тяговим акумулятором ємністю 58 квт‧год або 77,4 квт‧ч. У першому випадку задньопривідний кросовер оснащується одним електродвигуном потужністю 170 к. С. (125 квт), версія з батареєю збільшеної ємності пропонує електродвигун потужністю 228 к.с. (168 квт). Повнопривідний варіант в базі використовує два електродвигуна сумарною потужністю 235 к.с. (173 квт), версія з більш ємною батареєю збільшує показник до 325 к. С. (239 квт). Старша комплектація з повним приводом набирає швидкість 100 км/год за 5,2 секунди, молодша — за 6,2 секунди.

Ev6 здатний запропонувати пробіг на одній зарядці по європейському циклу wltp до 528 км у випадку з задньопривідним кросовером і більш ємною батареєю, повнопривідний варіант з такою ж батареєю здатний без підзарядки проїхати до 506 км в тому ж умовному циклі. Не забула компанія kia і про страхи російських автомобілістів з приводу втрати батареєю ємності при експлуатації електромобіля в холодну пору року. Тепловий насос, застосовуваний в конструкції кросовера ev6, підігріває батарею в зимовий час без істотного витрачання її заряду. Наприклад, при температурі -7 °с ємність батареї знижується лише на 20% щодо умов зарядки при плюс 25 градусах цельсія.

Джерело зображення: kia

Лаконічний дизайн передньої панелі цікавий не тільки сусідством двох сполучених дисплеїв з діагоналлю 12 дюймів і роздільною здатністю 1920 x 720 точок. Найбільш часто використовувані кнопки на панелі управління теж зроблені сенсорними, а селектор режимів руху у вигляді шайби на центральному тунелі не має прямого механічного зв’язку з блоками трансмісії. Частина важливої інформації буде виводитися на проекційний дисплей перед очима водія.

Тягові електродвигуни конструктивно об’єднані з редукторами загальним корпусом. У повнопривідній версії в старшій комплектації силова установка забезпечує сукупний крутний момент 605 н‧м. Кросовер kia ev6 є первістком нової глобальної платформи e-gmp концерну hyundai motor, яка подарує життя і іншим електромобілям. Частина з них може з’явитися на російському ринку, а для ev6 марка kia розглядає можливість участі у фірмовій програмі підписки kia flex. По суті, це сервіс довгострокової оренди машин марки kia. Цілком можливо, що участь в ньому дозволить деяким росіянам вперше відчути особливості володіння сучасним електромобілем. Подробиці про ціни і комплектаціях kia ev6 для російського ринку будуть оголошені пізніше.