Коротка еволюція відеозв’язку на прикладах рішень від logitech

22

Партнерський матеріал

Системи відеоконференцзв’язку (вкс) відіграють величезну роль в сучасному світі, яка особливо сильно зросла в минулому році з початком пандемії. Але з’явився відеозв’язок дуже давно, і тут ми підготували партнерський матеріал з компанією nbcom group, в якому розповімо про історію цього зв’язку і внесок компанії logitech в її розвиток.

Перший в історії працюючий комплекс відеозв’язку був створений майже сотню років тому. У 1927 році в дослідницькому центрі at&t bell telephone laboratories (bell labs) був побудований перший в світі працюючий комплекс телевізійного зв’язку. Слідом в 1936 році з’явився прообраз сучасного відеозв’язку. На початку 90-х років минулого століття з’явилася відеоконференцзв’язок через інтернет, але тоді вона була доступна досить обмеженому колу осіб.

Власне, з останнього десятиліття минулого століття і почався активний розвиток відеозв’язку в її сучасному розумінні. У той час комп’ютерні технології стали доступні широким масам, і разом з ними відеозв’язок стала отримувати все більш широке поширення. Для logitech стартом у сфері відеозв’язку став випуск в 1995 році своєї першої веб-камери videoman. Вона володіла рухомою підставкою і була першою камерою, призначеною для онлайн трансляції відео в інтернет.

Logitech videoman

У 1998 році logitech придбала підрозділ компанії connectix, виробника веб-камер quickcam. Це зробило logitech лідером тоді ще зароджується ринку веб-камер. І по мені поширення інтернету, а також з розвитком додатків, в яких можна задіяти веб-камеру, сімейство logitech quickcam набувало все більшої популярності серед користувачів.

Logitech quickcam

Справжнім проривом у сфері відеозв’язку можна вважати появу skype. Перша версія безкоштовного додатку для аудіо та відеодзвінків через інтернет вийшла в 2003 році. Програма спочатку була націлена під голосовий зв’язок, на відміну від месенджерів на кшталт icq, а простий і зручний інтерфейс забезпечили їй популярність. Багато саме через skype вперше в житті здзвонилися з кимось через інтернет.

Зауважимо, що logitech завжди щільно працювала з розробниками пз, в тому числі з розробниками skype, а також yahoo!, msn і aol. Тим самим компанія покращувала роботу своїх продуктів з популярними додатками для відеозв’язку. У 2005 журнал pcworld назвав веб-камеру logitech quick cam vc одним з 50 кращих пристроїв за останні 50 років.

Розвивалися веб-камери не тільки на програмному рівні,але і на апаратному. Компанії прагнули поліпшити якість зображення, в основному через підвищення дозволу і поліпшення оптики, а також знижуючи затримки і т.д. Так, в 2007 році компанія logitech анонсувала ексклюзивну співпрацю з виробником висококласної оптики carl zeiss.

У 2010-х роках системи відеозв’язку почали розвиватися в комерційному напрямку. Хоча вони і раніше використовувалися багатьма в роботі, в минулому десятилітті багато компаній зрозуміли, що найчастіше відеозв’язок вкрай корисна при організації переговорів, конференцій, зборів та інших робочих заходів. Чим збирати співробітників, партнерів та інших людей з усієї країни або навіть з-за кордону, куди простіше обговорити багато речей по відеозв’язку. Таким чином з’явилася необхідність в оснащенні переговорних кімнат якісними вкс-системами.

Таким чином з’явилися зручні системи, що дозволяють в кілька кліків запустити відеоконференцію. Наприклад, logitech ще в 2012 році випустила своє перше рішення для групових відеоконференцій. Через три роки, в 2015-му, logitech випустила компактну веб-камеру з підвищеною якістю зображення, яка виявилася здатна замінити дорогі камери для проведення найважливіших конференцій.

Logitech connect

У 2017 році logitech представила цілу масу висококласних продуктів для організації відеоконференцій. Це і просунуті веб-камери ptz pro camera і brio з роздільною здатністю full hd 4k відповідно, і ще більш наворочена бездротова конференц-камера logitech connect. А також система відеоконференцзв’язку для переговорних кімнат logitech meetup, що об’єднує якісну камеру, масив мікрофонів і якісну акустику. І все це в одному пристрої з елегантною зовнішністю.

Через рік, в 2018-му компанія logitech представила, мабуть, саму просунуту систему для організації відеоконференцзв’язку на той момент-logitech rally. Це рішення преміум-класу з інтелектуальною 4k-камерою, яка здатна автоматично фокусуватися на мовцеві і повертатися в його напрямку. Також комплект включає спеціальний блок, який дозволяє при організації відеоконференції обійтися без комп’ютера — досить підключити систему до дисплея і все готово.

Logitech rally

Також комплект rally включається модульну аудіосистему, яка дозволяє успішно покрити переговорні навіть дуже великої площі. Але що ще важливіше, звукова система тут забезпечує кристально чистий і максимально природний звук. Надчутливі мікрофони дозволять почути кожного спікера, а колонки забезпечать насичений звук. Технологія logitech rightsound підвищує розбірливість мови, пригнічуючи фоновий шум, автоматично вирівнюючи гучність і посилюючи голоси співрозмовників.

Загалом, рішення дійсно дуже цікаве, що забезпечує вкрай високий рівень якості звуку і відео. Rally відмінно підійде для оснащення великих і середніх переговорних кімнат великих компаній, яким важлива репутація і висока якість роботи.

Розвитком системи logitech rally стала представлена в поточному, 2021 році система logitech rally bar. Сама компанія описує її наступним чином:»система відеоконференцзв’язку середнього класу, яка здатна забезпечити можливості, доступні частіше в hi-end рішеннях”. По суті ж це універсальне рішення для оснащення переговорних кімнат, що поєднує в собі 4k-камеру, якісну акустику і широкі можливості для масштабування.

Logitech rally bar і контролер logitech tap

Ця вкс-система зовні нагадує класичний саундбар, але з великим об’єктивом камери посередині. Вона підтримує не тільки дозвіл 4к, але також 5-кратний оптичний зум, автофокусування, широкі кути огляду. Є тут і фірмові технології logitech на базі штучного інтелекту: rightsight відповідає за виявлення учасників зустрічі і масштабування картинки, rightlight відповідає за налаштування експозиції і rightsound вирівнює рівень звучання голосу окремих учасників і забезпечує шумозаглушення.

По сторонах від веб-камери розташовані динаміки, а також масив мікрофонів. Logitech заявляє, що звук rally bar відрізняється завидною глибиною. Пристрій сам прибирає перешкоди, які можуть траплятися під час відеоконференцій через поганий зв’язку і робить звучання голосу природним.

Rally bar можна використовувати як з підключенням до комп’ютера, так і в автономному режимі з контролером logitech tap. Він, правда, в комплект поставки не входить і купувати його доведеться окремо. В останньому випадку можна використовувати найпопулярніші сервіси для відеоконференцзв’язку: zoom і microsoft teams. У випадку з підключенням через пк немає будь-яких обмежень по використовуваних сервісів.

Logitech scribe

Ще в цьому році logitech представила scribe — вайтборд-камеру для конференц-залів. Дана камера кріпиться над маркерною дошкою і передає зображення з неї на екрани користувачів, підключені до відеоконференції. Пристрій буде особливо корисно у великих залах для нарад, коли учасникам на задніх рядах не завжди видно замітки і начерки спікера на дошці. Також scribe буде корисна при гібридному форматі роботи або навчання, коли частина слухачів підключається віддалено. Зображення передається практично без затримок, так що всі учасники знаходяться в рівних умовах. А за рахунок вбудованих ші-алгоритмів, камера може приховувати спікера, дозволяючи бачити всю дошку без перешкод.

Камера scribe підтримує роздільну здатність full hd з частотою 15 кадрів в секунду і здатна автоматично оптимізувати кольори, для передачі контрастного зображення, що дозволить глядачам побачити абсолютно все, що написано або намальовано на дошці. Для використання камеру досить закріпити над вайтбордом (розміри його повинні бути до 183 × 122 см) і підключити до пк або того ж контролера logitech tap. Підтримуються найбільш популярні рішення для відеоконференцзв’язку, microsoft teams rooms і zoom rooms.

Всі описані вище рішення logitech пропонує компанія nbcom group, яка є офіційним партнером безлічі найбільших виробників техніки. Більш того, познайомитися і протестувати системи відеоконференцзв’язкуLogitech, включаючи найсучасніші rally bar і scribe, можна в it-просторі для бізнесу resonance space.