Кілька порад з юзабіліті вашого блогу

382

Юзабіліті на блозі дуже важливий елемент, яким часто нехтують і дизайнери створюють теми для блогів, так і саму блогери, які не дбають про відвідувачів свого блогу.
Не має значення, який у вас дизайн, як виглядає ваш блог, як унікальний контент на вашому блозі і яка його відвідуваність. Все це відходить на другий план, якщо відвідувач вашого блогу не може швидко і ефективно знайти те, що вони шукають. Багато хто з них просто здаються, закривають сторінку з блогом в браузері і більше не повертаються на такий блог.

Так як же зробити блог зручним для відвідувачів? Я дам вам кілька порад по юзабіліті, які, я сподіваюсь, вам допоможуть виправити помилки на вашому блозі або додати те, що зараз там відсутня.

1. Структура вашого сайту і дизайн.

Створюючи макет для блогу добре продумайте його структуру. Дайте комусь ще подивитися на макет/шаблон, що б вам сказали, що саме погано або добре. Якщо вам здається, що у вас на блозі все добре і відвідувачі, легко орієнтуються, то я вам скажу чесно ви помиляєтеся. Хочете перевірити це? Немає проблем, створіть пост з голосуванням, або короткий пост, де попросіть читачів блогу написати, що саме їм не подобається, а що на оборот. Як тільки ви отримаєте від 2-4 однакових скарг на якийсь з елементів блогу, значить щось потрібно міняти.

2. Додайте логотип у лівому верхньому куті, а меню праворуч або нижче.

Додайте логотип у лівому верхньому куті, а меню бажано розташовувати праворуч на одному рівні з логотипом або нижче. Переконайтеся, що логотип інтерактивний, або змінює колір коли на нього відвідувач наводить мишкою, або прив’язаний до головній сторінці блогу. Це робиться для того, що б не важливо на якій сторінці блогу або в якомусь пості не перебував відвідувач, він завжди міг швидко повернутися на головну сторінку одним кліком. Саме кліком на лого блогу.

3. Форма пошуку у верхньому лівому або у правому куті.

Розмістіть форму пошуку по блогу саме вгорі. Так вона добре кидається в очі і як йдеться завжди під рукою. Не потрібно ставити форму пошуку в сайдбар або взагалі ховати її в футер. Обов’язково поряд з формою пошуку напишіть слово: «Пошук». Все повинно бути для людей, доступно та зрозуміло.

4. Контактна інформація.

Додайте в сайдбарі з верху кілька пропозицій про вас і як можна з вами зв’язатися і дайте посилання на саму сторінки де в повному обсязі написано про вас. Нехай навіть у вас є сторінка розповідає про вас. Але цього не достатньо. Відвідувачам подобається відразу ж як вони потрапили до вас на блог дізнатися хто автор, а не робити додаткові руху по блогу шукаючи сторінку про вас.

5. Зробити сторінку допомоги.

Зробіть сторінку на подобі FAQ, де буде описано, що саме є на блозі, як це можна знайти, за якими критеріями і стоп-словами на приклад. Така сторінка дуже допоможе відвідувачам блогу, швидко зорієнтуватися на вашому блозі і знайти то навіщо вони прийшли сюди.

6. Завершуйте текст зображеннями якщо таке можливо.

Це дозволяє поліпшити читаність. Як приклад глянцеві журнали, які постійно розбавляють текст зображеннями і графікою — це робить читання статті набагато простіше особливо якщо вона великого розміру.

7. Дизайн повинен бути як можна більш послідовними.

У дизайні вашого блогу не повинно бути ніяких сюрпризів для ваших відвідувачів. Ні яких раптом інших кольорів, повністю суперечить дизайну блогу, ні будь зменшення або збільшення сторінок.

8. Зробіть колір посилань більш помітним

Вибирайте колір посилань так, що б вони завжди були помітні в тексті. Або це буде за кольору, або шрифт посилання збільшиться, або вона буде підкреслена. Кожен вибирає, що йому підходить по дизайну блогу. Але запам’ятайте, посилання повинні заманювати відвідувача натиснути на неї і перейти по ній.

Ось декілька порад з юзабіліті від мене.

Ваша черга: дайте ще кілька порад по юзабіліті, які відсутній в цьому списку. Поділіться своїми найбільш істотними з них у коментарях нижче.