Коли SEO перейде на новий рівень

356

Якщо почитати західні блоги, присвячені пошукової оптимізації, то стає цілком очевидно, що нашим спеціалістам ще вчитися і вчитися. Що й казати, на заході покупні посилання – це щось надзвичайне, в той час як у нас просування сайту без покупних посилань – щось неймовірне. На які етапи можна розділити просування інтернет-ресурсу в пошукових системах?

 • Аналіз конкурентів
 • Робота з сайтом
 • Внутрішня оптимізація
 • Зовнішня оптимізація
 • Велика частина оптимізаторів приділяють максимум уваги зовнішньої оптимізації, яка полягає в купівлі посилань, і внутрішньої, що закінчується, як правило, на спамі ключовими словами на сторінці і перелінковці.

  На заході більша увага приділяється першим двом пунктам і контенту. Тобто спочатку, аналізується ніша вже наявні конкуренти в ній, після створюється зручний, якісний проект, який би приваблював користувачів, а потім пишеться такий контент, який би зміг збирати природні посилання. Google намагається зробити видачу більш релевантною, віддаючи перевагу цікавим статтями, які користуються популярністю у інтернет-користувачів.

  Контент-менеджмент – це окремий напрямок в інтернет-маркетинг, і в SEO зокрема, яке дозволяє досягти декількох результатів:

  • Отримання природних, умовно-безкоштовних (адже за контент платити доводиться) посилань, які зараз мають величезне значення для просування.
  • Отримання трафіку за рахунок відгуку в соціальних мережах і на інших блогах. Якщо матеріал будуть цитувати користувачі, значить ресурс буде отримувати не тільки посилання, але і відвідувачів.
  • Отримання постійних читачів. Нікому не потрібні неякісні сайти, на яких публікується посередній контент. Одна справа, коли на сайт переходять з пошуку, а інша справа, коли проект відвідується постійними користувачами. Лояльна аудиторія – це мета будь-якого ресурсу.
  • Отримання клієнтів. В приклад можна взяти блозі. Якщо оптимізатор публікує якісний матеріал по своїй темі, то велика ймовірність, що свої замовлення він буде отримувати завдяки блогу. Поки фрілансери шукають свої замовлення на біржах або форумах (а конкуренція там величезна), власники блогів завдяки побудові особистого бренду отримують замовлення безпосередньо. Набагато вигідніше працювати з власними ресурсами, ніж працювати на біржі або форуми.

  Просування сайту за допомогою контент-менеджменту – це більш складне заняття, ніж закупівля посилань, так і більш дороге, але от ефект від нього набагато вище. В приклад можна взяти lenta.ru – один з найпопулярніших новинних ресурсів, який, за заявами представників компанії, ніколи не витрачав гроші на покупку трафіку або пошукове просування. Тільки актуальні новини в великій кількості, що дозволяє ресурсу мати високу відвідуваність.

  Блог seomoz.com завдяки своїм статтям отримує сотні природних посилань не тільки в закордонному сегменті інтернету, але і в рунеті. Їх статті перекладаються, відео репостятся – і це все завдяки тому, що автори проекти дають щось дійсно цінне. Здобута популярність і визнана авторитетність дозволяє компанії заробляти не на банальну рекламу або продажу посилань (чим займається більшість російських seo-блогів), а на продажу спеціалізованого софту, який полегшує роботу сеошників. Так, такий спосіб набагато більш трудомісткий, але в перспективі більш надійний і прибутковий.

  З розвитком пошукових алгоритмів, вплив покупних посилань буде зменшуватися, і поки російські оптимізатори намагаються пристосуватися до купівлі посилань, які будуть виглядати найбільш природними (а це навіть звучить дещо абсурдно), західні маркетологи витрачають гроші на створення такого контенту, який би дійсно залучав користувачів. У Google вже зараз ведеться активна боротьба з поганими посиланнями і неякісним контентом (алгоритми Панда і Пінгвін), і можна шукати лазівки для просування нецікавих сайтів або ж все-таки почати робити щось дійсно якісне.