Кращі блог-сервіси Рунета

468

Блог-сервісів, які пропонують Вам відкрити свій віртуальний щоденник саме на їх платформі греблю гати. Перед новачками нерідко постає питання: який же вибрати? Я вирішив допомогти Вам в цьому цікавій справі, і в цій добірці наводжу короткий огляд популярних в Рунеті блог-сервісів.

Підбір розсортований за популярністю.

Livejournal.com – найбільший, самий відомий в Рунеті, найскандальніший. А також дуже повільний, з жахливою навігацією по сайту і купою реклами на сторінках (правда, рекламу можна відключити, купивши платний аккаунт). Підходить практично для всіх. Ви школяр початкових класів або директор великої компанії? У будь-якому випадку, своє коло читачів Ви тут знайдете.

Блоги@Mail.Ru – другою за чисельністю в Росії, який все ж набагато відстає від головного конкурента. І настільки ж відстає за якістю. Мабуть, самий попсовий, призначений лише для того, щоб убити час. Корисних журналів тут знайти вкрай проблематично. З плюсів: активне принаджування сервісом різних знаменитостей.

Liveinternet.ru – третій за чисельністю, ненабагато відстає від блогів на Mail.ru. Сервіс також не можна назвати завантаження сторінок спритним, але з навігацією справи йдуть трохи краще. Основні жителі Ліру (так в народі називають Liveinternet:) ) – тінейджери, молоді дівчата й творчі люди. Так, саме ось так ось. Причиною тому бачу яскраві шаблони і якусь легку, безтурботну атмосферу всередині сервісу.

Diary.ru — ідеально підійде, якщо ти хочеш саме вести щоденник, щоденник свого життя, своїх роздумів і т. д. тобто Diary цілком зручна «життєва» платформа, позбавлена всякого пафосу. Атмосфера тепла, якась сімейна навіть.

Я. ру – цілком пристойний блог-сервіс від Яндекса. За блогерам схожий з Живим Журналом. Основний плюс: можливість імпортувати френдстрічку з інших популярних блог-сервісів, а також додавати туди RSS-стрічки. З мінусів: дизайн.

Привіт.ру – по суті, дуже розвинена соціальна мережа, з упором на блоги. В іншому по функціональності схожий на Vkontakte.ru. Можна розміщувати фото, відео, оголошення, знаходити однокласників та інших знайомих.

Blogger.com – дуже хороша блог платформа від Google практично нічим не поступається по функціональності автономним блогах. Завдяки цьому із російськомовного населення Блогер.ру там найчастіше зустрічаються всякі сеошники, манімейкери, програмісти і т. п. Я, автор “Я в Блозі.ру”, теж маю особливу любовьк цього сервісу.

Блог.ру – явна перевага – красиве доменне ім’я. Приємний інтерфейс.

Love Planet — блог-сервіс від відомого порталу знайомств. Відкривати там свій блог доцільно, тільки якщо Ви шукайте собі другу половинку. В інших випадках пошукайте що-небудь інше.

24open.ru – ще один блог-сервіс від порталу знайомств. Відрізняється від конкурента Love Planet тільки більш симпатичним оформленням.

Babyblog.ru – блоги для майбутніх і справжніх мам. З фішок – «Календар вагітності»

Beon.ru – відрізняється від інших тим, що тут в основному пишуть анімешники. Пояснюється це початкової любов’ю розробників до аніме.

Рамблер • Планета – особисто мені здалося, що це невдала копія Liveinternet.ru. Буду радий, якщо спростуйте цю думку.

Блоги Free-lance.ru – зрозуміло з назви, що блог призначений для фрілансерів.

Journals.ru – убога платформа. Єдина цікавинка – наявність сортування по антиресам авторів (з того, що люди не люблять, ненавидять і т. д.).

МетаБлог – блог-сервіс від української пошукової системи Meta.ua.

Enjjoy.ru — ще один найзвичайнісінька сервіс. Відрізняється тільки тим, що блоги створюєте Ви, з допомогою вбудованого конструктора, зразок Ucoz’a. Функціонально від останнього серйозно відстає.

Блоги I.UA – блог-сервіс від ще одного українського порталу. На цей раз поштової.

Bigmir)net – і ще один сервіс від українців.

Дамочка.ру – ні, не жіночі блоги, а ще один блог-сервіс для всіх бажаючих знайти свою половину від порталу знайомств.

Щоденники Емо – коментарів не потребує

LJ.Rossia.org – сервіс, заснований на движку Livejournal.com з нечисленними змінами. Від «старшого брата» відрізняється повною свободою слова та відсутністю реклами.

TheJournal.ru – мабуть, найпростіша блог-платформа.

Best-woman – тут мешкають блогерши

Маманя.ру – сімейні блоги для мам і тат.

Блоги «Це Я» — самий звичайний сервіс

Клерк.ру – блоги для «офісних планктонів»