Кремній за запитом: intel запропонує активувати функції в чіпах xeon за додаткову плату

14

Довгий час ходили чутки про те, що intel додасть можливість ліцензування розширених функцій своїх процесорів. Простіше кажучи, за окрему плату можна буде отримати більше можливостей конкретного «каменю». І, схоже, процес в цьому напрямку йде.

Повідомляється, що в linux готується підтримка драйвера intel software defined silicon (sdsi). На відповідні патчі звернув увагу ресурс phoronix. На поточному етапі важко сказати, які саме можливості будуть ліцензовані і зажадають окремої оплати. Але треба думати, що дана функція поки призначена тільки для серверних процесорів xeon, а не для core, оскільки вона відноситься до підсистеми, пов’язаної з sapphire rapids.

Sdsi використовується окремо для кожного процесорного сокета, працюючи з ключами і токенами, перевіряючими і активують конкретні функції. Ключ записується у внутрішню пам’ять nvram, після чого зчитується звідти в міру необхідності. Sdsi надає загальний інтерфейс, так що визначити конкретні активовані функції не представляється можливим. На github вже з’явився відповідний репозиторій, але на поточний момент він порожній.

Для поточного покоління intel xeon доступна функція silicon-on-demand, реалізована в hpe greenlake і lenovo truscale. Вона працює на рівні пз і bios/uefi і дозволяє при необхідності активувати процесорні ядра і pmem-модулі optane. Аналогічну функціональність досить давно пропонує і ibm, в серверах якої можна тимчасово задіяти «зайві» ядра і пам’ять з похвилинною оплатою.

Нагадаємо, що рівно десять років тому корпорація вже намагалася впровадити функції «програмного апгрейда» деяких молодших cpu в рамках програми intel upgrade service. Придбавши картку з pin-кодом, можна було розблокувати hyper-threading, а також підвищити частоти і збільшити обсяг кеша. Правда, успіхом ця затія не увінчалася.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.